Apple - hardware, software

Diskuze o všem možném co se do jiných sekcí nehodí!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod CZmok » 23 zář 2011, 10:08

A+I píše:... Ze na klavesnici neni numeric, to mne ale vadi.


:-D co Ti k tomu říct... tak si kup klávesnici s numpadem...

Obrázek

Koukám dobře, že ta Tvoje klávecnice nemá spousty důležitých tlačítek, jako třeba: Backspace, Home, End, PageUp, PageDown, Insert? A ještě mi tam chybí "pajpa - | " ale ta je možná vedle "L"... Ta Tvoje klávesnice je celá nějaká ořezaná, taková verze do kabelky. S takovou bych taky nedokázal žít.
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod A+I » 28 zář 2011, 12:32

Co ja vim, tak vsechny Jabka maji takovou klavesku.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Radim Zídek » 28 zář 2011, 16:11

TO A+I: trochu vice teď sleduji co se děje kolem Apple a CAD pro OS X normálně je, dokonce jsem měl možnost ho vyzkoušet, numerická klávesnice taky a místo magic mouse hodně lidí u imac přechází na Trackpad.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Radim Zídek » 28 zář 2011, 16:15

Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod A+I » 28 zář 2011, 23:37

Vsechny Apple, co jsem kdy v obchodech videla, vzdycky mely tyhle klavesky. S numeric se teda asi da ted koupit extra.
Nj, svet jde stale dopredu. Tak to se teda omlouvam za vsechny predpotopni desinformace :3: .
Dik za ten odkaz :o .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod mcgogo » 29 zář 2011, 11:16

Nevím já tohle prostě nepochopím. Souhlasím s tím že OS X je super vyladěný systém, ale při troše dobré vůle a dodržování určitých podmínek, může takhle běžet i windows. Co ale nechápu, je to, proč dávat za hardware, který je stejný jako na normálním PC několikanásobně více peněz. Jako příklad, už je třeba jen ta klávesnice. Dávat 50$ dolarů za klávesnici, která má "dokonce" i numerickou klávesnici to je prostě moc. Nehledě na to, že ať jde o linux, nebo MAC OS X, tak prostě nebudu moc dělat věci, tak jak je dělají ostatní. Vím, že mi tu spousta lidí bude tvrdit, že na linux je podobných programů stejné množství, ale problém je v tom, že podobných a ne stejných. Když manželku posadím před nainstalovaný linux, tak je v kýblu, její aplikace, které potřebuje k práci ji na to nenainstaluji, protože verze pro linux neexistují, protože ho společnost pro kterou pracuje nepoužívá, jako asi 99% velkých společností u nás. Představ si, že budu malýho prcka učit na linuxu a pak ve škole bude mít na počítači widle. Přijde mi to jako blbost, ale je to pouze můj názor nikomu ho nevnucuji. Jinak pokud si třeba z nějakého důvodu chceš MAC OS X vyzkoušet tak to lze i na normálním PC, sice trochu obtížněji a ne úplně legálně, ale jde to. Samozřejmě musíš mít hardware, na kterém to poběží (tzn. srovnatelný s tím co je v apple). Google když tak poradí co je a co není podporované a jak na to. Álo v americe je to asi trošičku jiné, jelikož tam je apple rozšířenej mnohonásobně více než u nás a to už několik let.

S pozdravem a ať se daří.
Uživatelský avatar
mcgogo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Registrován: 05 bře 2010, 08:51
Bydliště: Most

Příspěvekod Radim Zídek » 31 led 2012, 00:00

Po nějakém čase se vracím k tomuto tématu. Tak jsem samozřejmě neodolal a pár jablečných zařízení pořídil. Počáteční obavy se po čase vytratily a po pár týdnech seznamování se s Hw a Sw Applu jsem do všeho celkem rychle pronikl a všechna svá data přesunul na jablečná zařízení. Co dodat, naprosté nadšení, vše funguje naprosto perfektně, rychle a celé mě to přijde naprosto intuitivní a jednoduché. Což je u mě jako počítačového analfabeta naprostý zázrak, že si s tím rozumím. Prostě najednou je pro mě práce na notebooku zábava a ne nutné zlo!
Tak to jen krátce aby toto téma nezůstalo bez nějaké reakce, jak to vlastně vše dopadlo! Pro mě na jedničku.

Mějte se Radim
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod jerry1 » 31 led 2012, 12:18

Tak to mam Radime opravdu radost, i kdyz jsem si jist, ze ja bych s tim nakouslym jablkem tak happy nebyl, ale zo je jina vec.
Jednou jsem zde cetl, jak planujes to budoucna nejaky showroom a designova akvaria. V jakem stadiu to je a jakou predstavu tech designovych akvarii mas na mysli. Hod sem nejake fotky co si asi tak predstavujes at mame predstavu a mame se na co tesit.
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Příspěvekod Radim Zídek » 31 led 2012, 16:51

TO Jerry1: na našem novém showroomu se intenzivně maká, řemeslníci vše dokončí snad tento týden, pak už jen nábytek, nádrže atd. a je to. Počítám, že komplet dodělané to bude do konce března včetně zařízených akvárií. K vidění budou akvarijní komplety Standard, Standard oblouk, Delta, Horn, skleněné stojany a Standard oblouk (vajíčko) atd. atd. Budou rostlinková akvária, malawi, Tanganyika a Jižní amerika.

Až bude vše dokončené, dám určitě vědět, protože chystáme speciální slevy pro registrované členy Akvamalawi + nějaké dárky.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod rhymes » 31 led 2012, 17:31

že bych počkal s novou nádrží až na jaro :) :) :)
už se těšim, zase bude jeden námět na výlet, co Jerry1?
Uživatelský avatar
rhymes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 253
Obrázky: 44
Registrován: 23 říj 2008, 16:27
Bydliště: Broumy, okr. Beroun
Kolik let děláte akvaristiku?: 5

PředchozíDalší

Zpět na Mimo jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron