Obrie akvárium v Hradci Králové

Reportáže z různých míst doplněné o fotografie!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Obrie akvárium v Hradci Králové

Příspěvekod Lgaspo » 27 říj 2006, 23:39

Obrie akvárium v Hradci Králové


Hoci som zameraný výhradne na africké cichlidy, nemohol som si nechať újsť návštevu obrieho akváriá v Hradci Králové. A tak som na mojich fotograficko-akvaristických potulkách po Čechách zavítal (s rodinou a Radimom) aj do tohto gigantického zariadenia pre americké cichlidy.

Akvárium sa nachádza na obyčajnej ulici v strede sídliska vo viacposchodovom dome, ktorý z vonka neprezrádza vôbec nič o tom, že sa v jeho útrobách nachádzaju tisíce litrov vody. Po zakúpení lístkov sme mali ešte nejakú tu minútku čas do začatia prehliadky a tak sme vyšli na prvé poschodie, kde sa pre čakajúcich premietajú filmy na rybkársku tématiku. My sme sa konkrétne dozvedeli zopár zaujímavosti zo života žralokov. V premietacej miestnosti je aj zopár akvárií, ktoré človeka správne naladia na nasledújúce divadlo.

Neuveriteľne dlhé minúty čakania nakoniec ubehli a konečne sme sa ocitli na začiatku prehliadky.
A ten bol priam šokujúci až priam strašidelný. Dostali sme sa do miestnosti, ktorá na prvý pohľad pripomínala pohrebnú miestnosť s urnami!!! :shock:


Obrázek


Až po pár sekundách, keď si oči privykli na tmu, som si uvedomil, že sa vlastne pozerám na bizardné lebky rýb!


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek



Priznám sa, že mnohé z týchto tvorov by som ja osobne živé stretnúť nechcel ! Vy ano ?

Po prehliadke lebiek nás niekoľko schodov doviedlo na most nad riekou v amazónskej džungly. Z mosta bolo vidieť v rieke množstvo rýb.


Obrázek


Na konci mosta nás čakali ďalšie schody, ktoré nás tentokrát zaviedli dolu do podzemia, kde sme sa ocitli v sklenenom tunely pod riekou.


Obrázek


Pohľad na rieku, kolom dokola bol úchvatný !!! Všade plávali ryby od niekoľko milimetrov až po vyše metrových obrov.
Oči sa pásli na množstve farieb a tvarov.

Po prvom omámeni touto nádherou, ma hneď napadla myšlienka, ako by sa tam vynímali veľké malawské cichlidy - škoda na to myslieť - určite by to bolo úchvatné!!!

Sprievodca nás v krátkosti oboznámil s chovanými druhmi rýb, konštrukciou akvária a rôznymi zaujímavosťami. Napr. sklo tunela má hrúbku 6 cm a bolo dovezené z Japonska.
Na konci jeho reči mi však zamŕzol úsmev na perách, keď nám oznámil, že je zakázané fotiť s bleskom :evil:

Takže som musel zobrať do hrsti všetky moje fotografické znalosti a zručnosti a pokúsiť sa nafotiť niečo aspom trochu pozerateľné.
Ospravedlňte preto prosím horšiu kvalitu fotiek. Robil som čo som vedel :oops: .

Takže poďme sa pozrieť na zopár krásavcov:


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Tak ako ?, aj v tej Amerike majú krásne cichlidky a samoška aj iné druhy rýb!
Na konci prehliadky nás ešte sprievodca zobral do maličkej akvaristickej predajne, kde sa dala kúpiť okrem rybiek a rôznych akvaristických potrieb aj desiata (alebo olovrant :wink: ) pre ryby vo veľkom akvárku a tak sme sa pozreli aj na kŕmenie rýb. Poviem vám bol to riadny zmätok a bitka, keď im ľudia z mosta hádzali na hladinu potravu.
Bol som vtedy dole v tunely a nevedel som kam sa mam skôr pozerať.

Môžem každému len odporučiť návštevu tohto zaujímavého a jedinečného akvárka :o !

Lgaspo
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod wladys » 28 říj 2006, 00:05

..taky vřele doporučuji..byl sem tam před dvěma roky a určitě se tam brzy zase podíváme...tentokrát i s našim prckem. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod memeo » 28 říj 2006, 11:16

Krásné fotky. :o
Já tam ještě nebyl,ale asi to budu muset taky navštívit v nejbližší době. :lol:
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod vkarlowatz » 28 říj 2006, 11:53

Aj napriek sťaženým podmienkam na fotografovanie sú fotky pekné. Musel to byť skvelý zážitok.
Uživatelský avatar
vkarlowatz
uživatel webu
 
Příspěvky: 27
Registrován: 22 říj 2006, 11:36
Bydliště: Košice

Příspěvekod Kruan » 28 říj 2006, 22:00

jj..ja uz tam byl 3krat a je to parada
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod ziletka » 29 bře 2008, 21:59

Tam by som siel aj ja To uz veru hej
Uživatelský avatar
ziletka
přispívatel
 
Příspěvky: 193
Obrázky: 39
Registrován: 25 srp 2007, 19:25
Bydliště: IRSKO

Re: Obrie akvárium v Hradci Králové

Příspěvekod Yenkeess » 03 led 2014, 14:31

Obri akvarium v HK je zklamani...

V obrim akvariu v HK jsem byl před cca 15cti lety a opet jsem do nej zavital v roce 2013.Prezentaci v 1.patre pousti 15let stale dokola v promitacim sale.Ale vubec se nejedna o malawi ryby,ale morsky svet:(
Tematika v promitacim sale je o mori,nikoli o cichlidach.
Vubec se nic nezmenilo v Obrim akva v HK po dobu 15ti let. A dokonce stale pruvodkyne "zpiva" tu stejnou "pisnicku" tech zminovanych 15let dokola.Vypravi totez,jako v te davne minulosti.Jeji vyklad je nudny,nezajimavy.Byl jsem tam se znamym a jen
odrikala,co mela nasprtane po dobu mnoho let.
Dale maji udelane akvarium tak,ze si nedokazete predstavit opravdovou velikost ryb za sklem,protoze sklo opticky zkresluje a ryby podle pruvodkyne maji jinou vel.nez,kterou vidite.
Vsechno maji vsude stejne.Zadne novinky jsem si nevsiml a to jsem peclive zkoumal vsechny prostory obriho akva. Snad nejvice me dorazila ta prezentace v promitacim sale,kde pousti dokola stejnou pakaz o mori a ne o cichlidach.
Pro me a znameho byl zazitek dost negativni a postup pruvodkyne byl spatny.Zeptal jsem se na neco,co me zajimalo,nedokazala odpovedet,protoze se ridila podle sve "basnicky".Nedokazala s nami,jako zakazniky komunikovat(proste pokecat)i kdyz jsem se znamym dal zajem najevo.Chteli jsme komunikovat s pruvodkyni,ale nedavala zajem o opetovani a odsesla(byli jsme tam jen my dva). A cena neni mala na takovou bidu!
Jeste ten den jsem napsal kritiku obrimu akvariu na mail.Obri akvarium je spis zabiti nudy pro verejnost nebo pro male deti,ale pro cloveka,jako ja to byla otrava.
Yenkeess
nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 03 led 2014, 14:00
Kolik let děláte akvaristiku?: 0


Zpět na Akva Reportáže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron