JAK JSEM POPRVÉ POTKALA RYBY

Diskuze o životě s rybami a nejen s africkými!

Moderátor: Team AkvaMalawi

JAK JSEM POPRVÉ POTKALA RYBY

Příspěvekod nakatenga » 14 kvě 2005, 12:53

Je to už hodně dávno, co mne tatínek přivedl k akvaristice. Bylo to tak kolem mých 8-10ti let, tedy v době, kdy naší zemi (a spoustě dalších) pevně vládla levá ruka rudého "komanče" (schválně s malým KÁ). No a v té době, kdy mě to táhlo ke koním a lezení po stromech se taťka pokusil zaujmout mne rybkami.

Takže, jak často vzpomínám, přinesl domů mezi dvěma prsty cca 30ti litrovou skleněnou nádobu, půdorysně obdélníček a to se jal nazvati MÝM AKVÁRIEM. Postavil "to" na můj psací stůl pěkně ke zdi, potom tam nalil vodu z kohoutku, naládoval jakousi houbovitou kostku, nadšeně ji protkal hadičkami a trubičkami, otočil nad to mou stolní lampičku, zapnul cosi do zásuvky a vysvětlil mi, kdy a kde ještě koupíme rybičky a kytičky.
Naprosto nedbal mých připomínek, že mi od té věci vibruje stůl a co bylo horší - zakrylo mi to kus plakátu s oblíbeným kobylem. Kdy a jak se ocitly v MÉM AKVÁRIU rybičky, to vážně nevím, nebyla jsem u toho. Spolu s nimi přibyla také trocha říčního štěrku a za akvarijní rostliku vzal záskok scindapsus nebo co - já tomu říkám sexule (že se to tak dobře množí). Rybky byly samozřejmě paví očka krásných barev, která ovšem vlivem mé dokonalé péče postupně zemdlívala a ta, která přežila, alespoň pozbyla barev.

S tou péčí to bylo tak - aniž bych tušila, jaké peklo ze života těm tvorečkům činím - svou drobnou dětskou ručkou jsem rybky přeházela do průhledné kuchyňské odměrky s dostatkem ČERSTVÉ STUDENÉ vody, všechnu vodu z akvárka jsem postupně jinou nádobkou přecmrndala do WC, v jiném dostatku ČERSTVÉ STUDENÉ vody jsem vyprala štěrk a houbu i s hadičkami, naházela jsem to do akvárka, zalila - jak jinak - ČERSTVOU STUDENOU vodou a hodila tam pavítka. A hned za nima scindapsus. Divte se jak chcete, ty ryby se přes to všechno utrpení ještě množily. Byla jsem dítě zvídavé, sbírala jsem známky a měla jsem ohromnou, filatelistickou lupu... Takže na vibrujícím psacím stole, kam se díky rychlolezoucí neakvarijní kytce z akvária nevešla ani písanka, byly občas k vidění útržky papírů se zbytky pečlivě zkoumaných pavích miminek. No. Nevím, jak dlouho jsem byla nucena starat se o rybičky a zarostlý stůl. Velice dobře si vybavuji dno akvárka pokryté vrstvou hovínek a chlupatých zbytků tlejícího krmení. V následujících letech mne akvaristika nijak neoslovila, pohledem jsem nezavadila o žádné akvárko nebo akvaristiku, prostě nezájem. Výše popsané detaily mi uvízly hluboko v paměti a vypluly velice jasně v dubnu 1999, kdy jsem se s tehdejším manželem stěhovala z bytu mých rodičů a objevila pozůstatky zařízení toho akvaristického počinku.... To jsem ještě netušila, že už v srpnu 2000 narazím na 300 litrovou nádrž v domě mého nynějšího manžela a dojde k dobrovolnému volnému pádu do hlubin krás akvaristiky.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Peter » 10 led 2006, 16:37

pekne !!! dobry pribeh
Uživatelský avatar
Peter
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Obrázky: 19
Registrován: 22 pro 2005, 16:39
Bydliště: Bratislava


Zpět na Akva Příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron