Uplně slepá ryba?

Diskuze o životě s rybami a nejen s africkými!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí příběh?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Uplně slepá ryba?

Příspěvekod Killer » 28 úno 2006, 00:02

[align=justify]Když jsem začínal s tlamovci,věděl jsem jen základní informace o nich. V prodejně akvarijních ryb v Teplicích jsem koupil svoje první miláčky, byly to ps.acei,l.c.yellow, a m.estheare estherae a k tomu jsem přidal Perlovku červenou. Tehdy ten příběh mojí rybky začal.
Omylem jsem totiž se samcem a samicí zeber koupil travesačku. To jsem však ale nevěděl,protože jsem v tomto oboru nebyl tolik vzdělaný a zkušený. Přišel jsem na to díky jednomu chlapíkovi z těchto stránek. Jenže to bylo přesně v tu dobu,kdy samice donosila své první mláďata. Jelikož plavala se zebrami,tak si troufám tvrdit, že se jedná o křížence těchto dvou druhů. Nyní maj kříženci kolem 6 cm,ale to není podstatné. Podstatné je, že tato samice travesačka už další mladý neodnosila. Nevím proč a myslim, že se to ani nedozvím..Travesačka později měla společenské problémy v akváriu, a jednoho dne jsem jí našel u hladiny ve vyplavaných kytkách celou ozobanou a zmlácenou od ostatních. V tu chvíli mi jí bylo tak líto, že jsem jí přidal k menším tlamovcům, abych jí zachránil. Shodou okolností to byly opět zebráci, asi 6 cm velcí. naše hrdinka se sice schovávala,ale nebyla podviživená a dorostli jí ploutve.Potom jsem zjistil, že toto akvárium teče,musel jsem ho tedy zrušit, udat někam zebry, a něco jsem přihodil do společenskýho akvárka. Tuto samici jsem nevěděl kam dát. Nakonec jsem jí přidal k vyvrhelovi jménem čichavec modrý, který měří asi 10 cm. Travesačka se stále schovávala. Jednoho dne jsem se rozhodl jí vrátit do společenskýho akvárka. To jsem taky udělal a po 2 dnech jsem si všiml, že ryba má divné oči, vypadá to skoro jakoby je neměla. Respektivě je má,ale jsou matné,jiné než u ostatních ryb. Měl jsem podezření, že je slepá. Toto podezření se potvrdilo, když povyplavala ze skrýše, a vrazila do všeho,co jí stálo v cestě, včetně Lojzy (samec od perlovky červené), do kterého se nikdo nenaváží, protože by s nim zatočil. Lojza si jí nevšímal vyjímečně. Nyní je to přes 2 měsíce od té doby, co jsem tam travesačku hodil, a neni ani vyhublá, ani okousaná, a ostatní ryby si jí vůbec nevšímají...to je celý příběh,doufam že jí nezabijou ostatní. Ikdyž mi je jí líto, tak je asi rači živá, než spláchnutá.[/align]
Přílohy
travesačka.jpg
pohled z jedné strany
travesačka1.jpg
pohled z druhé strany
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod nakatenga » 05 bře 2006, 19:27

No chudinka malá, ta si to schytala ze všech stran. Je to docela dojemný, zvláš? samotný závěr - myslim formulaci, nechci z toho dělat srandu. Kdybych byla na tvém místě, taky bych si ji nechala, pokud by bylo kde ji bezpečně umístit. Tak ať se rybce daří a vydrží - neměla a nemá to jednoduchý.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Killer » 05 bře 2006, 19:36

Já si jí nechávam ve společnym akvárku a zatim to přežívá bez nějakých ztrát na tlouš?ce atd
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod memeo » 06 bře 2006, 20:27

Nechci vypadat jak nějaký rasoun,ale asi by pro ni bylo lepší ji nechat "utratit".Takhle z toho života bohužel stejně nic nemá.Já bych to aspoň asi udělal.Podle mě se dost trápí.Vím,že to je hnusný,ale je to jen můj názor a asi by se mi to taky moc zvesela nedělalo.
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod Killer » 06 bře 2006, 20:44

utratit je zajímavej termín :) Ona je normálně ve společenskym akvárku,myslim že o tom nepřemejšlí jestli má něco ze života...nikdo si jí nevšímá a fyzicky je na tom dobře
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod Killer » 06 bře 2006, 20:44

ale díky za názor ;)
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod Killer » 29 kvě 2006, 19:33

Tak dnes se čas nachýlil a já sem našel mrtvou hrdinku
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod luso » 29 kvě 2006, 20:07

Aj ti je jej luto co???
Uživatelský avatar
luso
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 9
Registrován: 31 bře 2006, 09:30
Bydliště: Bánovce nad Bebravou

Příspěvekod Paldo » 29 kvě 2006, 20:13

úprimnú sústras? :cry: bola to statočná rybka
Uživatelský avatar
Paldo
častý přispívatel
 
Příspěvky: 390
Obrázky: 31
Registrován: 05 úno 2006, 11:31
Bydliště: pred akva

Příspěvekod nakatenga » 30 kvě 2006, 00:38

:cry: no, tak to se bohužel stane. Ale nevidomé bojovnici pěju všechnu čšst a slávu, vydržela to opravdu dlouho. Hodila bych za ni do nádrže nějaký pěkný valounek.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Další

Zpět na Akva Příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron