Proč je ten koberec mokrý?

Diskuze o životě s rybami a nejen s africkými!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Už jste měli i Vy někdy doma mokro?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Proč je ten koberec mokrý?

Příspěvekod Martin Novák » 15 kvě 2005, 15:36

Ještě když jsem měl malé 40-ti litrové akvárium, v kterém jsem choval pár Kančíků perle?ových, jsem jednou zažil takové nemilé překvapení, kterým si musí projít snad každý akvarista. Po příchodu domů a do onoho pokoje jsem zjistil, že trochu čvachtám a je mi zima na nohy. A co se nestalo? Koberec byl plný vody! Trochu jsem znejistěl. Velké akvárium (no, velké 140 litrů) bylo plné, rybky si vesele plavaly. Tak se podívám níže, tam kde původně 40 litrovka stála a tam už tak veselo nebylo. Kančíci se plácali na ve dvou centimetrech vodního sloupce a z nejistoty jsem pomalu přešel v mírnou paniku. Popadnul jsem honem oba „kance“ a hodil je do zpět do vody, do většího akvária. To nejhorší ovšem čekalo o patro níže pod námi. Jen jsem si tiše říkal...“doufám, že nemají čerstvě vymalováno..“. Naštěstí měli pouze vlhký roh u stropu. Zbytek dne jsem strávil praním, čištěním, vysáváním, ždímáním, sušením, drhnutím a jinými pracemi, které s úprkem vody velice blízce souvisejí. Koberec natáhl příjemnou nažloutlo barvu v různých ornamentech a libá vůně se vinula pokojem ještě druhý den (za intenzivního větrání).

A příčinať Je jednoduchá. Zjistil jsem, že voda protekla netěsnícím spojem u dna nádrže, kterým prorostla řasa. Akvárium bylo lepeno transparentním silikonem.
Naposledy upravil Martin Novák dne 15 kvě 2005, 16:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod nakatenga » 15 kvě 2005, 15:58

No joasně, i u nás bylo zaděláno na pěknou louži...
Jednou jsem ve spěchu strčila do zásuvky právě vyčištěnej filtr aniž bych tam zapojila hadice - filtr jsem přinesla z koupelny, postavila do skříňky pod AQ, zavřela dvířky,protáhla šňůru do vedlejší skříňky k zásuvce a..... zapojila. A chvíli mi to trvalo, než mi došlo, kde je chyba...
No ajindy, když jsem čistila ty blbý husí krky, co jsou u Fluvalů místo klasicky hladkejch hadic, se mi podařilo zapojit hadice in-out. Nemohla jsem chvilku přijít na chybu a když jsem k ní dospěla, odpojila jsem hadice a AQ se začalo vypouštět - teda, nikdy jsem nevěřila, jak voda dokáže bejt rychlá, otevřeme-li jí cestu pro zpětný chod...
Naposledy upravil nakatenga dne 19 čer 2005, 23:46, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Shalibaba » 15 kvě 2005, 18:04

S tim spechem to je hned.
Zrovna ve ctvrtek kdyz jsem chvatal a chtel jsem zkusit premistit nasavaci hadici do jineho kouta nadrze, tak mi vyklouzla z ruky (to byste neverili, kolik vody stihne vytect, nez slezu ze zidle a vlezu na zem pod stojan (jeste ze mame plovoucku :-)) - byla plovouci na 100% :D
(Ja vul totiz filtr akorat vypnul, ale uz jsem mu nazavrel privod a vyvod...)

Takze nehody to je HNED!!!
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Lgaspo » 16 kvě 2005, 09:24

Taketo nieco asi urcite nikoho neminie. Pred rokmi ked som mal svoje prve akva - este skla lepene v kovovom rame, ma tiez o 2-hej v noci zobudilo kvapkanie vody. Akva prepustalo :( Takze mi nezostalo nic ine len do rana pekne krasne makat - von rybky a vlastne cely obsach akva, vypumpovat vodu a zalepit ... uplne super :evil: !!!

Ale patri to jednoducho k chovu ryb :lol:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod nakatenga » 16 kvě 2005, 09:39

Asi ti někde projela spojem řasa, ne?
Naposledy upravil nakatenga dne 20 čer 2005, 00:02, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Martin Novák » 16 kvě 2005, 16:52

Proto je asi vhodné používat již dnes velmi osvědčený černý silikonový kaučuk. Je nejbezpečnější. Mnozí to považují za mýtus, že transparentní prorůstá řasou, ale já mám jiný názor zakládající se na vlastní zkušenosti. Nakatenga jistě také. Dnes už snad ani profi kvalitní sklenářství nebo akvaristiky jiným silikonem než-li černým nelepí. Doufám...
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod nakatenga » 22 čer 2005, 12:09

Tak si sedněte a chytněte si břicha předem - dneska jsem se pustila do debordelizace akvárek, trochu harakiri před odjezdem na prázdniny....
Ba ne, docela běžná údržba, ale protože máme afriku v práci a hned vedle ní stojí nově AQ s kančíkama, trochu jsem zaexperimentovala s filtry a čerpadly.
Operace se zdařila, dolila jsem vodu ke kančíkům pěkně kýblem a díky hicu jsem byla nucena k africe natáhnout hadici :arrow: :arrow: :arrow: ....a potom na mně někdo promluvil, zachvátila mně myšlenka a do toho jsem ještě dělala něco úplně jiného a stalo se.... :mrgreen:
Akvárko, do kterýho se hadicí lila voda na plný kule, přeteklo. :oops:
Naposledy upravil nakatenga dne 22 čer 2005, 12:23, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Martin Novák » 22 čer 2005, 12:14

Jejda! :wink: Už se mi to taky stalo. Neboj. Už se mi i stalo, že jsem při odkalování nechal hadici téct do kýble a on přetekl. No, 10 litrů je venku rychle... :shock:
Takže si kobereček zase přišel na své :D
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Shalibaba » 23 čer 2005, 12:00

To znám, já zase jsem koukal kde ještě odkalím dno a druhou rukou, kterou jsem držel hadici, jsem trošku uhnul mimo vypouštěcí kýbl.... :( Zjistil jsem to až po chvíli.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Doktor » 23 čer 2005, 12:37

Přátelé s trochou vody na koberci jsem si nikdy nic moc nedělal a to se mi už parkrát povedlo převrhnout i kýbl. :wink: Ale v současné dodě zabíhám 300 litrový akva na ty naše drobečky na který se už moc těším a můžu vám říct že mi není moc dobře po těle,když si uvědomím co by se asi stalo,kdyby po to akva prasklo.Mám to spočítaný na 3cm po celé místnosti a to nepočítám s tím co by asi říkali sousedi dvě patra podemnou. No raději na to nemyslet,a proto jsem veškerá akvária raději pojistil,určitě se to vyplatí :?
Uživatelský avatar
Doktor
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 14
Registrován: 22 čer 2005, 10:46
Bydliště: Svitavy

Další

Zpět na Akva Příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron