HLEDÁM VYSVĚTLENÍ

Diskuze o životě s rybami a nejen s africkými!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod canart » 25 kvě 2005, 11:12

Myslim, ze viac muzov v akvaristike je aj vecou tradicie. V minulosti sa mozno v domacnostiach system vychovy uberal inym smerom ako dnes. Otcovia odovzdavali konicky asi skor synom, pokial mali na vyber :)
V mojom pripade to nemozem potvrdit, pretoze tak by som sa nedostal k nicomu, co ma dnes zaujima (nielen akvaristika).

Ale aktivne zapojenie zien do akvaristiky vo veku povedzme po 30-ke je asi obtiaznejsie. Moja manzelka je nasimi rybami doma nadchnuta, pacia sa jej najma Tropheusy, ale tiez nie je jednoduche najst sposob, ako zvacsit pocet litrov v domacnosti :) Neviem si predstavit, ze by bola taky sialenec do akvaristiky, ako ja. To by sme mali asi aj priehladnu vodnu postel s plavajucimi rybami :lol: .

Sama by vsak nebola schopna sa tomu venovat. Preto mi vstavaju vlasy pri pomysleni na to, ze by som zrazu nebol schopny sa o akvaria starat (napr. po mrtvici z problemov v praci :lol: :lol: :lol: , kde mam nastastie tiez jedno akva)

Este mi neda - tu je jedna stranka akvaristky zo Slovenska, ktora to naozaj vie a pritom sa da povedat, ze to dosiahla behom 2 rokov. A to zacinala, asi ako 15-16 rocna. http://www.akva.sk/astrid
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Lgaspo » 26 kvě 2005, 07:41

Vidim, ze nam do fora pribudla dalsia zena. Vitam Ta Marketa :lol:
Dufam, ze sa tu budes v prevazne muzskej spolocnosti dobre citit. Nakatenga sa urcite veeeelmi potesila, ze ma partacku :P

Moja priatelka vcera urobila dalsi krok. Precitala si tuto temu a celkom ju pobavila. Zatial ale este stale trosku vaha ci sa zapojit alebo nie ale uz je tomu zasa o kus blizsie :D
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod canart » 26 kvě 2005, 10:08

Super, tak sa posnaz ;). Tusim skusim nalomit aj ja tu moju. Ale neverim tomu, na to cas mat nebude. :lol:
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod nakatenga » 26 kvě 2005, 18:48

Tak pěkně s citem, ať je nevyplašíte.
Naposledy upravil nakatenga dne 13 čer 2005, 14:34, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod canart » 27 kvě 2005, 08:35

No, tak 1.pokus bol, ako som predpokladal...."ked niekto z mna oduci a napise pracu..." - to bola odpoved. Takze mozno inokedy. Ale nezavrhla to uplne :)
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Geometridka » 05 črc 2005, 22:12

Zdravim všechny akvaristy a akvaristky! Sama se tímto termínem označit nemůžu, ale zaujala mě vaše debata, proč se o akvaristiku zajímají více muži než ženy? U mě je důvod patrný, připadam si na to prostě nějak negramotná a analfabetní, třeba jenom ty latinský názvy, no to je pro mě prostě španělská vesnice :lol: Dokážu ocenit krásný akvárium (ovšem otázkou je, co je pro koho krásný) a je pro mě zajímavou dekorací do bytu 8) , ale co se týče technický stránky? Kdybych nedostávala za úkol pravidelně povinně číst články o akvaristice od toho mýho blázna :) , tak nevim ale vůbec nic. No jako malá, to jo, to jsem vysedávala celý hodiny před akvárkem a bezpečně mezi ostatními rybkami poznala neduživou neonku - mrzáčka Pepíčka :lol: , ale dneska mě to moc nebere. No ale zase na mojí obranu, to, že je nachlastanej koberec, to teda poznam bezpečně, Martine Nováku! :-)
Uživatelský avatar
Geometridka
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Registrován: 05 črc 2005, 21:46
Bydliště: panelák

Příspěvekod canart » 05 črc 2005, 22:47

Vitaj Geometridka! Latinske nazvy su spanielska dedina nielen pre zeny, v tom rozdiel urcite nie je ;) Dolezite je, ze clovek dokaze ocenit krasu v akejkolvek forme. No a samozrejme, ze tu preferujeme tu podvodnu :D
Takze Martin zasiel dost daleko, ked sa snazi zapojit manzelku do citania akva literatury...to sa mi zatial nepodarilo :)
A inak, vzdy je lepsie mat doma nachlastany koberec, nez Martina Novaka :D A nachlastany koberec moze byt hned aj pod papucou ;) , co Ty na to Martin? :)
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Martin Novák » 06 črc 2005, 14:45

Čtení je do jisté míry dobrovolné :-) Vždy se jedná o mé články. Žádná literatura to není :-)
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod canart » 06 črc 2005, 21:54

Martin, aj Tvoje clanky su predsa literatura ;)
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Martin Novák » 07 črc 2005, 10:55

No, za literaturu to nepovažuji :-) Jen takové "přicmrndávky", ale aspoň něco.... :-)
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

PředchozíDalší

Zpět na Akva Příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron