AKVARISTŮV VELKÝ SEN

Diskuze o životě s rybami a nejen s africkými!

Moderátor: Team AkvaMalawi

AKVARISTŮV VELKÝ SEN

Příspěvekod nakatenga » 27 kvě 2005, 11:47

Všichni o něčem sníme, většina z nás, se splněním svého snu po čase objeví zase něco jiného, o čem si sní.
Ale akvaristať Akvarista má takový ten "nikdy nekončící sen". Nechápete?
Tak pro příklad - když jsem začínala s akvaristikou, s nádrží 112 litrů, byla jsem spokojená - nejdříve s tím, že se budu moci realizovat i jinde než v kuchyni, potom jsem byla spokojená s tím, že byly spokojené ryby i rostlinstvo a nakonec jsem byla spokojená i s tim, že podlaha v obýváku vydržela (to je jiná kapitola...). No a v tomhle bodě se začal rozvíjet nikdy nekončící akvaristův sen, protoľe s jídlem roste chu? a navíc se daří, do roka a do dne stálo vedle jedněch stodvanácti dalších stodvanáct... (k vidění v AKVA PŘÍBĚHY - Jak jsem podruhé potkala ryby..) Je to sice hezké, ale je toho málo a shodou okolností jsme v té době začali malovat první návrhy domu a řešit KAM S NÍM. Tedy s velmi velikým akváriem. Nakonec jsem na to přišla sama, ale už jsem 2x stihla změnit rozměr a z původního 200x50x50 je nyní 250x70x60výška.
A Bůh ví, jestli a jak dlouho budu spokojená, až to bude nějakou dobu v chodu...
Naposledy upravil nakatenga dne 13 čer 2005, 13:31, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Lgaspo » 27 kvě 2005, 13:09

Mne sa tiez jeden velky sen pomalicky naplna :P
V minulosti som mal len male akvarka a teraz si konecne tvorim 600 l obra (teda aspom pre mna je to obor). Cas sa uz krati a co nevidiet bude moj sen naplneny ! Jupiiii :wink:

Do buducnosti, ak sa mi niekedy podari mat vlastny dom tak urcite to bude este vacsie akva - mozno okolo 1 000 - 1500 l plne cichlid. Bude pekne zabudovane do steny medzi dvomi izbami, takze bude nan vidiet z oboch izieb.

A este jedno, ani nemusi byt tak velke, morske akvarko. Som fascinovany pestrostou a farebnostou koralovych ryb.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod nakatenga » 27 kvě 2005, 13:16

to Lgaspo - no vidiš, mně se vlastně splnily dva sny najednou - stavím dům (ale větší už nechci) a do něho chystám pořádnou vanu.
Tak Ti přeju, ať se Ti daří.
Naposledy upravil nakatenga dne 13 čer 2005, 13:38, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Lgaspo » 27 kvě 2005, 13:52

Ked som si daval robit terajsie 600 l akva u predajcu ma presviedcali, ze splna parametre pre morske akva, a ze ci si to nerozmyslim s cichlidkami.
Na kratku chvilu som zavahal ale cichlidky su cichlidky :lol:

Cichlidy, najme tie africke, mi svojou farebnostou a pestrostou pripominaju koralove rybky, mozno aj tym, ze ziju v skalnatych biotopoch.

Cichlidky ale maju u mna predsa len trochu navrch pre ich, ako to nazvat, snad osobnost a temperament. Jednoducho v akva s cichlidami sa stale nieco deje , buduje - jednoducho to akva zije.

Neviem ako morske rybky ale mam pocit z toho co som zatial videl, ze su take pokojnejsie ale za to prekrasne.

A navyse na morske akva si zatial ani odborne a ani financne netrufam. Myslim, ze na more musi uz akvarista mat cosi za sebou, jednoducho musi byt skuseny.
Samoska plati to pokial sa chce clovek tomu seriozne venovat a nie, ze si da urobit akva na kluc, ako je to dnes moderne, a nema ani sajny o chove a prevadzke akva a kazdy problem riesi cez dodavatela. Taketo akva su podla mna len obycajne kusy nabytku.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Radim Zídek » 27 kvě 2005, 14:12

Já jsem si na nějákou dobu svůj sen splnil, ale jak napsala Nakatenga "s jídlem roste chu?" a tak již pomalinku a "tajně"! plánuji akvárium 5000L do další místnosti, která se bude rekonstruovat a kde budu mít zašívárnu :D
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Grohic » 27 kvě 2005, 14:18

Radim Zídek píše:"tajně"! plánuji akvárium 5000L


A predpokladam ze to 1800litrovi pouzijes jako filtr :mrgreen:
Uživatelský avatar
Grohic
častý přispívatel
 
Příspěvky: 249
Obrázky: 12
Registrován: 02 kvě 2005, 19:00
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod Lgaspo » 27 kvě 2005, 14:29

To Radim:
tak ako pozeram moje sny su zatial radovo nizsie ako tie Tvoje :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Martin Novák » 27 kvě 2005, 22:01

Sen..já mám nereálný, takže je to spíše sci-fi. Ale líbilo by se mi betonové akvárium 5000 litrů a více. Komplet Tanganyika, nepravidelně namrskané kameny, písek, ve vodě Tropheusy různých forem. To by bylo něco! No, ale zpět na zem. Takové akvárium leda ve snu, ale i tam je to pěkný. :P
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod nakatenga » 27 kvě 2005, 23:11

Krůček po krůčku, trocha sebeobětování, chápající rodinku a jsi na dobré cestě - neztrácej hlavu a klidně lítej v oblacích. To je totiž dobrý odrážedlo.
Naposledy upravil nakatenga dne 13 čer 2005, 13:40, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Radim Zídek » 27 kvě 2005, 23:15

To Nakatenga, plně s Tebou souhlasím a moc hezky jsi to napsala :D
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Další

Zpět na Akva Příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník