Vavřín : Terčovci a dovolená

Diskuze o životě s rybami a nejen s africkými!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Vavřín : Terčovci a dovolená

Příspěvekod VAVŘÍN » 08 lis 2006, 23:56

Tohle se stalo asi v roce 1998. Můj kamarád, který se chystal na dovolenou, požádal svého tchána, aby se po dobu jeho nepřítomnosti, občas podíval na akvárko, kde měl nádherné terčovce. ( Které měl shodou okolností ode mne. )
Než odejel spokojeně do Chorvatska, odkalil a vyměnil vodu. Asi po týdnu, u mě zazvonil kamarádův tchán, abych se šel podívat
na ryby, které nějak divně plavou u hladiny. A že to nějak divně smrdí. Se zlým tušením, jsem otevřel kamarádův byt,
a z úžasem jsem zůstal ohromeně stát. :evil: Nesnesitelný puch a v nerosvíceném akváriu, leželo na hladině a i na dně osm, dříve nádherných terčovců. Můžu vám říct, že jsem takovou zkázu ještě neviděl. Okamžitě jsem otevřel všechny okna, a začal jsem vypouštět 300l akva. Ryby jsem nabíral síťkou a chtělo se mi skoro brečet, když jsem je házel do kýble. Kamarádův tchán, kroutil hlavou a nemohl pochopit, že to nepoznal - "Já jsem je ještě včera krmil a myslel jsem, že když plavou u hladiny, tak mají hlad." (ryby už musely být mrtvé několik dní!) Všechno co bylo v akvariu, jsem vyhodil a akvárko jsme vynesly ven na zahradu. V bytě to smrdělo ještě pár dní. Nechtěl jsem kamarádovi kazit dovolenou, tak jsem mu ani nevolali.
Když po 14 dnech přijeli, stál prý jako skála a nemohl popadnout dech. Když jsem tam přišel, seděl a jen zíral na prázdné místo po akváriu. :roll:
Omlouval se mi, že svou neopatrností způsobil takový masakr ryb, které jsem mu věnoval.
On, než odejel, zapomněl zapnout filtr i vzduchování a dokonce i časovač na světlo, nechal vypnutý. Prý jak pospíchal, nevzpoměl si na tyhle důležité akce, a klidně odejel spokojen, jak se o ryby postaral.
No, každý udělá chybu. Dnes se tomu smějeme, ale mě stejně zatrne u srdce, když si vybavím tu spoušť.
Kamarád má dnes mé terčovce, které jsem mu věnoval po stěhování do paneláku. Občas se tam zajdu pokochat, a pořád doufám, že se těmto nádherným rybám, budu ještě jednou věnovat. :o
Uživatelský avatar
VAVŘÍN
častý přispívatel
 
Příspěvky: 372
Obrázky: 78
Registrován: 15 srp 2006, 13:04
Bydliště: Děčín

Příspěvekod Kruan » 09 lis 2006, 09:11

No tercovci se mi nelibi ale ten pribeh je teda smutnej :(
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Dave61 » 09 lis 2006, 09:11

Tak to byla opravdu velká tragédie. Chybami se člověk učí. Jinak pěkný článek. :wink:
Uživatelský avatar
Dave61
přispívatel
 
Příspěvky: 124
Obrázky: 30
Registrován: 28 bře 2006, 20:32
Bydliště: okr. UH.Hradiště

Příspěvekod Woolin » 09 lis 2006, 18:47

no.. ehm, docela masakr.. ještě že to nemusim dejchat já....
ale je my to taky líto :roll:
Uživatelský avatar
Woolin
uživatel webu
 
Příspěvky: 76
Registrován: 29 čer 2006, 10:38
Bydliště: Praha

Příspěvekod memeo » 09 lis 2006, 19:15

Tak to je docela maso. :?
Ale chybama se člověk učí. :o
Ale bohužel za chyby se i platí. :(
Uživatelský avatar
memeo
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1288
Obrázky: 50
Registrován: 13 lis 2005, 21:38
Bydliště: Uhlířské Janovice,okr.Kutná Hora

Příspěvekod VAVŘÍN » 09 lis 2006, 20:49

Tak to máš svatou pravdu. Kamarád je dnes opravdu úspěšný chovatel a má celkem tři akvaria, od 300l do 500 l.
Je na co koukat. Má štěstí, že má svůj dům. A taky uvažuje časem o africe. Tak ho tu možná časem přivítáme. :lol:
Uživatelský avatar
VAVŘÍN
častý přispívatel
 
Příspěvky: 372
Obrázky: 78
Registrován: 15 srp 2006, 13:04
Bydliště: Děčín

Příspěvekod MilaKH » 09 lis 2006, 21:13

Terčovci jsou super krásný ryby, jenže takovéhle chyby bohužel neodpouštějí..
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod wladys » 09 lis 2006, 21:15

...myslím,že takovoudle chybu by nerozdýchala žádná ryba.....ne jen terčovec. :lol:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod VAVŘÍN » 09 lis 2006, 22:12

No však jsem z toho byl několik dní hodně špatný. Měl jsem i docela velký vztek, když jsem je tahal z vody. Kdyby byl u toho, tak jsem mu i možná jednu fláknul :evil: :evil: Taky jsem mu to řekl. Ale je to pryč, a on je dnes super chovatel. Poučil se opravdu moc. :wink:
Uživatelský avatar
VAVŘÍN
častý přispívatel
 
Příspěvky: 372
Obrázky: 78
Registrován: 15 srp 2006, 13:04
Bydliště: Děčín


Zpět na Akva Příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron