záchranná akce

Diskuze o životě s rybami a nejen s africkými!

Moderátor: Team AkvaMalawi

záchranná akce

Příspěvekod Radim Zídek » 24 črc 2005, 11:19

Včera večer, jako každou sobotu jsem dělal údržbu akvária (částečná výměna vody, očištění čelního skla od řasy atd.) však to všichni znáte. Jako poslední fáze údržby je doplnění jedlé sody a soli (regenit bez jodu). Toto přidávám do filtru, kde se vše postupně rozpustí a co se nestalo, mezi houbami v první komoře jsem viděl mihnout stín. Řikám si, to je blbost, kde by se tam vzala ryba, ale nedalo mě to, nainstaloval jsem lampičku a číhal. Zhruba po deseti minutách koukání do filtračních hub jsem objevil mrňavou rybičku neznámého původu (byl to fakt mžik) a začala záchranná akce. Opatrně jsem vyndal houby z první komory (samozřejmě nebylo nic vidět jak se zkalila voda), tak jsem musel počkat až voda odteče do komory druhé a co se nestalo, vesele si tam plaval jeden mrňavej Eretmodus (mimčo) a jeden petrochromis cca 2 cm. Doběhl jsem pro sí?ku a začal opatrně lovit. Jaksi dost neúspěšně, vadili mě topítka a přepad z filtru a ty potvůrky mě ještě ke všemu spodem proplouvali do komory druhé. Takže nezbylo nic jiného než vyndat houby i z této komory. Potom už šel lov poměrně snadno a zhruba po deseti minutách jsem chytil jednoho Petrochromise a tři mrňata Eretmodusů (nová generace F1) :D . Celá akce tedy proběhla zdařile a bez újmy na zdraví mém i ryb. Fakt je ten, že ty rybky by v tom filtru mohli klidně ještě chvíli vegetit, ale bylo mě jich líto. :lol: Teď už si vesele plavou o patro výš v akváriu.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Markéta Zídková » 24 črc 2005, 11:59

A taky zapoměl dodat, že se v tom filtru nimral skoro do půlnoci a všude bylo vody jako při povodni.:-)
Uživatelský avatar
Markéta Zídková
nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 25 kvě 2005, 22:00
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Lgaspo » 24 črc 2005, 12:36

To poznam :D Tiez sa mi Labidochromis dostal do prepadovej komory, v ktorej mam ohrievac a pvc fajku. Chytit ho tam bolo nemozne. Nakoniec som musel odsat vodu z prepadovej komory a az ked bol len 1 cm vody Labidochromis dostal rozum a dal sa mi chytit do sitka na caj. Musel som totiz pouzit toto male sitko lebo komora ma rozmery 15 x 20 cm. Nastastie som moc vody neporozlieval :mrgreen:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Martin Novák » 24 črc 2005, 12:39

Už se mi to také stalo. Mně tam ovšem plavalo několik pr?at od L. trewavasae, ale opravdu miminek cca. 1 cm. Bylo mi jich líto, tak jsem je také odlovil (nepředstavitelná práce). Teď z těchto uprchlíků mám pěkné 8 cm rybky :-)
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod nakatenga » 24 črc 2005, 19:27

HE HE :D
To je škoda, že takové příhody nelze pozorovat z povzdálí. V každém případě všem záchranářům gratuluji k operabilitě a zchráněným rybím tlamičkám k přežití.
TO MARKÉTA: Čusik, jisto-jistě to nebylo naposledy, tak až se bude mět odehrát další podobná groteska, vezmi fo?ák a fo?, byla by škoda nemít fotodokumentaci. DIK I.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Radim Zídek » 24 črc 2005, 20:00

TO Nakatenga: to jsou ale fóry, žádný focení, ještě by se mě tu smáli:-)
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod nakatenga » 24 črc 2005, 22:02

TO Radim: Souhlasim, kamera by byla lepší - všichni by se smáli potichu.

.........aby nic nepřeslechli. :twisted:
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Radim Zídek » 24 črc 2005, 22:05

to ti vrátím:-)
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Grohic » 24 črc 2005, 22:41

Nakatenga ma pravdu, kamera by byla mnohem lepsi
Uživatelský avatar
Grohic
častý přispívatel
 
Příspěvky: 249
Obrázky: 12
Registrován: 02 kvě 2005, 19:00
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod Radim Zídek » 01 srp 2005, 12:45

tak jsem dneska preventivně mrknul do filtru a co se nestalo Eretmodi už si tam zase vesele plavou a ještě k ním přibyl mrňous od Tanganicodusů, tak jsem udělal namátkovou kontrolu ryb v akvárku a napočítal jsem tři samice Tropheusů, dva Eretmody, dva Tanganicoduse a jednoho Spathoduse s plnou tlamkou. No co já s tím teda budu dělat to nevím :-)
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Další

Zpět na Akva Příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron