POSTESKNE SE VÁM?

Diskuze o životě s rybami a nejen s africkými!

Moderátor: Team AkvaMalawi

POSTESKNE SE VÁM?

Příspěvekod nakatenga » 27 bře 2005, 11:09

Tak si to zkuste představit, jak mi asi je - akvárko s afrikou máme v práci v kanceláři a já jsem uvázla doma s postupně nemocnýma dítkama. Jsem doma už skoro celé dva týdny a nemám nejmenší šanci dostat se k rybám. Rostou určitě jako z vody, budujou si svá hájenství a sžívají se s prostředím 24 hodin denně rachotící polygrafickou výrobou.
Začínám být docela neš?astná a mám pocit, že mi utíká jejich dětsví... :lol:
Jak jste na tom vy, když musíte svoje vodní poklady z jakéhokoli důvodu na pár dnů opustit?
Naposledy upravil nakatenga dne 19 čer 2005, 23:03, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Martin Novák » 27 bře 2005, 18:28

No to musí být strašné, Týdo! Já koukám na ryby každý den. Vůbec Ti nezávidím. Asi bych to řešil loupeží akvária z kanceláře domů :o
Já, když nějak odjíždím na delší dobu, tak je to vždy problém. Mám doma nejenom akvárium. Musím zajistit někoho na správu terárií (tzn. 4xhad, 3xsklípkan, 2xachatina-šnek) a správu akvária. Je toho poté celkem dost. Krmení, výměna vody, rosení a kontroly (teplota, atd.). Mám dokonce sepsaný "jídelníček pro ryby", aby bylo snazší a přehlednější krmení ryb.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod nakatenga » 27 bře 2005, 23:37

No jo, tak sehnat dobrovolníka pro tak rizikovej záskok, to musí bejt terno.
Taky bych ráda měla doma terárium s pořádným hadem, ale to by musel bejt had, ktrýmu by nevadilo, že by byl víc se mnou na mně než uklizenej v teráriu.
Naposledy upravil nakatenga dne 19 čer 2005, 23:05, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Martin Novák » 28 bře 2005, 01:53

No vidíš, Týdo! Ty jsi úplný milovník zvířat. To je dobře. Hady vřele doporučuji! Jsou nádherní. A má to i další výhody. Nemají srst (žádné alergie, chlupy na pohovce, atd.), nemají hlasivky (ľádné otravné ątěkání, pískání, atd.), nemají sluch (žádné omezování v hlasitosti oblíbené muziky, atd.), vylučují moč v tuhém skupenství jednou za měsíc (žádné počůrané koberce, atd.), žerou jednou za 14 dnů myšky (žádná denní příprava konzerv, mytí misek, atd.). Prostě dokonalé zviřátko do domu. A že se s ním nedá mazlit? Ale to by ses divila! Já mou krajtu třeba večer takhle u TV si hodím kolem krku a koukáme na oblíbený pořad nebo něco. Naprosto v pohodě. Nebo jí prostě nechám šmejdit po pohovce, když datluji u klávesnice...
A když vypadneš ze hry, tak oni to ten měsíc i víc bez žrádla vydrží... :D
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod nakatenga » 28 bře 2005, 17:39

Tak to ti upřímně závidim, fakt. Bojim se, že to by mi doma neprošlo.
Naposledy upravil nakatenga dne 19 čer 2005, 23:06, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Martin Novák » 28 bře 2005, 20:00

Jestli máš zájem, tak Ti můžu o hadech napsat více na mail. Nebo si můžeš projít můj web: http://www.volny.cz/martin.novak007/
Je zaměřen na teraristiku a hady. Dočteš se tam vše potřebné. A co se nedozvíš tam, dozvíš ode mne. :)
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22


Zpět na Akva Příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron