jako Pat a Mat

Diskuze o životě s rybami a nejen s africkými!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Hroch » 13 lis 2008, 14:09

Jo, o tom řídící systém od Martina "Technika" Šátka, jsem slyšel, to je bomba, ale pro Afriku mě to příjde zbytečný, hlavně to CO2...
Vyděl jsi prezentaci akvárka co mají v práci, to je "hustý", řízený PLTčkem, ovládání přes dotykový displej....
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

to Hroch

Příspěvekod vav » 13 lis 2008, 23:28

Vím, že CO2 nepoužiju, ale iformace o pH se celkem hodí a už jsem dal dost peněz do stmívatelných předřadníků, takže jdu do toho. Původní záměr byl stmívat zářivky, Martina to ale nějak chytlo a tak to pořád vylepšuje... nejvíc se těším na namíchání barvy světla podle vlastní potřeby. :idea:
PS: Máš moc pěkné malawi :5:
Uživatelský avatar
vav
uživatel webu
 
Příspěvky: 21
Obrázky: 30
Registrován: 30 zář 2008, 21:31
Bydliště: Český Těšín

Re: to Hroch

Příspěvekod Hroch » 14 lis 2008, 09:45

vav píše:nejvíc se těším na namíchání barvy světla podle vlastní potřeby.


U zářivek? Jak se to dá udělat ?
Na tohle se těším až výzkumníci trošku pohnou s LED, ale u zářivek že by to šlo nějak regulovat jsem neslyšel.

O stmívámí zářivek jsem taky uvažoval, ale teď co poslal FontosR odkaz na LED trubice jsem dost na vážkách jestli investovat do "umírající technologie".
Ty ledky vypadají ohromě perspektivně a pokrok jak technický tak cenový je rychlý, má to všechny výhody zářivek i žárovek a nevýhodou se zdá zatím jen cena. Asi zatím počkám ...
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

to Hroch

Příspěvekod vav » 14 lis 2008, 16:12

Koupil jsem 2 stmívatelné předřadníky, každý pro 2x80W zářivky, na jeden předřadník zapojím např. daylight (865) a na druhý např. blue (modrá). Zařízení od Technika umí stmívat a regulovat každý předřadník nezávisle, takže např. ráno v 8 hod budu rozednívat bílým světlem (865) od 1% výkonu po dobu např. 80 minut, kdy se dostanu třeba na 65% max. výkonu zářivek. V 19 hodin začnu rozednívat modré zářivky a třeba ve 21 stmívat bílé. Po zhasnutí bílého světla se dostanu na noční osvětlení (pouze modrá), které budu také postupně stmívat, až do úpného zhasnutí. Takže jsem omezen počtem předřadníků, barvou použitých zářivek, které kombinuji. Není to úplně dokonalé, ale ...co je, že?
Uživatelský avatar
vav
uživatel webu
 
Příspěvky: 21
Obrázky: 30
Registrován: 30 zář 2008, 21:31
Bydliště: Český Těšín

Příspěvekod Hroch » 14 lis 2008, 17:07

jo, to je chytrý !
Tenhle způsob míchání světla mě nenapadl.
Tak ať se to povede!
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod vav » 14 lis 2008, 20:35

Jestli se mi to podaří zprovoznit, tak to nafotím :o
Díky za zajímavý odkaz!
Jednou to bude určitě běžný zdroj světla i pro akva.
Uživatelský avatar
vav
uživatel webu
 
Příspěvky: 21
Obrázky: 30
Registrován: 30 zář 2008, 21:31
Bydliště: Český Těšín

Příspěvekod Pavel V » 16 lis 2008, 07:32

Fandím ti, a automatická výměna vody třeba v mém případě kdy máme studnu by byla fajn, jen si neumím představit že bych nehadicoval nevytíral nerozčiloval se nad upuštnou hadicí apod.... Tož když akvárko tak i s prací, automat mám rád na autě :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Pavel V
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Registrován: 31 pro 2007, 18:49

Příspěvekod vav » 16 lis 2008, 14:21

Pavel V píše:Fandím ti, a automatická výměna vody třeba v mém případě kdy máme studnu by byla fajn, jen si neumím představit že bych nehadicoval nevytíral nerozčiloval se nad upuštnou hadicí apod.... Tož když akvárko tak i s prací, automat mám rád na autě :lol: :lol:

Díky :o
se studnou máš vyhráno :o , já za vodu musím platit a ještě upravovat její parametry :(
Já do toho šel právě kvůli tomu rozčilování a svázanosti - že musím měnit vodu, jinak rybky pojdou. U rostlinného akva jsem ten problém neměl, tam mi stačilo vyměnit polovinu akva co 3 měsíce a co 2 týdny stříhat rostlinky (pokud byl čas). Rybky byly tak nenáročné, že vydržely asi 3 měsíce, když jsme nebyli doma, krmení pouze 1x týdně! - To z akva zmizli všichni šneci :!:
Po tom, co jsem si přečetl o Tropheusech, jsem si uvědomil, že takovým stylem by to nešlo, tak jdu cestou automatizace, aby se rybkám u mě líbilo :D
Uživatelský avatar
vav
uživatel webu
 
Příspěvky: 21
Obrázky: 30
Registrován: 30 zář 2008, 21:31
Bydliště: Český Těšín

Předchozí

Zpět na Akva Příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků