Neolamprologus tretocephalus - open fish story.

Diskuze o životě s rybami a nejen s africkými!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 19 lis 2009, 22:39

Karpatska píše: Ahoj akým spôsobom máš spravenú tu prepážku?
Prepazku jsme zakoupili. Na tom nasem videu na YouTube je docela dobre videt. Dam se odkaz, abys videl, jak vypada obal.
http://www.amazon.com/s?ie=UTF8&rh=n%3A ... 011&page=1
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod A+I » 05 led 2010, 13:04

Dalsi informace z tohoto akva (doufam, ze ne posledni) :shock: .
Dnes vecer jsme vytahli prepazku :3: a pridali do akvarka rozptylovaci ryby - 16 Leleupi a 1 Brichardi. Vypadalo to tam jak ve valce. Trets odhaneli Leleupiky - kazdy ze sve poloviny, Leleupi honili sami sebe a Brichardika a Brichardi honil pavi ocka. Mezi tim se obcas napadli Tretici a drzeli se vzdy chvili za tlamky jako Brovovi Sexfasciati. Udelala jsem tam samicce velmi maly vchod do jeji jeskyne, aby se tam nevesel samec, ale nevim, umi se, potvurky, soukat nalezato. Pak tam Ivik zhasnul svetla. Co se tam deje ted, uprostred noci, netusim. Doufam, ze nebudu zitra brecet :( .
Přílohy
Tr1.JPG
Tr1.JPG (57.61 KiB) Zobrazeno 1778 krát
Tr2.jpg
Tr2.jpg (55.35 KiB) Zobrazeno 1778 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 05 led 2010, 13:10

:lol: :lol: :lol: Álo, to je podobný scénář jako u mne v Tanganyice. Ty samé pouliční výtržnosti a rabování. :lol: Akorát máte jiné gangy výrostků. :lol:
Tak držím palce :24: :24: aby vše dobře dopadlo, protože jsou to moc hezké ryby. :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod yossarian » 05 led 2010, 13:13

Drzim palce at to nejak dobre dopadne :o Brona to popsal presne jsou to vazne chuligani :lol:
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod wladys » 05 led 2010, 17:20

Nechcu být zlým prorokem,ale podle mě si ten pár nesedl a jestli se nestane zázrak,tak s tím nic nenaděláte.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Moliro » 05 led 2010, 17:37

Myslim si totez, co wladys, chtelo by to vyzkouset jine kombinace ryb do páru, pokud je moznost. Navic mam pocit, ze je to akva na ne dost malé
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Karpatska » 05 led 2010, 18:09

Ahoj aj ja držím palce nech všetci v zdraví prežijú. A+I aké sú veľké tie leleupky?
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod A+I » 07 led 2010, 13:26

Karpatska píše: ... aké sú veľké tie leleupky?
Jsou uz dospele a skoro dospele asi tak mezi 6-10 cm.

Pro Molira : to akvarko 150 l neni zadnej zazrak, ale pro sehrany par je to akorat. Velikost pro rozkmotreny par nehraje zadnou roli. Byli ve 450 litrech plnem ukrytu a stejne to nepomohlo, pak byli ve 200 litrech, kde bylo jeste vic ukrytu a taky to nepomohlo. Kdyz jeste byvali spolu zadobre v tech 450 litrech, stejne se porad drzeli na jednom miste okolo jejich jeskyne. Na druhou polovinu akva prakticky ani neplavali. Ale pak museli za tu prepazku, nebylo vyhnuti. Uplne se stydim, ale za tou prepazkou byli jeden rok a pul :oops: . Mame je pres 4 roky, takze stari jsou asi 4 roky a 3 mesice. Kombinace s jinymi samickami odmitam, dva Tretici mne uplne staci :lol: . Navic mne moc prirostli k srdci a nechci je nekam davat. Kdyz budou hodni, mohli by jit do velkeho akva.

Celou noc se mne zdalo o tech Trets a rano jsem se vzbudila s takovym bolenim hlavy, ze jsem nemohla vubec nic delat, jak mne bylo zle. Navecer jsme pak jeli na letiste vyzvednout ryby, ktere vsak priletely o 3 lety pozdeji nebot nebyly poslane tim nejrychlejsim zpusobem. Pak jsme se museli postarat o ty nove ryby a sli spat. Cimz se omlouvam Markovi, ze jsem mu jeste nepodala informace o rozmnozovani Teter.

Dalsi zpravy z akva:
:D :D :D Hned rano jsem se s bolenim hlavy a ocekavanim toho nejhorsiho podivala jenom jednim okem do akvaria a Tretici si tam spolu plavali jako dve hrdlicky. Je to mozny? Ale za vcerejsek a dnesek jsem vypozorovala zvlastni vec. Akvarium stoji hned u okna a svetla nad nim se rozinaji kolem 3 odpoledne. Do te doby byli porad, ale porad spolu. Po roznuti si sel kazdej na svou pulku a byli tam a jen velice zridka se letmo navstevovali. Az se vecer zhaslo, byli hned zase spolu. A dnes to stejny. Tak jsem je musela fotit se zhasnutymi svetly. Jsou ted dost rozptyleni odhanenim rozptylovacich ryb :lol: , ale porad se drzi spolu (nez se roznou zarivky).
Doufam, ze se zase nerozkmotri. Ale verte rybam :8: ... takhle zamilovani do sebe uz totiz jednou byli a to hodne dlouho...
Přílohy
1.jpg
Zase spolu ...
1.jpg (59.73 KiB) Zobrazeno 1651 krát
2.jpg
2.jpg (72.86 KiB) Zobrazeno 1651 krát
3.jpg
3.jpg (81.2 KiB) Zobrazeno 1651 krát
4.jpg
In love again
4.jpg (66.12 KiB) Zobrazeno 1651 krát
5.jpg
Kiss
5.jpg (66.6 KiB) Zobrazeno 1651 krát
6.jpg
Love you ...
6.jpg (51.73 KiB) Zobrazeno 1651 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 07 led 2010, 13:53

Álo, vypadají moc pěkně, sameček nahodil super zbarvení. :24: Asi se oba dva bojí tmy. :3: :lol: :lol: :lol: Když plavou spolu jen ve tmě. :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod Moliro » 07 led 2010, 16:26

A+I: Podle mne je 150 litrů i na sehraný pár málo. I ve fungujícím manželství to občas zaskřípe a pak je lepší, když má ten slabší možnost vyklidit na čas pole. :o

Myslím, že to světlo je stresuje. Když jsem měl kdysi tretocephaly, byli nejspokojenejsi v zařaseném akváriu (včetně předního skla), stranou od všeho dění a pokud možno bez světla. Jakmile šli do "lepšího" (z hlediska chovatele) akvaria, začali se schovávat, být nervozní a následkem toho se začali mezi sebou řezat. Možná ti tato moje draze zaplacená zkušenost pomůže.

btw: nádherný ryby
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

PředchozíDalší

Zpět na Akva Příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron