Emergency Room

Diskuze o životě s rybami a nejen s africkými!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 03 lis 2009, 11:33

No prave, tak jsem si to taky myslela. Ted jsou ve velkem stresu, pac je nekdo vytahl z jejich rocniho domova do pytliku s penou, kde umreli a jen zazrakem se ozivili. Ted jsou v pidiakvariu 40 litru uplne sami a jeste k tomu bez cerviku. Jsou v akvariu po Peckach a kaprivcich :lol: . Musi mit hroznej stres. Tam jeste meli k sobe smecku stejnych C. sterbai, ale vsichni ti ostatni byli albino. Ale ted nemaji ani ty. Ja si taky myslim, ze bysme je nemeli stresovat tak moc a zajet pro cerviky. Pak se snad nauci postupne i na jine dobrutky :| . Ty cerviky nevim, jak se reknou cesky, ale tady to jsou bloodworms a ja myslim, ze to nejsou ale nitenky. Nevis, co to je? Kazdy utery tam jezdi ten zasobovac s cerstvyma, jezdi tam uz nekolik let. Tak snad je to overenej zdroj, snad by neriskovala nejproslulejsi akvaristika co tady je nejakej disaster. Maji tam tolik ryb a vystavni akva, urcite jim na vsem zalezi. S majitelem se zname, jsou to dobri lide. :D A zitra je utery...
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 03 lis 2009, 12:09

To jsou patentky, červené pakomáří larvy. :o tak ať to dobře dopadne. :24:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod kolarr1 » 03 lis 2009, 14:23

Ahoj Alo!Tak jsem rád že jsou sumečci v pořádku,jsem téhož nazoru aby jsi je zkusila nakrmit patentkami pokud budou přijímat potravu.Dále bych vyzkoušel jiny druh krmiva at si zvyknou na něco jiného než na ty patentky.Co se týče té vody myslim jak psal již Vláda že bylo něco v pytlíku jsem stejného názoru.U discu se voda upravuje na tření pouze PH a Vodivost takže si nemyslím že to bylo touto příčinou.Jinak at se jim každopádně daří!!!
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod A+I » 03 lis 2009, 21:29

Jak to dopadlo v noci s tou Hikari masitou tabletkou pro sumecky nevim, vite co dokaze udelat tabletka. Ale nevidela jsem tam nic. Pred chvilkou jsem si vsimla, ze ten vetsi snupe fouskama v pisku, tak jsem to cela stastna oznamila Ivikovi a on rikal, ze jim tam dal pred tim par malickych kulicek aby jim to tam zavonel. :D
Dnes zajedem pro ty patentky.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 03 lis 2009, 22:09

Tak paráda :24: dobrá zpráva. :16: ....to jsem moc rád. :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod kolarr1 » 04 lis 2009, 11:35

Alo tak to je skvělé,dobrá zpráva po ránu!Akorát ještě zkuste zjistit co mohlo otrávit tu vodu.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod A+I » 04 lis 2009, 11:50

Dnes jsme jeli pro ty cerviky, ale spletla jsem se. Nejsou to Bloodworms, ale Tubifex worms, takze urcite nitenky, ze? Jsou max. 1 mm tlusty a dlouhy i 3 cm. Ten mensi se na to vrhnul a vsrknul to do sebe jak omastenou spagetu, toho vetsiho jsem nevidela, ale taky jsem je nepozorovala moc dlouho. Tak mozna nejakou taky slupnul. Hlavni je, ze odpoledne se uz zacali vic osmelovat a pohybuji se po celem akvarku, dokonce i nahoru do volne vody. Myslim, ze to je holka a kluk, vubec se od sebe nehnou, jsou porad spolu. U toho vetsiho jsem se lekla, ze ma diry v hlave (teprve dnes jsme nad ne pustili vecer na chvili svetlo), ale pri blizsim ohledani to jsou nosni dirky :lol: . Noo, kdyz ona je ma tak velky kvuli tomu, ze je velka-tlusta. Myslim, ze samicky jsou vetsi, ne? Doufam, ze casem zhubne, vypada jak kdyby mela bloat.. Ale jinak pri prozkoumani lupou jsem na nich nic spatneho nevidela (az na tu otylost, pod lupou byla jeste tlustsi). Ta velka ma za levym okem jen takovy dolik normalne porostly kuzi, to neni dirka :) .
Zjistili jsme dnes, ze prestoze tam maji hodne akvarii s Tercovcema, co jsou na prodej, tohle vystavni je jedine uplne ze vsech akvarii co v tom obchode jsou, ze personal nesmi s vodou nic delat. Majitel si to hlida vsechno sam. Musime se ho nenapadne zeptat, az tam na nej narazime. Ta holka z toho byla cela vykulena co se stalo, rikala, ze se s tim nikdy nesetkala, a ze do sacku nic nepridala. Nekdy totiz pridavaji kapky proti stresu, ale tentokrat je maji pry jaksi vypotrebovane a nemaji jeste nove, tak nedavaji poslednich nekolik dni nic. Takze nejsme o nic chytrejsi, pootevreli jsme viko a cuchali vsichni k te vode a citit nicim nebyla. Takze je to zahada. Ted me napadlo, ze jsme si mohli nechat nabrat trochu te vody, jestli se to po ceste zase nasleha :3: . Tak priste. Ale priste uz muze byt voda treba jina...
No nic, davam sem fotky tech hrdinu :D .
Přílohy
Sumecci1.JPG
Heroes
Sumecci1.JPG (57.24 KiB) Zobrazeno 1074 krát
Sumecci2.JPG
Corydoras sterbai
Sumecci2.JPG (51.4 KiB) Zobrazeno 1074 krát
Naposledy upravil A+I dne 07 lis 2009, 01:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod A+I » 04 lis 2009, 11:56

Romane, ta voda nebyla otravena, byla jen naslehana do peny a tim padem tam nebyl vzduch. Ta pena se naslehala z neceho a z toho vzduchu, co byl v sacku. Takze rybky nemohly dychat, dusily se. Proto jsme chteli rychle co nejvic okyslicit tu vodu v malem akvarku s dvema vzduchovacima motorkama.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 04 lis 2009, 12:16

Vypadají dobře Álo :o tedy až na tu obéznost :lol: :lol: :lol: .....to krmení jsou nítěnky, tím třeba já vůbec nekrmím. :o
Myslím, že už budou v pořádku ale naučil bych je na jiné krmivo. :o

Se Álo divím, že Ti Ivik ještě tu lupu nesebral. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod kolarr1 » 04 lis 2009, 12:31

Vypadají fakt dobře až na ty břicha jak již psal Brovík.Dobře voda tedy otrávená nebyla,tak tedy nevím co se celkově stalo.Vodu příště asi už stejnou nenabereš u discu se mění dost často,ale stejně nevěřím že to bylo vodou.Nítěnky fuj
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na Akva Příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron