Emergency Room

Diskuze o životě s rybami a nejen s africkými!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 15 led 2010, 12:42

brova píše: ... ale upouštět a pak následně napouštět vodu roztřikovačem..........to tedy fakt dělat nebudu. :lol: :lol: :lol:
Prece pri poradne bource poradne prsi. Na co rozstrikovac? S tim udelas akorat mrholeni, vem poradnou sprchu :lol: .

Z te prvni davky narozenych sumecku zustalo asi 6 zatim zivych dole na pisku s rybkami Galaxy. Nekolik jiker zase zplesnivelo, ale dnes se v porodnicce narodilo 9 novych sumecku adolfoi. Udelala jsem kraticke video, abyste se na ne mohli podivat. Je tam s nimi pro srovnani spendlik z Ceska. :D
http://www.youtube.com/watch?v=gcNPJ7nMk_M
Přílohy
C.adol.jpg
Sumecci adolfoi stari 1-7 hodin
C.adol.jpg (28.49 KiB) Zobrazeno 2971 krát
C.ado.jpg
Adolfici
C.ado.jpg (26.31 KiB) Zobrazeno 2971 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 16 led 2010, 20:55

:lol: :lol: :lol: to by šlo, sprcha by byla dobrá, ale jsem moc línej. :lol:

Krásní pidižvíci. :24:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 25 led 2010, 04:34

brova píše::lol: :lol: :lol: to by šlo, sprcha by byla dobrá, ale jsem moc línej. :lol:

My ted mame uz druhej tyden psi pocasi "made in China" . Proste Ciiiina. Casto prsi a dokonce byl jeden den i vitr! Je i nizsi tlak, coz ma zrejme pozitivni vliv na treni jihoamerickych ryb. Od Adolfiku uz mame tolik jiker a pres 30 vyklubanych prcku a to nejen z toho karantenniho, ale nacapali jsme dokonce 3 Adolfoi pri treni ve velkem akva, tak jsme hlidali, kam lepi jikry a pak je jen nabirali na spejli a lepili na steny porodnicky. A ti uz jsou taky vylihnuti. Museli jsme prikoupit dve dalsi porodnicky neb nam jedna nestacila, takze ted uz mame 3 a vsechny jsou v permanenci. :D
Trou se dokonce i pidizvici Pygmy, ale ty jikry nesbirame, nemame kam :D . Ale jsou v akva sami, tak treba neco prezije.
Ale aby jsme toho nemeli malo, tak ted pred chvili se vytrely Skalary a jsou chytre, protoze si vybraly nejtemnejsi a nejmin frekventovany kout v akva - na prave strane za korenem a tam se vytely ... bohuzel na topitko :? . Sice si to tam, chudinky, hlidaji a vsechny na mili daleko odhaneji, ale budou mit k veceri vajicka natvrdo :lol: . Sranda je, ze to jsou zrovna takove dve zvlastni Skalary - jednu (asi samecka) nam vybrala ta akvaristka, ktera nam prodavala Sterbai z jejich ukazkoveho akvaria, prej se ji libi jaky ma vzorek (jakoby prekrizene dva pruhy) a tu druhou jsme brali uplne nakonec, ja jsem ji nikdy nechtela, protoze ac mela na jedne strane nadherne 2 pruhy, na druhe ma jen jeden. Ale nakonec mne ji bylo lito, uz jsem se tam na ni jezdila koukat moc dlouho, ze jsme ji jako uplne posledni Skalaru koupili. No, a zrovna z tech 2 se utvoril par. :D :D
Taky jsme dnes pozorovali treni Moenkhausia pittieri. Napred jsme videli nekolik Sklar a Satanoperek stojicich v pozoru kousek pod hladinou u korenu na leve strane akvaria, kde krouzily Diamond tetry. Pak se tam vsichni vrhli a zacali dobat do Java moss, ktera roste na vysokem drevu. Za chvili tam zase priplavaly Tetry a trely se znovu. Hladovci opet cekali v rade ... 8)
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 25 led 2010, 09:34

Tak to gratuluji, Álo. :24: :16: To máte doma dobrou rybí školku. :lol: Na C. zygatus ale venkovní počasí nefunguje. To by muse být China u mne doma. :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 26 led 2010, 10:58

Doma je lepsi China nez Italy :lol: :lol: :lol: .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod A+I » 18 úno 2010, 12:58

Tak uz tech malickych Adolfoi mame v akvarku s Galaxy pres 50. Hemzi se dole na pisku a ti nejstarsi uz jsou ve velikosti Galaxek a zacinaji se vybarvovat :16: .
Ivik drzi rodice stale v karantennim akvarku a skoro kazdy den sbira par jiker. Pred 5 dny jsme v tom akvarku u rodicu delali asi 60% vymenu vody, meli jsme strach, ze jsme to prehnali, ale jeste ten vecer pak posbiral 105 jiker! Umistil je do porodnicky, asi 15-20 jiker se zkazilo a dnes se zacali klubat sumecci. Na dne porodnicky je vazne zivo :D .

Jinak sumecci Sterbai, o kterych je vlastne toto vlakno, jsou zivi a zdravi v akvariu s Geophagy :) .

A v dalsim malem akvarku s rostlinami, kde jsou jenom minisumecci Pygmy, tak tam uz plave prcku nekolik velikosti a o ty se nestarame vubec, protoze ty jikry jsou tak malicke, ze se s nimi neda ani manipulovat. Ti se mnozi sami. Ovsem ti narozeni jsou jeste o moc mensi nez Adolfoi. Divim se, ze se mezi temi rostlinami neztrati 8) .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 18 úno 2010, 22:47

Koukám Álo, že se daří a to je dobře. :24: Pro corydoras je výměna vody vždy takový startovací impuls pro vytření. Za chvilku si budete muset pořídit další AQ, pro malé corydoras. :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Akva Příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron