Raci

Diskuze o životě s rybami a nejen s africkými!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Geometridka » 20 črc 2005, 14:50

Martin Novák píše:Co z toho plyne? Zatloukat, zatloukat a když vás přistihnou....tak zatloukat! :P


Toto je zřejmě tvé životní krédo na všechny situace? :evil: :roll: :shock: :lol:
Uživatelský avatar
Geometridka
uživatel webu
 
Příspěvky: 14
Registrován: 05 črc 2005, 21:46
Bydliště: panelák

no sranda

Příspěvekod Delvecchio » 22 bře 2007, 21:31

Fajn storry :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Delvecchio
nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 20 bře 2007, 01:07

Re: Jak si přijít k vyhoštění...

Příspěvekod Šámes » 06 dub 2007, 15:40

nakatenga píše:Mám kamarádku z Úval, nevim jak se to u nich v rodině semlelo, ale z ničeho nic, když byli u nás na návštěvě, zatoužili po akváriu - je to prý nádhera a Vašek (malý synek) by určitě takovou ozdobu ve svém pokojíku uvítal a dobře by se staral.
Tak si tedy z ničeho nic od nás vezli mini akva komplet víka a nádrže o objemu cca 45 litrů a zahájili těžké a poučné období pokusů a omylů. Výjimkou nebyly ani nákupy jedinců ryb, které prostě byly pěkné - a jak jinak - jednu tuhle, jednu tamtu a ještě mi, prosím, přibalte tuhle...
Postupem krátkého času přítelkyně přišla na to, že tudy cesta nevede, nechala si trošičku poradit, sehnala rybky jak se patří, nasázely jsme kytky a pak se konala AkvaBurza v Úvalech před vánoci loni a copak se stalo? Do nádrže přibyly žáby.
Musim podotknout, že se jim donedávna dařilo dobře, ale konala se další AkvaBurza v Úvalech (nedávno, 28.5.05), byly jsme tam spolu i s dětmi včetně jejich Vaška, no a Vašek zatoužil po maličkém ráčkovi, stál jenom pár korun, tak proč ho nechat trápit v tom sáčku...
Doma jsme ráčka vyklopili do akva, zhodnotili šance na přežití a šli od toho.
Je to pár dnů, co mi kamarádka volala, že se něco děje, ryby že mají potrhaný ploutve a že za to určitě může ta panovačná mrcha Crossocheilus siamensis, která je všecky tak nahání. Ptala jsem se "..a co rak.."? Rak si prý hoví pod kamenem a je úplně hodnej. Vyslovila jsem doměnku, že škody na rybách by mohl mít na svědomí právě ráček s tím, že je to noční tvor a jak v noci chodí po nádrži a narazí na spící rybu, tak jí prostě sekne nebo štípne. No, nepřesvědčila jsem kamarádku.
Ale za den mi e-mailem přišlo následující:
"...jinak nakonec ten záškodník byl ten rak, druhý den po tom co jsem ti volala chytil a sežral žábu, při čemž jsem ho nachytala, tak jsem přešla důtku i důtku s výstrahou a dostal hned vyhoštění z akvária. Vylovila jsem ho a letěl ven do jezírka ke karasům. Já najivka myslela, že bude do večera po něm a docela jsem mu to i přála... Ale to jsem se zmýlila - představ si, když jsme v rámci čištění jezírek odčerpali tu původní zkaženou vodu, tak si ten prevít vegetil na dně v koši na lekníny, k velké radosti Vaška - navíc je to docela macek."


Já měl doma taky před časem pár bett čichavce a nějaké ty neonky...kamarád mi přinesl domů asi tak 1centimetrového ráčna že už ruší akvárko a nemá ho kam dát...já si ho ochotně vzal a po pár dnech mi nějak začali mizet ty neonky...usoudil jsem že ta potvora betta je asi schlamstla a dal jsem jí do menšího akvárka...asi po dalších dvou dnech jsem neměl ani 1 neonku...jinak bylo jich tam asi 10...a to už mi bylo divné...pak sem uviděl tu potvoru raka kterej z původních 1cm měl najednou asi 4 a to už mi to došlo...ráček letěl taktéž do jezírka kde jsou ale želvy...no a při čištění sme ho nenašli...jinak betě jsem se samozřejmě omluvil.. :lol:
Uživatelský avatar
Šámes
častý přispívatel
 
Příspěvky: 212
Obrázky: 32
Registrován: 17 úno 2007, 16:50
Bydliště: Most-Vtelno

Předchozí

Zpět na Akva Příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník