Zameškaná údržba

Diskuze o životě s rybami a nejen s africkými!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Martin Novák » 30 zář 2005, 10:04

nakatenga píše::D Díky za dušvní podporu. Sice netvrdim, že se vyznám, ale něco mi občas napoví. Možná mám zatim víc štěstí něž rozumu. Teda u Malawi rozhodně.

Já myslím, že každý zapálený akvarista své ryby zná natolik, aby si všiml, že jim není nejlíp :wink: Každý den na ně koukáme, pozorujeme je, fotíme, natáčíme a sledujeme jejich chování, zvyky, praktiky. Každá odchylka od normálního pohledu na ně vzbudí pozornost a to je jenom dobře. Nejhorší jsou začátky, kdy nováček nezná typické příznaky, obraz klasických chyb a problému si většinou nevšimne. Nebo všimne, ale už je třeba pozdě a pak se ptá zkušenějších proč to tak je a jak z toho ven. Ale tím jsme si myslím prošli všichni a projde si tím každý akvarista :o
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Lgaspo » 30 zář 2005, 14:47

Len ci to uz nebude pozde ked si vsimnes ze ryby sa spravaju inak ako obvykle. :(
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod canart » 30 zář 2005, 22:33

No, ja prave uvazujem nad opacnym postupom...zvysit frekvenciu vymeny vody z 1x na 2x za tyzden :) Niekedy ta rutina mozno otravuje, ale musim povedat, ze sa tesim po celom tyzdni v praci, v ktorej pokracujem zial doma, na osobny kontakt s akva a s rybami :D K zvysenej frekvencii vymeny casti vody som dospel na zaklade studia mnohych nazorov na viacerych forach. Co od toho ocakavam? Zlepseny rast ryb.
Takze kolko ludi, tolko nazorov. Osobne ma neuspokoji fakt, ze voda je ocividne spinava, ale ryby su v pohode a testy tiez ;)
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod ax » 30 zář 2005, 22:47

kdyz ono zalezi na tom, v jake konfiguraci akva mas. Staci vetsi nadrz, neco kytek a uz je to schopno utvorit vyvazenou soustavu, ktere vymena vody skodi. Znam par lidi, co maji v 350l i 100 ks ryb a tam si o necem takovem muzes nechat zdat. A jelikoz nejsme na Floride, aby kazdy mohl mit doma prutocne akva (coz by ovsem byla pecka), tak kazdy mame doma ten svuj rybnicek s jinyma podminkama.
ax
častý přispívatel
 
Příspěvky: 216
Registrován: 13 črc 2005, 01:39
Bydliště: Mořina (pod Velkou Amerikou)

Příspěvekod Lgaspo » 03 říj 2005, 08:29

Ono je to podla mna otazne co je alebo nie je pre ryby lepsie. Kazda vymena vody je podla mna pre ryby do urcitej miery stresujuca aj ked to zavisi od individuality ryb. Ja ked menim vodu a odklaujem dno tak P. kingsizei sa tvari, ze mu to vobec nevadi a zvedavo pozera co robim. Ale staci aby zopar inych rybiek stratilo nervy a spanikarilo a uz je panika v celom akva. Preto sa radsej priklanam k tomu menit vodu podla moznosti co najmenej casto. V mojej 600-ke sa 2 tyzdnovy interval ukazuje asi najlepsie riesenie. Voda je po 2 tyzdnoch po chemickej stranke uplne v pohode. Spinava nie je tiez - mozno trosku s hnedym nadychom od korena. Mnozstvo detritu ked dosiahne urcitu hranicu (a nie je ho moc!) ani nepribuda ani neubuda (vytvori sa akasi rovnovaha). A zda sa, ze ryby su v pohode, krasne rastu a den co den su farebnejsie (dospievaju) a stale sa mnozia :D
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Akvam@n » 05 úno 2006, 12:57

To čistění je pro mě spíž důvod estetický,vono to rybám nevadí když čistíž akvárko jednou za týden nebo 14 dní.Já jsme si před měsícem založil další akvárko a ještě jsem ho nečistil.Ale jinak dobrý příběh.
Uživatelský avatar
Akvam@n
podezřelý uživatel
 
Příspěvky: 102
Registrován: 03 úno 2006, 15:12

Předchozí

Zpět na Akva Příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků