Překvapení pro manžela

Diskuze o životě s rybami a nejen s africkými!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod nakatenga » 30 zář 2005, 12:39

Jsou to neviňátka, já vim, vždy? jsem taky psala, že je podezírám a ne obviňuju, přece.
Jinak se mi neviňátka z cca deseti kousků rozmnožily tak, že začínám startovat cedník.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Bob » 30 zář 2005, 12:46

Jenda píše:Slusny... To mohl bejt dobrej hukot, divim se, ze nektera z tech rybicek nema od te doby tik, nebo rovnou infarkt :shock:

Jak tomu nejlip zabranit?

Buduce pozadie si planujem urobit cele z polystyrenu. Inspirovali ma prave Radimove a Mauveho akva pozadia. Tiez nad tym premyslam ako oklamat ten obrovsky vztlak. Chcem aby to pozadie bolo 3D ako sa patri, takze tam bude dost vela polystyrenu. Aby som znizil vztlak a vyhol sa takejto situacii planujem po vyformovni a povrchove uprave odstranit co najviac polystyrenu a to tak, ze z druhej strany vyberiem co najviac polystyrenu a nahradim ho strkol, pieskom, alebo kamenim. Potom by som to zarovanal a cele zalepil. Znizil by som tym mnozstvo polystyrenu a samotny vztlak a zvysil hmotnost celeho pozadia. Zatial je to len moja predstava, ale myslim, ze by to malo fungovat. :)
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

Příspěvekod Radim Zídek » 30 zář 2005, 12:53

TO Bob: to je naprosto zbytečné a pracné, stačí když ho pořádně přilepíš a nemůže se nic stát.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Bob » 30 zář 2005, 12:56

nakatenga píše:. Medaili vítěze bych ale dala kamarádovi Boba, který si skalní blok nalepil na dno. :lol: Jestli jsem to dobře pochopila.


ano presne tak. Na dne som mal prilepene nieco podobne viac ako rok(foto v mojej galerrii Malawi), ale s lepom som nesetril. Sice ani on nesetril, ale lepil to cez vikend a mal malo lepidla + nedockavost a samotne nadsenie sposobili to co som opisal.
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

Příspěvekod nakatenga » 30 zář 2005, 12:57

Je jasný, že pokud bude méně hmoty, vztlak se sníží. Myslim si ale, že důležitá je kvalitní lišta nad pozadím a cokoli, co by zabránilo odklopení pozadí dole u dna. To byl kámen úrazu u mně nejspíš. No a kvalitně, plošně přisilikonovat. To byl prvotní kámen úrazu u mně.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Bob » 30 zář 2005, 12:57

Radim Zídek píše:TO Bob: to je naprosto zbytečné a pracné, stačí když ho pořádně přilepíš a nemůže se nic stát.

Ok, ale istota je istota. Co by clovek neurobil pre kludny spanok :lol:
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

Příspěvekod Martin Novák » 30 zář 2005, 13:13

nakatenga píše:Je jasný, že pokud bude méně hmoty, vztlak se sníží. Myslim si ale, že důležitá je kvalitní lišta nad pozadím a cokoli, co by zabránilo odklopení pozadí dole u dna. To byl kámen úrazu u mně nejspíš. No a kvalitně, plošně přisilikonovat. To byl prvotní kámen úrazu u mně.

Přesně tak. Já mám pozadí, které má cca. 50 litrů pěny plné vzduchu a mám to pouze na liště. Nehlo se mi ani o milimetr a to vše bez jediné kapky silikonu, které by ho mělo držet.

Radim Zídek píše:to je naprosto zbytečné a pracné, stačí když ho pořádně přilepíš a nemůže se nic stát.

Já si myslím, že je výhodnější lišta než to lepit napevno. Prostě, když to potřebuješ upravit, vyndat, vyčistit, umýt, změnit, apod., tak s přilepeným pozadím musíš vzít celou nádrž. Pevnost je stejná.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod nakatenga » 30 zář 2005, 13:43

TO Martin - :shock: :shock: :shock: ....vyndat, vyčistit, umýt... :?: :!: :?: :!: :?: Jéžiš a proč? Jsi ještě mlád - důležité je plánování! Brrrr.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod nakatenga » 30 zář 2005, 13:45

TO Martin - musim to ještě doplnit - pokud jsi nespokojen v akváriu s čímkoli, co vyžaduje větší zásah, než tak učiníš, naplánuj si rovnou novou nádrž. Větší, samozřejmě.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Martin Novák » 30 zář 2005, 13:53

Já jsem praktický člověk - nevím co bude za pár let, apod. Prostě jsem si chtěl nechat otevřené zadní vrátka a možnost, kdykoliv se mi bude chtít, pozadí vyndat. Tamto byly pouze příklady.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

PředchozíDalší

Zpět na Akva Příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník