Překvapení pro manžela

Diskuze o životě s rybami a nejen s africkými!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Překvapení pro manžela

Příspěvekod nakatenga » 30 zář 2005, 10:14

Nehoda jako hrom, fakt. Ale byla jsem pár dnů doma s nemocným klučíkem a tehdy se to stalo.
Před časem jsem musela z malawi nádrže separovat naše maxikančíky, protože je potvory pruhovaný malawijský okusovaly.
Kančíkům jsme bleskově pořídili 150-ti litrovku a prozatímně ji zařídili poze vodou a pískovým popraškem na dně.
Pak jsem nějakou dobu tvořila pozadí podle Radima, tedy polystyrenové a ačkoli bylo tvarově docela nepovedené, umístila jsem ho, aby to alespoň trochu vypadalo k světu.
Zjevně jsem ale podcenila obrovský vztlak..... A to vám budu povídat!
Manžel jednoho rána vstoupil do kanceláře, dekl od akvárka visel přes roh nádrže, kde byly krycí skla mi snad ani neříkal, vnitřní filtr ta "skalní masa" odsunula po skle tak, že z toho byla dokonalá fontána a ryby byly táááááááááááááákhle malinký v koutě. Tomu všemu úplně nahoře korunovala polystyrenová skála.
Klika byla, že ryby to stihly nějakou škvírou podjet dolů a nevypinklo je to z vody ven. Myslim, že by jich bylo škoda.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Bob » 30 zář 2005, 10:25

Bohuzial polystyren sa s vodou nema moc rad. Kolega si pred casom urobil na dne "skalny utes" z polystyrenu a podcenil lepenie. Drzalo to zopar dni a potom sa to odtrhlo. Poskriabalo mu to predne sklo, rozbilo horne krycie sklo a neonove trubice.
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

Příspěvekod Martin Novák » 30 zář 2005, 10:25

Teda hustý zážitek. Kamarádovi se to samé stalo s PU pozadím. Měl ho nastříkané na skle a ono se to odlouplo a vyskočilo ve 3 ráno z vody :-D Docela rachot a ryby stejně pokakané jako ty Tvoje :lol:
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Mauve » 30 zář 2005, 10:26

No to by snad nevymyslel ani ten nejlepší režisér na světě :wink:

Chybí to hlavní - co na to manžel? :D
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Martin Novák » 30 zář 2005, 10:30

Bob píše:Bohuzial polystyren sa s vodou nema moc rad. Kolega si pred casom urobil na dne "skalny utes" z polystyrenu a podcenil lepenie. Drzalo to zopar dni a potom sa to odtrhlo. Poskriabalo mu to predne sklo, rozbilo horne krycie sklo a neonove trubice.

Pokud vím, tak jsou zářivky zevnitř vysypané nějakým práškem. To mu muselo přes rozbitá skla napadat do akvária...docela problém asi... :wink:
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Bob » 30 zář 2005, 10:48

Nastastie sa do vody nedostalo nic, alebo lepsie povedane takmer nic. Ked to prasklo tak sa neony rozbili smerom hore. Ja som tam prisiel az ked to bolo vsetko upratane, ale ryby to prezili vsetke.
Uživatelský avatar
Bob
častý přispívatel
 
Příspěvky: 275
Obrázky: 103
Registrován: 08 črc 2005, 11:10
Bydliště: Michalovce, SR

Příspěvekod Jenda » 30 zář 2005, 11:20

Slusny... To mohl bejt dobrej hukot, divim se, ze nektera z tech rybicek nema od te doby tik, nebo rovnou infarkt :shock:

Jak tomu nejlip zabranit?
Uživatelský avatar
Jenda
častý přispívatel
 
Příspěvky: 208
Obrázky: 15
Registrován: 09 čer 2005, 14:22
Bydliště: Slany

Příspěvekod Radim Zídek » 30 zář 2005, 12:33

No jo to pozadí je potřeba pořádně přilepit. Nedovedu si představit, že by mě z akvárka vypochodovalo to moje, to by byla spouš? :-)
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod nakatenga » 30 zář 2005, 12:33

To Mauve - co na to manžel..... No on je docela kliďas a ve své podsatě se zase tak moc nestalo. Trubice zůstaly celé, zachránily je krycí skla a metr dlouhé víko (lehký plast) skutečně sjelo po hraně jako písek ze sklápěčky a zůstalo viset. Nádrži se nestalo nic, rybám taky ne, voda se taky nevylila. Takže dobrý. Jsme zase chytřejší.
Podezírám trochu pískořky, jestli v tom nemaj prsty.

Všem ostatním, s obdobnou zkušeností, gratuluji. Je to fakt poučný. Medaili vítěze bych ale dala kamarádovi Boba, který si skalní blok nalepil na dno. :lol: Jestli jsem to dobře pochopila.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Radim Zídek » 30 zář 2005, 12:36

piskořky v tom určitě mít prsty nebudou, jsou to takový neviňátka
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Další

Zpět na Akva Příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků