Překvapení pro manžela

Diskuze o životě s rybami a nejen s africkými!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Mauve » 30 zář 2005, 13:57

Bob píše:Buduce pozadie si planujem urobit cele z polystyrenu. Inspirovali ma prave Radimove a Mauveho akva pozadia.


Nemám to pozadí od Radima až tak dlouho, ale spím opravdu klidně. Je to dobře přilepené silikonem na sklo a hotovo.

Když u pozadí existuje možnost rozebrání, tak se to rozebere v okamžiku, kdy se to absolutně nehodí - to je můj pohled na demontovatelné pozadí - důvodem k maléru může být úplná prkotina.

Je to věc názoru, já to vidím takhle. Na demontovatelné pozadí mám moc slabé nervy :D
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Martin Novák » 30 zář 2005, 14:01

Mauve píše:Když u pozadí existuje možnost rozebrání, tak se to rozebere v okamžiku, kdy se to absolutně nehodí - to je můj pohled na demontovatelné pozadí - důvodem k maléru může být úplná prkotina.

Je to věc názoru, já to vidím takhle. Na demontovatelné pozadí mám moc slabé nervy :D

Ale ta pevnost volného uložení je srovnatelná s přilepením silikonem na sklo. Pozadí je opřené o skleněnou lištu, která je přilepená silikonem, takže je to defakto to samé. Ovšem s tím rozdílem, že pozadí je volné a vyndavací. Nezaznamenal jsem, že by se mi to hýbalo nebo mělo snahu se uvolnit a to ani při výměně vody, kdy se snižuje hladina - snižuje tlak a výtlak pozadí.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Doktor » 30 zář 2005, 14:24

Ja to mám přesně tak jak to má Martin a absolutní spokojenost.Dvakrát jsem pozadí přilepil natvrdo a nechtějte vědět jaký jsem použil slovník při demontáži.No demontovat toto pozadí to byla hrůza,lámání,škrabání atd.Současné pozadí jsem nedělal přímo na míru ale s přesahem a při upevňování jsem ho prostě nacpal mezi dno a horní lištu.Ke spotku jsem přiložil dekoratívní kameny zasypal pískem a hotovo.Mám to tak tři měsice a pozadí se nehlo ani o milimetr.
Uživatelský avatar
Doktor
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 14
Registrován: 22 čer 2005, 10:46
Bydliště: Svitavy

Příspěvekod Jenda » 30 zář 2005, 14:37

Pozadí je opřené o skleněnou lištu, která je přilepená silikonem, takže je to defakto to samé.


Hm, jak pod listu? Po cele delce dna je nalepena listať Nebo pouzivas horni zpevnujici listu a pak nejake bocnice?
Uživatelský avatar
Jenda
častý přispívatel
 
Příspěvky: 208
Obrázky: 15
Registrován: 09 čer 2005, 14:22
Bydliště: Slany

Příspěvekod Lgaspo » 30 zář 2005, 14:43

Ja mam moje pozadie poriadne a este raz opakujem poriadne prilepene silikonom o zadnu stenu akva a zatial drzi ako das. Takze nemam ziadne obavy.

Inak tusim Canart spominal, ze pokial ma pozadie silny vztlak a je oprene len o hornu listu akva, moze tu listu casom krasne ohnut, co moze viest az ku katastrofe !
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Mauve » 30 zář 2005, 14:48

Lgaspo píše:Inak tusim Canart spominal, ze pokial ma pozadie silny vztlak a je oprene len o hornu listu akva, moze tu listu casom krasne ohnut, co moze viest az ku katastrofe !


Martine, přesně toto jsem myslel. Já vím, že to máš pořádně zadělané, ale já mám lepší pocit s tím pozadím přilepeným na sklo, jde jen o ten můj dobrý pocit, o nic víc :wink:
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Martin Novák » 30 zář 2005, 14:48

Jenda píše:Hm, jak pod listu? Po cele delce dna je nalepena listať Nebo pouzivas horni zpevnujici listu a pak nejake bocnice?

Skleněná lišta je nalepena pod podélnou výztuhou nádrže. Čili, když začne pozadí stoupat, zarazí se o ni a pozadí se nehne. Dále jsou ještě nalepeny skleněné lišty na bocích nádrže u horního okraje, tak aby se nemohlo pozadí vytočit směrem k přední stěně (podmínka - pozadí musí mít boky).

Takhle to vypadá graficky:

Obrázek

Více se můžeš dočíst v tomto mém článku: Výroba akvarijního 3D pozadí z PU pěny
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Martin Novák » 30 zář 2005, 14:51

Lgaspo píše:Inak tusim Canart spominal, ze pokial ma pozadie silny vztlak a je oprene len o hornu listu akva, moze tu listu casom krasne ohnut, co moze viest az ku katastrofe !

To není možné. Lišta má 16 mm tlouš?ku a je nalepena na plocho, ne na hranu, takže to je jako bys chtěl ohnout prkno přes koleno, ale přes hranu...zkus to a uvidíš, že se neprohne ani o milimetr :) Navíc je po colé délce pozadí, takže je tlak rozložen na 135 cm.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Mauve » 30 zář 2005, 15:01

Toto řešení je určitě super, takhle se ta lišta neprohne.

Je to fakt jen o té volbě, kdo chce pozadí vyndávat a něco s ním dělat vs. kdo si věří, že to dělat nikdy nebude :wink:
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Martin Novák » 30 zář 2005, 19:29

Mauve píše:Toto řešení je určitě super, takhle se ta lišta neprohne.

Je to fakt jen o té volbě, kdo chce pozadí vyndávat a něco s ním dělat vs. kdo si věří, že to dělat nikdy nebude :wink:

Je to fakt. Prostě záležitost volby. Jea také pravda, že mé řešení dá daleko více práce.
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

PředchozíDalší

Zpět na Akva Příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník