Jak z fotky skutečnost se stala....

Diskuze o životě s rybami a nejen s africkými!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak z fotky skutečnost se stala....

Příspěvekod CZmok » 23 dub 2011, 17:53

Mám relativně nové akvárium s početnou skupinou Pseudotropheus DeMasoni ze stejné krve. Do budoucna jsem to chtěl prokřížit s jinou krví, nejlépe "modrou". Ale nějak jsem to zatím aktivně neřešil. Říkal jsem si, že se určitě něco naskytne a správný čas na sebe upozorní.
Před časem jsem si prohlížel fotky na tomto fóru. Zajímali mě především DeMasoni, jakožto držitele stejného druhu. Hrozně se mi tam jedna zalíbila, vytisknul jsem jí a položil hned pod monitory v práci, čili celé dny na očích. Co se nestalo, před pár dny (vztáhnuto na dnešní datum) se v sekci "Prodám" vyskytl inzerát na tohoto jedince s celou skupinou, přiložená byla ta fotka, na kterou v práci koukám. Docela mě to překvapilo. Po počátečním uvahách a obavách jestli by se tato skupina s mou snesla a dobře fungovala, jsem se rozhodl skupinu zakoupit. Byl jsem naštěstí první a za mnou jedeč člověk v řadě.
Prodejce byl z Plzně a já se rozhodl, jako pražská náplava, která zatím nemá automobil, dojet pro ně "žlutým" autobusem. Idea byla taková, že odjedu v 10:00 z Prahy, v 11:00 budeme v Plzni na nádraží, kde laskavý prodejce bude čekat s rybami, já je na místě převezmu a rovnou tím samým autobusem pojedu zpět domu ve 12:00. Po krásné 37-mi ninutové cestě metrem z Hloubětína na Zličín jsem na nástupišti zjistil, že je pro tuto linku docela zájem a už nebyly volní lístky. Jako pětileté dítě ztracené na bleším trhu, jsem se začal vyptávat kolem a tím na sebe dal vědět. V okamžiku mi klepe neznámá ruka na rameno. Otočím se a hledím na mladou sympatickou slečku. Otočím hlavu o 10[sup]O[/sup] doleva a hledím na Jeptišku v postarším věku. Slečna mi sdělila, že viděla, že jsem ve stejné situaci jako oni a nabídla mi, jestli nechci s ní a se sestrou představenou jet autem jejího přítele. Že jí rodí kamarádka a potřebuje tam opravdu co nejrychleji být. Já jsem tedy oněmnělý přikývl a sestra už to měla domluvené z dřívějška. Už poučený, jsem si koupil lístek na 12:00 z Plzně. Dojeli jsme na Anděla, kam řidičce přivezl auto přítel z jiného koutu prahy. Nasedneme a po bloudění jednosměrkami jsme najeli na správný směr, pro mě autobusové nádraží Plzeň. Čas tekl. Chtěl jsem odjezd z Plzně do Prahy na tu 12tou stihnou, za prvé kvůli rybám, aby nebyly dlouho bez kyslíku a za druhé kvůli sobě, protože by propadnul lístek a nebylo by jisté, že by bylo místo třeba na 13:00, a ani nevím, jestli ještě vůbec něco jelo, a stopovat s rybami se mi moc nechtělo. Zastavili jsme se na pumpě pro fuel, kde nás zdrželi nějací šašci, kteří nechali auto u stojanu a šli dovnitř na kafíčko. Zpoždění, čas tekl. Po vyhrabání se z pumpy a pokračování do Plzně, jsme se od sjezdu do města nechali navigovat ctihodnou sestrou. Nevim, jestli jste to někdy zažili, ale zkuste si to představit. Dorazili jsem konečně na udajné nádraží. Tam ale nebylo nic jiného, než hromady hlíny. Čas tekl. No nebudu to protahovat, doběhl jsem na zastávku asi 2-3 minuty před odjezdem, tak tak jsem stihl vyzvednou ryby a prohodit pár slov. Dostal jsem navíc kytku a jednu DeMasonku. Po příjemné cestě domu ve žlutém autobuse s příjemnou stevardkou a čokoládou zdarma, nezapomínaje fungl sluchátka a BigBang Theory v originále, následovala cesta metrem a vpuštění ryb.
Nyní ryby plavou v nádrží a jsou nejjasnější částí. A tak mi plavě v nádrži ta samá ryba, na kterou jsem přes měsíc koukal v práci a obdivoval ji. Teď ji mohu obdivovat naživo...


Obrázek
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod melanochromis1975 » 23 dub 2011, 21:55

Ja to rikam porad jedine demasoni.-)
Ja bych ti ji dal zadarmo i s celou skupinou jen co jsem to precetl.
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod lubnek » 24 dub 2011, 11:17

Hodne stesti, dokazu si predstavit, jaci jsou to krasavci. Preju mnoho zdaru. Udelal si dobre, ze si vzal vsech 11. Je to lepsi ve vsech faktorech. Selektovanim bych si starosti vubec nedelal, ryby jsou to vcelku male, prerybnene to nemas. Uvidis jak se vec bude vyvijet ... gratuluju !
Uživatelský avatar
lubnek
přispívatel
 
Příspěvky: 156
Obrázky: 8
Registrován: 09 zář 2009, 17:04
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod wladys » 24 dub 2011, 13:51

Jsem moc rád, že ses nakonec rozhodl, tak jak ses rozhodl. Přeji ať se rybám daří. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod RUMburak1110 » 24 dub 2011, 19:14

Jsem rád, že se ti rybky líbí stejně jako se líbily mě. Jsou to krásné ryby. Vidíš jak je ten svět malej. :) Vím, že se u tebe bodou mít dobře jako se měly u mě. .)

Tak ať ti dělají radost!
Uživatelský avatar
RUMburak1110
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 44
Registrován: 25 pro 2006, 01:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 18

Příspěvekod CZmok » 25 dub 2011, 20:43

Díky za ohlasy. Taky jsem nakonec moc rád, že jsem do toho šel. Od nedělního rána jsme byli na čundru a, nevěřili byste, normálně jsem se na ně těšil... :)
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod PIETRO » 25 dub 2011, 23:03

:lol: to je neskutečné jakou cestu ty ryby urazily do finálního chovu. Určitě je to chlouba tvého akvária a přeji mnoho zdaru. Máš geneticky velmi kvalitní materiál tak ho náležitě opatruj.
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod A+I » 26 dub 2011, 11:26

Ahoj CzMok, to cteni je napinavy jak maly gate, lepsi nez detektivka :D . Prozil jsi aspon taky takovou crazy jizdu autem se Sestrou predstavenou jako kdysi Funes? 8) 8) .
Jsem strasne rada, ze jsi dobre dojel, vsechno stihnul, ze to dobre dopadlo, ze Rumburakovi Demici nasli hodneho panecka a krasne akvarium a plno novych kamosu, se kteryma se urco taky poperou a moc preju Tobe i rybkam, aby bylo porad vsechno OK a aby se jim u Tebe moc libilo a dobre darilo.
(P.S. Mozna by sis mel zmenit fotku v avataru za nejakou ted vice typickou pro Tebe a to jmeno Rumburak muzes z toho ufiknout) :o :lol: .

Nebyli ti Demici nahodou puvodne Pietrovi, ze je tak vychvaluje ? :shock:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod CZmok » 26 dub 2011, 11:42

A+I - Ahoj, Funes to měl opravdu jedinečný, tahle se tvářila víc v klidu. ;-) To víš, že jsem zkoušel si změnit avatara už před časem, ale narazil jsem. Od Admina jsem se po sléze dozvěděl, že na administrativní stránce je nějaká chybka a hold to zatím nejde. Takže musím vyčkat jestli najdou čas na opravu. Jinak ten "Copyright" na fotkách, v tomto případě Rumburak, je tam právě proto, aby někdo jiný nevydával tyto fotky za své. Sice ta ryba je teď moje, ale přišlo by mi to asi jako podvod nebo minimálně, že se chlubím cizím peřím, já to nefotil...
Uživatelský avatar
CZmok
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 669
Obrázky: 32
Registrován: 13 pro 2010, 15:02

Příspěvekod RUMburak1110 » 26 dub 2011, 15:41

CZmok píše:A+I - Ahoj, Funes to měl opravdu jedinečný, tahle se tvářila víc v klidu. ;-) To víš, že jsem zkoušel si změnit avatara už před časem, ale narazil jsem. Od Admina jsem se po sléze dozvěděl, že na administrativní stránce je nějaká chybka a hold to zatím nejde. Takže musím vyčkat jestli najdou čas na opravu. Jinak ten "Copyright" na fotkách, v tomto případě Rumburak, je tam právě proto, aby někdo jiný nevydával tyto fotky za své. Sice ta ryba je teď moje, ale přišlo by mi to asi jako podvod nebo minimálně, že se chlubím cizím peřím, já to nefotil...


Pokud se ti ta fotka líbí klidně si jí tam dej: :)
Uživatelský avatar
RUMburak1110
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 44
Registrován: 25 pro 2006, 01:40
Bydliště: Plzeň
Kolik let děláte akvaristiku?: 18

Další

Zpět na Akva Příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron