odhlučnění vzduchovaciho motorku

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod nakatenga » 16 čer 2006, 21:32

Jsem ráda, že jste spokojeni s Rena Air, v dobré víře jsem ho tady tlačila do popředí jako opravdu spolehlivě tichý pro všechny, kteří se bez bublin neobejdou.
TO Jenda - tebe rušil motorek nebo praskající bubliny?
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Jenda » 19 čer 2006, 11:37

TO Naka - motorek, kterej desne vrnel :-( Ted uz nevzduchuju vubec a je to o mooooc lepsi! :5:
Uživatelský avatar
Jenda
častý přispívatel
 
Příspěvky: 208
Obrázky: 15
Registrován: 09 čer 2005, 14:22
Bydliště: Slany

Příspěvekod Waldik » 08 zář 2006, 20:07

Zdravím, Rena, zdá se býti docela tichý, jak píšete. Jsem hodně citlivý na zvuk a potřebuji to nejtižší co se dá koupit. I za vyší cenu. Mám 600L akva a chci vzduch jen pro okysličování vody, nebudu k tomu připojovat filtr. Jaký model od Reny mi doporučíte? Kolik litrů za hodinu výkonu mi postačí?
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod nakatenga » 08 zář 2006, 21:14

nakatenga píše:TO Jenda - jestli chceš mermomocí vzduchovat, bude ti stačit malý vzduchovadlo, nemusí to být žádný dělo (nejvíc záleží stejně na kamínku) a DOPORUČUJU ti, kup si motorek RenaAir.
Máme RenaAir 200, vzduchuje dvě nádrže najednou (2x 112litrů), je hodně hodně moc přiškrcená a spíme vedle toho - garantuju, že neni slyšet nic. Na krabičce píšou mńě než 30dB ve vzdálenosti 1metr. No a když otevřu skříňku a strčim k motorku hlavu, stejně poznám jenom podle bublin, že běží. Nekecám.


dvoustovka ti bude stačit i na 600litrů vody. Dej si záležet s výběrem kamínku. Můžeš to rozhodit i do dvou, má dva vývody.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Waldik » 18 zář 2006, 10:58

naka: Jaký vzduchovací kamínek mám zvolit, aby byl co nejméně slyšet?
Co třeba lipová dřívkať
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod nakatenga » 18 zář 2006, 17:41

TO Waldik - promiň, ale o lipových dřívkách slyším poprvé.
Zatím jsem ještě neřešila problém s praskáním bublinek na hladině - nepovažuji to za hluk. Vedle akvárií spíme. Většina lidí, myslím, má nádrž v obýváku a přesto si stěžují na "hluk" - nechápu to.
PS: jen jedno vím v souvislosti s dřívky - ...v lese malý mraveneček nosil těžká dřívka, nedbal na svou čerstvou kýlu, vyhřezla mu střívka. :mrgreen:
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mikro » 18 zář 2006, 18:37

nakatnega< i Ty jenda ulicnice, chudak mravenecek ;-( :-))
Uživatelský avatar
mikro
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1165
Obrázky: 28
Registrován: 24 lis 2005, 17:27
Bydliště: Milevsko/Brno

Příspěvekod Waldik » 18 zář 2006, 21:00

naka: Jaký teda používáš vzduch. kamínek? A co ostatní? Jaká koncovka bude nejméně hlučná? Řekl bych ta, která dělá nejměnší bublinky.

"Malý mraveneček v lese, velkou kládu nese. Pomozme mu, kamarádi, ať se nepředře se."
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod nakatenga » 19 zář 2006, 00:05

TO Waldik - no vidiš, mravenci nemaj´ všech pět pohromadě ani u nás, ani u vás. Jednají nenapravitelně sebedestruktivně...

Tak a ke kemínku - určitě je kamínek s jemným perlením lepší v několika ohledech. Jemné bublinky při praskání na hladině nedělají tolik toho nesnesitelného a nepřeslechnutelného hluku. Jemné bublinky tolik neoprskají krycí sklo, popř. zářivky a kryt. Jemné bublinky lépe vypadají, když už tam mají být.
V rostlinných nádržích, kde vzduch používám, občas přesunu kamínek tak, aby sloupec bublinek stoupal pod list anubiasu, který je vysoko zároveň s hladinou. Malé nahromaděné bublinky se sloučí v jednu velkou bublinu, která se co chvíli vykulí a nepoprská zářivky.
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod MilaKH » 19 zář 2006, 08:34

Já jsem si to zas udělal tak, že mi vzduchování (asi půlka bublinek jde pod listy microsoria) a druhá půlka se mi hromadí někde pod kamenem v substrátě..A asi jednou za 7 min to všechno vyjede na hladinu.Je to parádní podívaná..Říkám tomu orloj :-)
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron