Pseudotropheus demasoni

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod VAVŘÍN » 24 zář 2006, 18:22

No já budu mít akva cca 360 l. Na víc nemám místa. Ale demasoni, jsou zajímavé ryby, tak bych je docela chtěl. A v tom množství, je jejich agresivita přijatelná? :shock: :shock:
Uživatelský avatar
VAVŘÍN
častý přispívatel
 
Příspěvky: 372
Obrázky: 78
Registrován: 15 srp 2006, 13:04
Bydliště: Děčín

Příspěvekod MilaKH » 24 zář 2006, 18:36

No uvidíš.,ale jsou to pěkný rváči..Je potřeba udělat dost členité akva aby se utlačované ryby měli možnost rychle schovávat..
Uživatelský avatar
MilaKH
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 937
Obrázky: 84
Registrován: 05 kvě 2006, 13:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod VAVŘÍN » 24 zář 2006, 19:03

Jéžíš, to bude ale mazec. Já takhle agresivní ryby ani nikdy neviděl , na vlastní oči. Docela se toho bojím. :evil: :evil: Asi se obrátím, na nějaké klidnější. Ono to moje akva , pro ně asi nebude dost velké, když odpočítám pozadí, kameny a písek. :roll: :roll:
Uživatelský avatar
VAVŘÍN
častý přispívatel
 
Příspěvky: 372
Obrázky: 78
Registrován: 15 srp 2006, 13:04
Bydliště: Děčín

Příspěvekod Dave61 » 24 zář 2006, 20:18

Ahoj. Já mám skupinku Pseudotropheus demasoni o 11 kusech asi 4 měsíce, ale nepovažuji se za zkušeného chovatele. I když jsem neměl žádný úhyn a úspěšně se mě rozmnožují. Více najdete v mé prezentaci a fotogalerii. Jinak jsou to nádherné rybky. Všem co se rozhodnou tuto rybku chovat přeji hodně úspěchů!!! :24:
Uživatelský avatar
Dave61
přispívatel
 
Příspěvky: 124
Obrázky: 30
Registrován: 28 bře 2006, 20:32
Bydliště: okr. UH.Hradiště

Příspěvekod Lgaspo » 24 zář 2006, 21:16

Ja mam demasonky nieco vyse roka. Zacinal som s 10 kusmi v 600 l akva. Po roku mi ich zostalo 7. Jedna uhynula na nejaku zvlastnu chorobu. Mala dieru v boku.
Druha bez stopy zmizla.
Tretieho samca dobili dominantni samci v akva.

Momentalne mam v akva troch dominantnych samcov a neustale sa medzi sebou klbcia.
Na jednej strane je to krasny pohlad ale na druhej strane je to dost drsne.

Osobne demasonky zaciatocnikom neodporucam !!!
Su to sice krasne rybky a uz od malicka pekne zafarbene a aj svojou malou velkostou lakaju ludi kupit si ich do malych akvariek. Takato kupa je ale zaciatkom konca a pricinou sklamania.

Zakladna zasada znie: velke akva a velky pocet !
Naposledy upravil Lgaspo dne 24 zář 2006, 22:07, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod VAVŘÍN » 24 zář 2006, 21:34

Opravdu díky za radu. Nemá cenu se pouštět do něčeho, co by přineslo problémy. Vaše zkušenosti beru za své. Budu ve výběru opatrný. :5:
Uživatelský avatar
VAVŘÍN
častý přispívatel
 
Příspěvky: 372
Obrázky: 78
Registrován: 15 srp 2006, 13:04
Bydliště: Děčín

Příspěvekod Hroch » 24 zář 2006, 22:30

Moje zkušenosti jsou trochu jiné . Koupil jsem 8 ks od p. Nymburského z H.K.
akvárko mám 350l . Je pravda že jsem přišel během 3 let asi o 3-4 ryby , ale bohatě to nahradily přírůstky . Samci jsou vzájemě dost agresivní , ale horší zkušenost mám s P. saulosi ( o těch ostatní i literatura tvrdí že jsou v pohodě ). před asi 1,5 rokem si zařizoval akvárko můj otčím ( 120l) a ptal se jesli mu nějaké ryby dám . Měl jsem demasonek a aurátů plnou nádrž tak jsem mu pár kusů mladých dal . Rozčlenil akvárko třemi keranickými skalkami , měly tvar válce s několika otvory a kapsami na rostliny , všechny ode dna až k hladině . Demasonky naprosto v pohodě žádný úhyn , spousta přírůstků . Možná že jsem to náhodu trefil a dal jsem mu jen jednoho samce a ostatní samice ..........
V literatuře a na vebu píšou že demasonky jsou v pohodě a agresivní jsou jen ve špatných podmínkách .
Moje teorie : jde o relativně nový druh , A. Spreinad ho objevil tuším v 93 roce a v roce 2002 když jsem je kupoval to byl dost žádaný druh . Někteří chovatelé to vzaly v potaz a začaly "dělat" tehle druh intenzivně , to znamená umělé tlamky . Prostě si mylím že ty agresivní chovy jsou " z děcáku" .
Ale je to jen teorie. No já jsem hlavně teoretik :) , mám jen jedno akvárko
a choval jsem a chovám jen 4 druhy a odchoval jen 3 .
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod Lgaspo » 25 zář 2006, 07:53

Nieco pravdy na Tvojej teorii moze byt.
Otcovi sa Ti asi fakt podarilo trafit dobry pomer pohlavi !

V jazere sa uz dnes vyskytuje velmi malo demasoniek a preto ja zakazany ich lov !!!
Vsetky ryby, ktore sa dovezu z afriky pochadzaju z tamojsich odchovov a teda nejde o dive populacie. A tu je samoska aj priestor pre vykleopavanie, lebo demasonky su stale dost ziadany druh.

Pokial si teraz dobre spomin tusim Konings v jednej zo svojich knih pisal, ze pri pozorovani divo zijucich demasoniek v jazere nepozoroval ziadnu velku agresivitu, co by tiez nahravalo teorii o vyklepavani.
Ale este si to overim a dam vediet.
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod wladys » 25 zář 2006, 09:38

...hoodně zajímavá teorie..pokud to takhle je jak hoši píšete..je dobré se pídit po demasonkách(a ne jen po nich) od chovatelů,kteří nevyklepávají.....;)
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod kuba » 25 zář 2006, 11:18

já si kdysi pořídil čtyři a do půl roku zbyla jen jedna. Asi před půl rokem jsem koupil šest kusů Pseudotropheus elongatus mpanga. Bohužel všichni byli samci. Sice se mezi sebou rvali , ale obešlo se to bez následků. Asi před 14 dny jsem dal dva kolegovi a zbylí čtyři mezi sebou neustále bojují. Včera jednoho tak poškubali, že uhynul. Je to možná náhoda- nové uspořádávání teritoria, nová hierarchie, ale začínám zastávat názor, že do akva aspoň 6-8 ks od jednoho druhu.
kuba
častý přispívatel
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 14
Registrován: 15 lis 2005, 01:07
Bydliště: Březnice u Zlína

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků