Frotosy kolik do aqaria poraďte....

Diskuze pouze o rybách rodu Cyphotilapia!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Frotosy kolik do aqaria poraďte....

Příspěvekod NIKITA » 05 pro 2006, 23:18

Budu si pořizovat AQ cca 500l a nev kolik Frotos tam můžu dát?Při zohlednění 25cm frontosy bych jich tam mohl dát jen asi 8ks zajímalo by mě kolik jich tam teda vůbec můžu dát?Děkuji za odpovědi. :o
Uživatelský avatar
NIKITA
uživatel webu
 
Příspěvky: 70
Registrován: 19 lis 2006, 16:22

Příspěvekod NIKITA » 05 pro 2006, 23:23

ještě by mě zajímalo jestli jim bude stačit AQ o rozměrech 180*60*45 D*Š*V, volil jsem spíše větší plochu dna a menší vodní sloupec tak by mě zajímalo jestli 45cm vodního sloupce bude vyhovovat většinou všichni mají 50-60 ale 60 už se mi zdá hoodně zbytečné. :roll:
Uživatelský avatar
NIKITA
uživatel webu
 
Příspěvky: 70
Registrován: 19 lis 2006, 16:22

Příspěvekod bbfh » 06 pro 2006, 00:42

Clanok o frontosach caka na preklad - uz je v poradi - treba byt trpezlivy, prip. ak nerobi probl. anglictina, tak nech sa paci ....
Pokial ide o zodpovedanie na tych 1000 otazok - mozno posluzi preluskanie Tipov & Rad (odkaz aj hore pod banerom v strede, prip. na hl. stranke vlavo v menu), prip. pozri zoznam clankov prelozenych z inojazycnych webov (takisto odkaz pod banerom aj v menu), prip. ostatne clanky tu na forach.

Aby som ale nebol uplne nekonkretny, tak vyberam z toho clanku (velmi volny preklad):
" Nadrz by mala byt zariadena jednoducho, niekolkymi skalami, ktore dodaju rybam pocit bezpecia (poz. prekl.: to mi nieco pripomina :)). Neprezente to s poctom skal a vyberajte skaly bez ostrych hran. Tieto ryby sa pohybuju lezerne len pokym nie su vylakane, potom sa pohybuju bleskurychlo ale nevelmi dobre manevruju. Dominantny samec, ktory bude najvacsi a najkrajsi, bude potrebovat ukryt, ale skupinke samic postaci aj otvorena voda. Ako ukryty dobre posluzia hlinenne kvetinace, hoci nie su zrovna velmi esteticke. Pre mlade frontosy postaci uz objem 40 galonov (pozn. prekl.: ??), ale pre skupinu 10 dospelych ryb treba min. 125 gal."

Dovolim si tvrdit, ze min. 90% z tych tisic otazok odpadne po precitani uvedenych zdrojov a zvysnu mnozinu uspesne zredukuje vyhladavanie v diskusiach na tejto stranke. Ak aj potom zostanu nezodpovedane zaujimave otazky - hod to do prislusneho fora a iste sa najde niekto, kto bude vediet odpoved, alebo bude otazku povazovat za natolko zaujimavu, ze tu odpoved za teba vyhlada ...
Uživatelský avatar
bbfh
častý přispívatel
 
Příspěvky: 458
Registrován: 05 říj 2005, 13:26
Bydliště: Senec

Příspěvekod Radim Zídek » 06 pro 2006, 15:20

Cyphotilapie potřebují jako životní prostor a optimální podmínky pro svůj růst a vývoj akvárium minimálně od 700L výš. Menší akvárium může být vhodne pouze jako dočasný prostor a ne jako trvalá nádrž, zde ovšem hrozí riziko, že se ryby tzv. zastaví a nedorostou svých standardních velikostí. Je vhodné postavit několik skalek a větší množství písčin a světlo neinstalovat příliš intenzivní. Ryby se nejlépe cítí v šeru. V jezeře žijí tyto ryby od nějákých 40m až do 150m (přibližně)
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Radime nech toho....

Příspěvekod viktor janda » 06 pro 2006, 15:41

Mám je v necelé pětistovce a kvůli tobě budu muset zase zvětšovat nádrž. Budu tě manželce citovat, neva?
Hi, hi...
Uživatelský avatar
viktor janda
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 9
Registrován: 29 dub 2006, 06:30

Příspěvekod NIKITA » 06 pro 2006, 19:01

Moc diky za odpovedi.... :o
Uživatelský avatar
NIKITA
uživatel webu
 
Příspěvky: 70
Registrován: 19 lis 2006, 16:22

Příspěvekod NIKITA » 09 pro 2006, 00:22

Myslím že pokud mi radíte že větší akva tak asi zřejmě poslechnu nerad bych totiž nějakým způsobem omezoval tak krásnou a vznesenou rybu jako je Frontosa sice jsem po nich dlouho toužil ale jak říkáde do takového akvária by to dát nešlo tak druhou varintou byli trophheusy tak zvolím asi Ikoly myslím že do 500l akvária můžu dát pěkné hejno a budou vypadat taky moc dobře si myslím.... :P ..a když už jsme u toho kolik bych jich mohl dát do 500l a v jakém podílu pohlaví?Děkuji za odpověď..
Uživatelský avatar
NIKITA
uživatel webu
 
Příspěvky: 70
Registrován: 19 lis 2006, 16:22

Příspěvekod NIKITA » 09 pro 2006, 00:25

Tak mě ještě napadl jeden dotaz uvědomil jsem si že Frontosa je docela pomalu rostoucí ryba tak by tam snad nějaký rok mohly být stím že je později přemístím do většího.Kolik let by tam mohly být abych nomezil jejich rozvoj a kolik ryb do takového akvária zvolit?
Uživatelský avatar
NIKITA
uživatel webu
 
Příspěvky: 70
Registrován: 19 lis 2006, 16:22

Příspěvekod drtime67 » 15 pro 2008, 21:10

zdravim VAs tiez mam doma v 450l akvarku mlade moby mam ich 11 ks s tym ze ich potom prestahujem do 1000 len prosim o radu kolko ich este mozem dat do toho 450l ide mi o to ze aj tak mi neostanu vsetky ze to budem musiet pretriedit aby tam nebolo viacej samcekov ako samcov tak mi poradte s kolkymi mladymi mam zacat dakujem peter
drtime67
uživatel webu
 
Příspěvky: 12
Registrován: 11 pro 2008, 22:42

Příspěvekod wladys » 15 pro 2008, 21:14

Já bych už nic nepřidával. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Další

Zpět na Akva Frontosa & Gibberosa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron