Krupice

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Krupice

Příspěvekod Killer » 20 čer 2005, 22:37

Normálně sem měl někdy na začátku dubna krupici,všechno skorem pošlo,co nepošlo,tak sem uzdravil v karanténí nádrži...Po měsíci sem tam dal zpět ryby...Předvčírem sem se hrabal vwe všech akva co mam a dneska sem v jednom zjistil krupičku,samozřejmě v tom jako minule. nikde jinde to neni. Co je to za zradu?Už se vám to někomu stalo? :(
Co mam dělat?Vrátí se zase?
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod nakatenga » 20 čer 2005, 23:10

Je to nepříjemné a nepřeju ti to. A možná se mnou nebude plno lidí souhlasit, ale zarytě až do krve budu tvrdit, že na vině je odlovení ryb do karantény a jejich přísná léčba tam. Nádrž, ze které jsi je napadené krupičkou pracně odlovil, patrně zůstala bez léčby. No a pak jsi je tam dal nazpět...
Tak znovu - když už máš tolik ryb napadených chorobou, nechej je "doma" a začni léčit celou nádrž. Vzduchuj, skoro se mi chce říct nepřidávej teplotu nijak výrazně a filtr nevypínej, jen ho utlum.
Po ukončení léčby vyměň na obalu uvedené množství vody, do filtru dej aktivní uhlí a dej rybám multivitamínek - třeba Sera Fishtamin a dál ho podávej po každé údržbě akvárka.
Budeš mít po nemocech. Držim palečky. :wink:
Uživatelský avatar
nakatenga
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1073
Obrázky: 8
Registrován: 19 bře 2005, 19:34
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Killer » 20 čer 2005, 23:37

No Když to všechno chcíplo,protože nezabralo lečivo,tak sem posledních 5 ryb dal prič z akva abych tam nemusel lejt to lečivo,to akva má 750l zhruba...Pak sem se dočetl že během 14 chcípá ta bakterie,protože k životu potřebuje hostitele a to je jedině ryba...nechal sem to 3 tejdny bez ryb,pak sem tam dal ty co přežili a asi po dalších 2tejdnech sem tam dal další rybky a ty jsou po asi 2tejdnech najednou nemocný
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod Shalibaba » 21 čer 2005, 08:17

To Killer: Krupicka je previt! Dle poslednich informaci jsou zarodky schopny prezivat na dne az nekolik mesicu!!!
Nehlede na to, ze na zaklade zdejsich rad jsem pouzil lecivo od eSHA, ktere se prubezne ve vode odboura, takze neni nutno menit treba kazdy tyden pulku vody. Fakt to zabralo!
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Killer » 21 čer 2005, 19:39

už sem tam dal to léčivo od eSha...tak uvidíme...
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod Shalibaba » 21 čer 2005, 20:27

Uvidíš, určitě zabere! Alespoň mě na 100% (zatím.....) Držím moc a moc palce!
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Killer » 23 čer 2005, 12:53

no tak zatim žádná nechcípla,ale sem zvědavej jak dopadnou ancistrusy...
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod Shalibaba » 23 čer 2005, 14:14

Určitě dobře! Držím palce! To je právě výhoda eSHA, že "nezaKillí" krunýřovce, sumečky, pancéřníčky apod.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Killer » 26 čer 2005, 13:58

No je to špatný,nevšimnul jsem si žádných ztrát,ale ta krupička je tam už asi 6dní,z toho už 5dní dávam léčivo eSHa exit. Vypadá to že to nezabírá,navíc sem si všimnul,že některé ryby neměli za celou dobu ani jednu tečku
Uživatelský avatar
Killer
častý přispívatel
 
Příspěvky: 376
Obrázky: 60
Registrován: 11 dub 2005, 19:58
Bydliště: Most

Příspěvekod wladys » 26 čer 2005, 17:42

...hmm to je špatný.Asi si to nezachytil včas.Já měl krupici dvakrát a vždy jsem to naštěstí zachytil včas.Ryby měly dvě,tři tečky a stačilo zvýšit teplotu na 30°C a přidat lžíci soli na 50l vody a vše v poho.Přežil i potěr beze strát.
Držím palec ať to rychle vyléčíš.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Další

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron