Vnější filtr Resun

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Vnější filtr Resun

Příspěvekod Doktor » 22 čer 2005, 10:57

Nazdar lidičky tak jsem se konečně zaregistreoval a můžu si s vámi povídat.Mám takový dotaz. Nevlastníte někdo vnější filtr resun?Potřeboval bych nějáké informace a hlavně jaký má kdo zkušenosti s timto filtrem. :?
Uživatelský avatar
Doktor
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 14
Registrován: 22 čer 2005, 10:46
Bydliště: Svitavy

Příspěvekod Mauve » 22 čer 2005, 11:49

Tak Ladislave vítej!

Externí Resun (Unistar) nebrat. Sice rozumný peníz, ale nevydrží. Mám ho rok a půl a začíná se vydírat lůžko vrtulky, kolega ho koupil také jako já před 1,5 rokem a jemu už se zadřel. Probíhá snaha o uplatnění reklamace, první kolo dopadlo KO. Pozor, nezaměnit s OK.
Nerad bych někomu kazil obchod, takže čekám na finální resumé a pak to zpracuje a předložím sem pro všechny. :wink:
Upřesním: píši o Unistar 333-1 a ještě dodám, že už jsem také musel měnit tu vrtulku.

Zajímavé, že přivzdušňovací hlavice Resun šlape jak hodinky, s tou jsem spokojen.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Martin Novák » 22 čer 2005, 12:02

Já mám také hlavici Resun (uni-star) a šlape opravdu dokonale. Dokonce se mi jednou pokazil přítok u mého biofiltru a hlavice si odčerpala vodu a běžela několik hodin na prázdno, bez vody. Už jsem se s ní loučil, ale když jsem jí rozebral nebylo na ní nic! Znovu jsem jí zapnul a čerpá dodnes zcela neslyšně. S těmi externími filtry zkušenost nemám, ale tuším, že jsem někde na netu četl, že nebrat a nebrat...
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Mauve » 22 čer 2005, 12:07

Četl jsi správně. Navíc ceny kvalitnějších Fluvalů šly dolů, až dodělá ten Resun, kterému dávám tak rok, tak dodám ještě jeden Fluval.

Už se Láďo raději ani neptej, jak dlouho trvá dodání náhr. dílů :(
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Doktor » 22 čer 2005, 12:57

Tak teda pěkně děkuju za informace.Ta cena mě opravdu lákala byla asi kolem dvou tisíc. :( A co atman?


Láďa
Uživatelský avatar
Doktor
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 14
Registrován: 22 čer 2005, 10:46
Bydliště: Svitavy

Příspěvekod Mauve » 22 čer 2005, 12:59

Atman nevím, ale vím o někom, kdo ti poreferuje. Atman je pokus o repliku Eheimu.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Radim Zídek » 22 čer 2005, 15:49

ahoj Láďo,

s Atmanem 3338 mám své zkušenosti. NEBRAT, NEBRAT A NEBRAT, zadarmo je drahej. Neustálé problémy s mororem, při čištění je potřeba zalívat hadice vodou, protože si neumí nasát, kolegni po půl roce už ani netěsní a teče. Je to opravdu pro zlost. Radši si přidej a kup Eheim nebo Fluval.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod canart » 22 čer 2005, 22:11

Ja mam Atman 3337 a maximalna spokojnost. Sice som po vyse roku musel vymenit vrtulku, pretoze sa vydrala a vystredila oska. Mam vsak dojem, ze som tomu pomohol, pretoze zacal drncat potom, co som vycistil aj vrtulku a pouzil som ocot. Zda sa mi, ze narusil osku a ta postupne vydrala v telese vrtulky mierne vacsiu dieru a uz presne nesedela. Potom zacala vrcat. Po vymene v poriadku.
Nemozem potvrdit radimove slova, ze nedokaze nasat vodu. ma s tym problemy, ale nakoniec sa mu to podari a slape. Ide uplne ticho. S tesnenim ziadne problemy. Neviem, skusenosti s Atmanom su rozdielne, ale ja som spokojny. V sucasnosti si ale radsej zlepim externy filter, ako by som mal kupovat maloobjemove kanistrove. Na to je vsak potrebny prepad.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod Doktor » 23 čer 2005, 06:18

Tak já teda budu dál šetřit a pak se uvidí. :wink:
Uživatelský avatar
Doktor
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 14
Registrován: 22 čer 2005, 10:46
Bydliště: Svitavy

Příspěvekod Shalibaba » 23 čer 2005, 11:48

Já mám ten ATMAN od Radima :)
Sice asi teprve měsíc, ale špape (?uk ?uk). Zalévání hadice jsem vyřešil tím, že vlezu pod akva, vyšroubuji přivod vody a lehce ústy nasaji. Při trošce praxe se to dá zvládnout i hned uzavřít, aby voda netekla ven, než se to stihne našroubovat. Běží krásně neslyšně, ulomenou hřídelku od vrtulky poslal JK Animals do druhého dne za 25 Kč. Kopie EHEIMu to asi bude, ale když jsem se díval na Unistar anebo Resun, tak je to samé (akorát, že holt bude rozdíl ve zpracování) - koukal, že v Německu jsou za pár kaček. Do nových fluvalů bych nešel kvůli nelogickýmu prvnímu šuplíku s pásky molitanu :( To spíš přidat a koupit EHEIM, anebo teď začala dovážet filtry SERA ne?
Na ATMAN vedou veškeré náhradní díly (jako třeba těsnění), takže doufám, že nějakou dobu vydrží.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Další

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků