Akvarium - Gina Sandford

Odborná literatura o akvaristice zaměřená na chov cichlid!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Dano74 » 21 srp 2007, 10:29

Hlasujem za. Napad je to super. Uz len najst dobrovolika na s literarnym crevom :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Dano74
častý přispívatel
 
Příspěvky: 217
Obrázky: 21
Registrován: 07 črc 2007, 12:36
Bydliště: Bratislava - SR

Příspěvekod Márty » 21 srp 2007, 11:18

Knihu od pana Darbujana bych bral okamzite. Ale ja myslim, ze by slo udelat neco jako ceskoslovenskou wikipedii o africkych tlamovcich a hlavne o jejich chovu. Udelala by se zakladni struktura a pak uz jen doplnovaly a upravovaly clanky. Asi by se toho nekdo musel organizacne ujmout, ale o jednom dobrovolnikovi bych mozna vedel :wink:. Take by bylo potreba zajistit technickou stranku veci, ale na to bych si sam netroufnul.

Opravdova knizka na kridovym papire by asi byla nad nase sily. Navic by vysla na nekrestanske penize, pokud se nepletu.
Uživatelský avatar
Márty
uživatel webu
 
Příspěvky: 79
Registrován: 28 lis 2005, 23:41
Bydliště: Praha

Příspěvekod Džuzepe » 21 srp 2007, 14:38

Moj osobny nazor je taky, ze by stacilo trochu zdokonalit MyFish a elektronicka encyklopedia by bola na svete.
Uživatelský avatar
Džuzepe
častý přispívatel
 
Příspěvky: 230
Obrázky: 25
Registrován: 01 úno 2007, 18:54
Bydliště: Pezinok

Příspěvekod Hroch » 21 srp 2007, 14:47

Džuzepe píše:Moj osobny nazor je taky, ze by stacilo trochu zdokonalit MyFish a elektronicka encyklopedia by bola na svete.

To je asi nejrealistictější . Myslím že velký problém jsou fotky druhů které nikdo nechová a neporušit autorká práva .
Uživatelský avatar
Hroch
častý přispívatel
 
Příspěvky: 415
Obrázky: 9
Registrován: 12 črc 2006, 12:01
Bydliště: Bobr

Příspěvekod Dano74 » 21 srp 2007, 14:55

Tiez som rozmyslal nad elektronickou verziou, ta by stacila a usetrili by sme nase lesy :lol:

Problem je co by ocakaval autor publikacie. Knihu nezkopirujes, teda nie v kvalite potrebnej na prezeranie fotodokumentacie. Elerktronicka verzia by sa sirila cez internet velmi lahko, ale neda sa na tom zarobit....

Ist cestou Myfish je dobry napad. Preco nie
Uživatelský avatar
Dano74
častý přispívatel
 
Příspěvky: 217
Obrázky: 21
Registrován: 07 črc 2007, 12:36
Bydliště: Bratislava - SR

Příspěvekod Džuzepe » 21 srp 2007, 17:39

Hroch píše:
Džuzepe píše:Moj osobny nazor je taky, ze by stacilo trochu zdokonalit MyFish a elektronicka encyklopedia by bola na svete.

To je asi nejrealistictější . Myslím že velký problém jsou fotky druhů které nikdo nechová a neporušit autorká práva .


Druha vec je,ze zaujem o presne informacie o druhoch ktore nikto nechova by asi nebol tak velky.
Mne sa paci spracovanie databazy na http://cichlid-forum.com/profiles/category.php?cat=2
Je prehladne, strucne a co je pre mna dolezite, vetsinou tam ku kazdemu druhu najdem viacej fotiek / male, female,adult/
Uživatelský avatar
Džuzepe
častý přispívatel
 
Příspěvky: 230
Obrázky: 25
Registrován: 01 úno 2007, 18:54
Bydliště: Pezinok

Příspěvekod Dano74 » 22 srp 2007, 00:12

2 Džuzepe

Fajn, ta databaza je fakt dobra, ale stale je tu problem jazyka. Je tu vela akvaristov, ktori nevedia cudzie jazyky.
Ta potreba ceskej alebo slovenskej obdoby je potrebna. Myslim, ze v konecnom dosledku pri elektronickej verzii by zaradenie novych druhov nebolo tak narocne. Len tie info treba spracovat.
Uživatelský avatar
Dano74
častý přispívatel
 
Příspěvky: 217
Obrázky: 21
Registrován: 07 črc 2007, 12:36
Bydliště: Bratislava - SR

Příspěvekod Specnaz » 21 led 2009, 10:30

Ahoj! Jsem tiskař, tisknu časopisy a letáky ve velkých nákladech a řeknu Vám, cenově je to nereálné, možná na nějakých menších mašinách. Klanil bych se k elektronické formě za určitý poplatek, ať mají možnost přístupu všichni. Ale myslím si, že takovéto fórum vynahradí 1000 knížek.
Uživatelský avatar
Specnaz
uživatel webu
 
Příspěvky: 27
Obrázky: 8
Registrován: 06 led 2009, 17:26
Bydliště: Teplice

Příspěvekod dejvid30 » 21 led 2009, 10:51

asi to měl být jen odstrašující příklad knihy kterou nekupovat.No hrůza i to co o nich píšou. A já si myslel že jsem měl dlouhá léta zebry a že jsou nejmírumilovnější to jsem taky nevěděl a jen 8 cm tak nevím asi jsem měl nějaký mutanty
To mi hlava nebere :? :?
Uživatelský avatar
dejvid30
uživatel webu
 
Příspěvky: 38
Obrázky: 15
Registrován: 06 bře 2008, 18:57
Bydliště: hlubočky

Předchozí

Zpět na Knihy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron