Cyathopharynx

Diskuze o jiných rybách jezera Tanganyika!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Cyathopharynx

Příspěvekod Selik » 17 lis 2007, 20:41

Ahojte Kto vie nieco o tychto rybach? Ake akva potrebuje a vsetky ostatne veci? dakujem
Uživatelský avatar
Selik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 312
Obrázky: 38
Registrován: 10 led 2007, 20:51

Příspěvekod brova » 18 lis 2007, 10:08

Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

dakujem

Příspěvekod Selik » 18 lis 2007, 11:23

Dakujem To som uz videl :( Nikto ze by ich nechoval? :(
Uživatelský avatar
Selik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 312
Obrázky: 38
Registrován: 10 led 2007, 20:51

Příspěvekod Fido » 19 lis 2007, 11:22

Tak se na ně chystám, chci se zeptat jestli je někdo zkoušel kombinovat s benthochromisy?
Fido
přispívatel
 
Příspěvky: 137
Obrázky: 28
Registrován: 17 úno 2006, 16:42
Bydliště: Brno, Vysočina

Příspěvekod zencakd » 19 lis 2007, 12:15

pravidlo čislo jedna - ryby musí být králem ve své nádrži, jinak se samci nevybarví a jsou z nich velké sardinky. To znamená opravdu velkou nádrž nebo žádné ryby konkurující na dně a žádné super rychlé ryby, které nenechají samce na pokoji. Benthochromis mohou být v pohodě, ale obojí jsou to hodně velké ryby... Samci nosí obrovská kvanta písku na kameny a snaží se udělat co nejvyšší "sopku", kde se třou. Perfektní informace najdeš na http://www.duboisi.com/forum/viewforum. ... f4eaa9a415 Hledej všechny příspěvky od sidguppy

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Moliro » 19 lis 2007, 15:33

Odchovávám C. f. Resha, tak jestli chceš podrobnější info, napiš na vladimir.srp@volny.cz
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Danouš » 19 lis 2007, 19:50

Měl jsem asi 12 členou skupinu C . Cabogo dovezenou od Hynka Dařbujana v 500 l. Po roce se mi je podařilo i odchovat . Každopádně samci musí byt v akvariu dominantní, já jsem je měl s Cyprichomisama a dost se mezi sebou řezali. Není to moc vhodná kombinace, snad jen když jsou samci Cyathopharynx vetší a Cyprichromisky menší tak si zjednají pořádek.
Samci byly vuči sobě dost agresivní a hlidali si svoji vybagrovanou sopku. Doporučuju větší skupinu15-20 kusů do většího akvária. Aby se měli samci před kým předvádět a kohoho honit,kromě tření se barvili hlavně při tom.. Jakmile mi neštastnou náhodou pomřela při přestavbě akva polovina skupiny, zbylí samci se mi už nikdy tak krásně nevybarvili a byli z nich opravdu jen velké mřenky. Tak jsem je raději prodal a nechal si skupinu asi 25 mladých. Je to sice běh na dlouhou trat, protože se člověk opravdu načeká než se samci začnou vybarvovat a stavět hnízda, ale ta nádera potom za to opravdu stojí. Nejhezčí barvy mají pod přírodním denním svitem , čehož jsem nikdy moc nedocílil, prože mám akva v rohu místnosti a světlo mi na něj moc nedostane. Pod zářivkama, to ale taky určitě není špatné viz. moje fotky gallery/album.php?album_id=399
Při krmení jsou celkem nenažraný, asi jako většina tlamovců. Krmím Sera san, flora, mražený cyklop.
Uživatelský avatar
Danouš
přispívatel
 
Příspěvky: 190
Obrázky: 40
Registrován: 27 bře 2005, 13:04
Bydliště: Olomouc

foai

Příspěvekod Ondra » 22 lis 2007, 21:10

Já jsem se do nich taky pustil. Pořídil jsem si skupinku F1. Jsou to zatím malí 7,5cm rybky, bohužej zatím jen ty mřenky.....Jsou to ale opravdu dost žravé ryby, spořádají toho i víc než Trofáni. Jako nejnevhodnější kombinaci bych viděl právě ty trofány....
Uživatelský avatar
Ondra
častý přispívatel
 
Příspěvky: 378
Obrázky: 6
Registrován: 02 črc 2007, 17:17
Bydliště: Lelekovice

pocet

Příspěvekod Selik » 03 pro 2007, 20:43

Ahojte chcem sa spytat kolko ich dat do 400 l akvaria a akay pomer? diky
Uživatelský avatar
Selik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 312
Obrázky: 38
Registrován: 10 led 2007, 20:51

Ahoj

Příspěvekod viktor janda » 04 pro 2007, 12:59

Já jsem převzal štafetu po Danoušovi. Mám skupinku jeho dospělých a tři svoje menší asi 7cm. V 900 l jsou naprosto v pohodě (Cyprichromisy i Frontosy), klidně plavou a skoro vůbec se neřežou, možná, že poklidně plující Frontosy(Giberosy) je zklidňují. Krásně se vybarvuje hlavně dominantní samec a to i při umělém osvětlení, ačkoliv nejlepší je dopadající slunce, to je pak nádhera. Staví si ty svoje pískohrady a sem tam proženou Lamprologusy ocel. v boji o kousek dna.
Uživatelský avatar
viktor janda
uživatel webu
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 9
Registrován: 29 dub 2006, 06:30

Další

Zpět na Ostatní tanganyické ryby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron