Ryby na dne

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Ryby na dne

Příspěvekod radeg » 25 pro 2007, 16:11

Cafte ludkovia.
Po dlhej dobe co som choval tetrovite ryby a mal riadne zarastene akvarko som spravil velku zmenu. Vymenil som vsetko okrem akva. Teraz mam 100x30x50 co je 150 l. Viem ze na malavi je to malo ale zatial musi stacit. Na dno som dal bieli kremicity piesok zrnitost 0-0,3 mm. Cize total jemny. Skaly su z "cierna" lava. Snazil som sa ho zariadit co najednoduchsie aby som mu nemusel venovat vela casu. Kupil som tam po 4ks Melanochromis maingano, Pseudotropheus zebra red red, Labidochromis caeruleus yellow. Rybky sa zabyvali pekne papali vrtali sa v dne aj ked menej ako som myslel vsetko vyzeralo tak ako ma.

Ale teraz preco pisem. Pod stromcek som rybam doprial TetraTec 700. Externy filter. Pdla navodu som veci preplachol pod vodou. POskladal som ho. Bez uhlia. Pozapajal a tesil sa jak tam voda cirkuluje. Vecer rybky normal plavali vsetko OK. Rano zapnem svetlo a vsetky ryby na dne. Nesli ani zrat ani nic. Len tam tak lezia bruchamy oprete o dno akva. Filter bol v noci zapnuty na dost velky vykon. Tak som rano spravil slabsi prud. Potom som filter uplne vypol a ryby su stale na dne. Neviete mi poradit preco su na dne ? Urcite to bude mat najku suvislost s tym filtrom ale aku ????

Poradte prosim. Dik.
radeg
uživatel webu
 
Příspěvky: 25
Registrován: 25 pro 2007, 16:01

Příspěvekod shimie » 25 pro 2007, 16:49

Ak si filtrer dobre preplachol, tak problem tam nevidim. Ja som asi pred tyzdom tiez kupil filter tetratec 1200 a dal som ho do starej 100 l nadrze zabiehat. Filter zatial bezi na plny vykon a ryby su uplne v pohode, takze tvoj tetratec 700 je uplne v poriadku na 150 l nadrz. Pouzil som vsetky 3 trubky na vytok z filtra, pre co najmensie prudenie vody. Filter a filtracny material som osprchoval v teplej vode a vo vedre som nechal tiez teplu vodu, tam som ponotil hadice z fltra a necal este asi 20 min bezat. Potom som uz len do vedra dopustal studenu vodu a vytokovu hadicu som dal von, filter nasaval uz len cistu vodu a tepla sla do odpadu. Hned nato som nainstaloval filter do 100l nadrze a zapol, taktiez bez uhlia. Filtracny material zo stareho filtra som preplachol vo vedre a vodu som nalial naspat do akva. asi za 30 min bolo akva uplne ciste a potom som pustil aj povodny vnutorny filter.
Naposledy upravil shimie dne 25 pro 2007, 16:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod radeg » 25 pro 2007, 16:53

shimie píše:Ak si filtrer dobre preplachol, tak problem tam nevidim. Ja som asi pred tyzdom tiez kupil filter tetratec 1200 a dal som ho do starej 100 l nadrze zabiehat. Filter zatial bezi na plny vykon a ryby su zatial uplne v pohode, takze tvoj tetratec 700 je uplne v poriadku na 150 l nadrz. Pouzil som vsetky 3 trubky na vytok z filtra, pre co najmensie prudenie vody. Filter a filtracny material som osprchoval v teplej vode a vo vedre som nechal tiez teplu vodu, tam som ponotil hadice z fltra a necal este asi 20 min bezat. Potom som uz len do vedra dopustal studenu vodu a vytokovu hadicu som dal von. Hned nato som nainstaloval filter do 100l nadrze a zapol, taktiez bez uhlia. Samozrejme stary vnutorny som nechal v akva bezat.



Hmmmm. Prcic. Aj si ho nejak umyval nejakym cistiacim prostriedkom alebo si to len oplachol ? Ja som to len oplachol a teraz sa bojim ci som to nemal nejako viac vyumyvat. Respektive ci sa mierne zvireny piesok (aj ked sa neviril moc len troska) nejak nemohol dostat do ziabier ryb alebo nieco podobne. Vobec to nechapem. Alebo ci su neni ryby unavene ked museli celu noc plavat v prude.
radeg
uživatel webu
 
Příspěvky: 25
Registrován: 25 pro 2007, 16:01

Příspěvekod shimie » 25 pro 2007, 16:59

Ziadny cistiaci prostriedok som nepouzil. Len teplu vodu. Rybam piesok neuskodi, take prudenie tam urcite nemas, ze ti piesok plava po celom akva. Podla mna si mal nechat nejake dva tyzdne bezat oba filtre, aj povodny aj novy, tak ako som ti pisal.
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod radeg » 25 pro 2007, 18:14

shimie píše:Ziadny cistiaci prostriedok som nepouzil. Len teplu vodu. Rybam piesok neuskodi, take prudenie tam urcite nemas, ze ti piesok plava po celom akva. Podla mna si mal nechat nejake dva tyzdne bezat oba filtre, aj povodny aj novy, tak ako som ti pisal.


Ludkovia jedna ryba je uz hore brkom. Neskutocne ma to ser... . Dam do filtra 3000 korun a povrazdi mi ryby. aaaa. Len keby som vedel v com moze byt problem. Niektore to uz celkom rozplavali ale niektore su stale na dne.
radeg
uživatel webu
 
Příspěvky: 25
Registrován: 25 pro 2007, 16:01

Příspěvekod Vitman » 25 pro 2007, 18:19

Jestli jsem to správně pochopil tak si dal starý filtr pryč a zapojil nový?
Jestli ano tak ten nový je absolutně biologocky neúčinný protože se v něm nestihly namnožit bakterie a ryby máš přiotrávené čpavkem nebo dusitany.
Vitman
přispívatel
 
Příspěvky: 174
Obrázky: 5
Registrován: 17 říj 2006, 16:34
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvekod radeg » 25 pro 2007, 18:43

Vitman píše:Jestli jsem to správně pochopil tak si dal starý filtr pryč a zapojil nový?
Jestli ano tak ten nový je absolutně biologocky neúčinný protože se v něm nestihly namnožit bakterie a ryby máš přiotrávené čpavkem nebo dusitany.



NO neni to celkom tak. Stare akva som zrusil na kompletku aj s filtrom a nove som zariadil bez filtra. Takto fungovalo cca 14 dní. Je tam 12 rýb teda bolo uz ich je len 11. Cize cpavok a dusitany sice nemam cim odmerat ale kedze je to komplet nova voda nemyslim ze by boli priotravene prave tymto. Respektive preco neboli priotravene uz vcera vecer ale az ked som zapal filter a ten isiel niekolko hodin az rano som zbadal ze ryby su nejake divne. Mohol nejako rozvirit "cpavok" ???? Som bezradny. Co navrhujete ?
radeg
uživatel webu
 
Příspěvky: 25
Registrován: 25 pro 2007, 16:01

Příspěvekod radeg » 25 pro 2007, 19:05

Mam zase filter zapat alebo nechat vypnuty. Znova som ho cely poplachoval. Mam vymenit vodu ? Mohlo prudenie sposobene filtrom nejak specialne zvlast zvysi vyplavaovanie nejakych latok z lavy ktore by mohli ryby zabyt ? Pripominam ze kamene boli v akva uz 14 dni a ryby boli v pohode ?
radeg
uživatel webu
 
Příspěvky: 25
Registrován: 25 pro 2007, 16:01

Příspěvekod shimie » 25 pro 2007, 19:31

A ryby si tam dal hned ako si napustil akva ???, alebo az po dvoch tyzdnoch. Aj dva tyzdne su malo. Mal si pockat aspon 3 tyzdne, nechcat filter bezat a potom nasadit ryby.
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Příspěvekod shimie » 25 pro 2007, 19:35

Dalsia chyba bola ze si znovu umyval a preplachoval filter. To uz nerob. Vodu si menil za tie dva tyzdne ??? Ak nie tak hned vymen tretinu alebo polovicu vody v akva a snad sa to polepsi. Najprv si si mal nastudovat, ako sa zaklada akvarium a potom konat.
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Další

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků