Cyathopharynx

Diskuze o jiných rybách jezera Tanganyika!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Re: Ahoj

Příspěvekod Danouš » 04 pro 2007, 18:24

viktor janda píše:Já jsem převzal štafetu po Danoušovi. Mám skupinku jeho dospělých a tři svoje menší asi 7cm. V 900 l jsou naprosto v pohodě (Cyprichromisy i Frontosy), klidně plavou a skoro vůbec se neřežou, možná, že poklidně plující Frontosy(Giberosy) je zklidňují. Krásně se vybarvuje hlavně dominantní samec a to i při umělém osvětlení, ačkoliv nejlepší je dopadající slunce, to je pak nádhera. Staví si ty svoje pískohrady a sem tam proženou Lamprologusy ocel. v boji o kousek dna.

jsem rád , že se jim daří.

to: selik
dal bych tam aspon 15 ks, poměr bych nechal klidně 1:1 nebo o pár víc samic, ale u mladých to stejně nepoznaš, takže to je loterie.
Uživatelský avatar
Danouš
přispívatel
 
Příspěvky: 190
Obrázky: 40
Registrován: 27 bře 2005, 13:04
Bydliště: Olomouc

dakujem

Příspěvekod Selik » 07 pro 2007, 09:25

to Danouš Dakujem za radu. Nepozna niekto nejaku stranku po slovensky o tychto krasnych rybach?
Uživatelský avatar
Selik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 312
Obrázky: 38
Registrován: 10 led 2007, 20:51

Este jedna otazka

Příspěvekod Selik » 08 pro 2007, 15:00

Este jedna otazka Co chovate s nimi okrem cyprichormisov? alebo co sa knim este hodi? dakujem
Uživatelský avatar
Selik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 312
Obrázky: 38
Registrován: 10 led 2007, 20:51

Re: Este jedna otazka

Příspěvekod Danouš » 08 pro 2007, 17:32

Selik píše:Este jedna otazka Co chovate s nimi okrem cyprichormisov? alebo co sa knim este hodi? dakujem


Mám s nimi Paracyprichromis a Eretmodus.
Uživatelský avatar
Danouš
přispívatel
 
Příspěvky: 190
Obrázky: 40
Registrován: 27 bře 2005, 13:04
Bydliště: Olomouc

to Danouš

Příspěvekod Selik » 14 pro 2007, 18:46

to Danouš Prosim ta pricom sa este vyfarnuju okrem trenia.dakujem
Uživatelský avatar
Selik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 312
Obrázky: 38
Registrován: 10 led 2007, 20:51

Příspěvekod Danouš » 14 pro 2007, 18:59

Má-li samec svuj kus dna a na něm svuj kráter, který si hlídá před ostatními samci a láká k němu samice. Dle mé zkušenosti je toto spolu se třením hlavní předpoklad , kdy by měl být samec vybarven. Samozřejmě to platí jen pokud je v akváriu pánem a nehoní ho jiná dominantnější ryba.
Uživatelský avatar
Danouš
přispívatel
 
Příspěvky: 190
Obrázky: 40
Registrován: 27 bře 2005, 13:04
Bydliště: Olomouc

Neolamprologus leleupi

Příspěvekod Selik » 29 pro 2007, 16:42

A co poviete na Neolamprologus leleupi ako spolocnika cyathopharynxom? Cital som ze cyathopharynx sa nemaju davat dokopy s jumbo druhmi cyprichromisou Viete o tom nieco? dakujem pd
Uživatelský avatar
Selik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 312
Obrázky: 38
Registrován: 10 led 2007, 20:51

Re: Ahoj

Příspěvekod Ruda » 29 pro 2007, 20:03

Danouš píše:
viktor janda píše:Já jsem převzal štafetu po Danoušovi. Mám skupinku jeho dospělých a tři svoje menší asi 7cm. V 900 l jsou naprosto v pohodě (Cyprichromisy i Frontosy), klidně plavou a skoro vůbec se neřežou, možná, že poklidně plující Frontosy(Giberosy) je zklidňují. Krásně se vybarvuje hlavně dominantní samec a to i při umělém osvětlení, ačkoliv nejlepší je dopadající slunce, to je pak nádhera. Staví si ty svoje pískohrady a sem tam proženou Lamprologusy ocel. v boji o kousek dna.

jsem rád , že se jim daří.

to: selik
dal bych tam aspon 15 ks, poměr bych nechal klidně 1:1 nebo o pár víc samic, ale u mladých to stejně nepoznaš, takže to je loterie.

Ten poměr bych raději udělal tak 1:4 u těchto ryb.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod zencakd » 29 pro 2007, 20:19

To Selik: ano, jumba jsou velmi bojovné, samci si tvrdě hájí 3D prostor, kam lákají samice. Cyathopharynxy budou nervózní a nebudou se vybarvovat.

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

ahojte

Příspěvekod Selik » 08 led 2008, 13:32

Ahojte este jedna otazka. Rozhodol som sa kupit 8 ks Sibwesa 2:6 a chcem k nim dat cyprichromisi <nie> a nejake snekace asi Lamprologus similis alebo Lamprologus stappersii. Moja otazka znie ci tie snekace mozu byt a kolko cyprichromisou a snekacou mozem k tym 8 cyathopharynxom dat. akva cisty objem okolo 440l Dakuejm velmi pekne Pekny den
Uživatelský avatar
Selik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 312
Obrázky: 38
Registrován: 10 led 2007, 20:51

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní tanganyické ryby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron