Návod na výrobu pozadí z polystyrénu

Podskupina článků pojednávající o výrobě pozadí, filtrů, akvárií a podobně!

Moderátor: Team AkvaMalawi

HODNOCENÍ ČLÁNKU

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Poslední vrstva

Příspěvekod Gummidek » 07 srp 2008, 11:47

Ahoj lidičky, tak jsem dle Vašich návodů a rad vytvořil své první 3D pozadí ( polystyrén + silikon + písek )vše je hotovo i opravná vrstva a teď mám dilema jestli mám celé pozadí ještě pokrýt Epoxi nebo ne. Mám strach že mi ten písek rybky vykoušou ale zas na druhou stranu zkoušel jsem původně vrstvu Epoxi + písek a na mnoha místech to ze sklovatělo a vytvořilo nepřirozenou lesklou vrstvu a bojím se že to udělá i teď.Může my někdo poradit zda to mám nechat a risknout že to Tlamíci okoušou a nebo to přetřít? Dík :roll: Jirka
Uživatelský avatar
Gummidek
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Obrázky: 1
Registrován: 06 kvě 2008, 11:40

Re: Poslední vrstva

Příspěvekod shimie » 07 srp 2008, 12:08

Gummidek píše:Ahoj lidičky, tak jsem dle Vašich návodů a rad vytvořil své první 3D pozadí ( polystyrén + silikon + písek )vše je hotovo i opravná vrstva a teď mám dilema jestli mám celé pozadí ještě pokrýt Epoxi nebo ne. Mám strach že mi ten písek rybky vykoušou ale zas na druhou stranu zkoušel jsem původně vrstvu Epoxi + písek a na mnoha místech to ze sklovatělo a vytvořilo nepřirozenou lesklou vrstvu a bojím se že to udělá i teď.Může my někdo poradit zda to mám nechat a risknout že to Tlamíci okoušou a nebo to přetřít? Dík :roll: Jirka


Problem ze ti to zosklovatelo je v tom ze si na epoxy nasypal malo piesku. Piesok sa ti vpil do epoxy a zostal hladky povrch.
Tiez sa mi to stalo, ale po druhom natere som si dal na to pozor. Po natere musis mat cele pozadie pokryte hrubou vrstvou piesku.
Neviem ci je dobre na silikon natierat epoxy, ale nemalo by sa nic vazne stat.
Naposledy upravil shimie dne 07 srp 2008, 14:37, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

Re: Poslední vrstva

Příspěvekod Gummidek » 07 srp 2008, 12:38

To:shimie Je to moje první pozadí a chybama se člověk učí. Zkusím to tam nainstalovat tak jak je to teď bez Epoxy nátěru ( pouze to neutralizuji ) a děj se vůle boží. Buď to vydrží a budu mít radost a nebo to nevydrží a budu plánovat druhy pokus. :D
Uživatelský avatar
Gummidek
nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Obrázky: 1
Registrován: 06 kvě 2008, 11:40

Re: Poslední vrstva

Příspěvekod shimie » 07 srp 2008, 14:45

Gummidek píše:To:shimie Je to moje první pozadí a chybama se člověk učí. Zkusím to tam nainstalovat tak jak je to teď bez Epoxy nátěru ( pouze to neutralizuji ) a děj se vůle boží. Buď to vydrží a budu mít radost a nebo to nevydrží a budu plánovat druhy pokus. :D


Tiez som robil len dve pozdia, jedno z PU peny a silikonu, druhe z polystyrenu a epoxy. Viem ze uz nikdy by som silikon na pozadie nepouzil. To prve zo silikonu bolo velke cca 80 x 40 cm a spotreboval som nan 2, alebo tri tuby. Praca s nim bola o moc namahavejsia ako s epoxy, Strasne tazko sa natiera. Po cca jednom roku sa zacal silikon na niektorych miestach odliepat.
Uživatelský avatar
shimie
častý přispívatel
 
Příspěvky: 356
Obrázky: 68
Registrován: 14 led 2007, 17:40
Bydliště: Piešťany

pozadi

Příspěvekod sasi » 12 srp 2008, 20:34

vsem vam dekuju! skvely clanek a jeste lepsi vase osobni zkusenosti. splni se mi sen, poridim si 400 litrove akva. a tentokrat bych se chtela vrhnout na malawi. snad se mi podle vasich rad podari splacat neco jako pozadi. jen jeste sehnat nejake hodne rybicky, ktere mi nesezerou drobecka (krunyrovec velkoploutvy - 125litrove akva uz mu bylo trosku tesne :o ) snad se mi podari vse zrealizovat behem zari. a doufam, ze se vam budu moct pochlubit. jeste jednou dik
s
sasi
nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 11 srp 2008, 14:11

Příspěvekod Kruan » 19 srp 2008, 09:07

jak uz jsem psal ,tak budu opravovat pozadi v akvariu,,,bylo to delane cernym silikonem....premyslel jsem o tom ze bych pouzil misto silikonu Epoxy 1200 ....myslim ze to bude levnejsi a efekt bude stejny ??
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Kruan » 19 srp 2008, 09:26

kolik toho budu potrebovat ? bude mi stacit ta jedna kilovka ?
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod jerry1 » 19 srp 2008, 11:50

Záleží na členitosti a počtu vrstev a v neposledni řadě take na tom jak to naředíš.
Já to ředil podle oka, aby se to dobře nanašelo :o , ale vycházelo to myslím cca 2:1 (2 diky epoxy na 1 díl lihu). Osobně bych Ti doporučil tak 2 vrstvy a co nejjemnější písek - nejlépe chytá na epoxy. Jedna kilovka by Ti mohla na Tvou velikost taktak stačit, ale je to fakt jen muj tip.
Ať se Ti podaří!!!
Uživatelský avatar
jerry1
častý přispívatel
 
Příspěvky: 408
Obrázky: 49
Registrován: 23 srp 2006, 16:16
Bydliště: Beroun

Příspěvekod Kruan » 22 zář 2008, 09:04

tak jsem zrejme prvni kdo opravoval pozadi ktere vyrobil Radim Zidek, protoze mam asi prvni exemplar :)

musim rict ze urcite lepsi by bylo to pozadi z akva vyndat, ale ja jsem to delal uvnitr a taky to slo...jen me asi boli vic zada :)

na opravu padlo cca 6 kartusi silikonu (cerny akvarijni) a par kg pisku (koupeno v hornbachu pisek pro zasyp zamkove dlazby frakce 0,1-0,5 cca 120 kc/25kg pytel)

nechal jsem si taky udelat novy nabytek a osvetlovaci kryt s dvojitym oteviranim (bodto jen predk na krmeni a nebo cel kryt ( ma to sve vyhody i nevyhody)

tady jsou fotky :

ObrázekObrázekObrázek

ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Kruan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 592
Obrázky: 61
Registrován: 25 říj 2005, 13:32
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Vlastomenn » 22 zář 2008, 20:59

je to suprove.
Uživatelský avatar
Vlastomenn
častý přispívatel
 
Příspěvky: 321
Obrázky: 37
Registrován: 21 kvě 2008, 19:37
Bydliště: Martin-Slovensko

PředchozíDalší

Zpět na O technice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků