Lamprologus ocellatus

Komentáře ryb v databázi MyFish. Pouze komentáře, nepište prosím dotazy.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Lamprologus ocellatus

Příspěvekod Lgaspo » 25 led 2006, 09:24

Lamprologus ocellatus

Zde můžete zadávat Vaše zkušenosti s chovem tohoto druhu a jeho variací
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

"GOLD"

Příspěvekod Marek1115 » 10 dub 2006, 13:08

V současné době chovám 5 kusů těchto krásných rybek. 2 samci, 3 samice. Akva má rozměry 160x60x60 a oceláti jsou rybky doplňkové. Původně jich bylo 10, ale musel jsem udělat selekci kvůli tomu, že rybky bez ulit obsadily skulinky mezi kameny a obtěžovaly ostatní ryby v nádrži. Samci mají akvárium rozděleno zhruba na polovinu, přičenž jeden má v teritoriu 1 samici, načež druhý má samice 2.

Právě jsem ve fázi, kdy odchovávám svou první generaci těchto ryb. Zajímavé je, že oba dva samci projevují vůči samicím značnou agresivitu a svaží se je vyhnat z ulity, kde je potěr. Radim Zídek mi poradil pro úspěšný odchov mladé odchovávat bez rodičů a mohu jen souhlasit, ale zatím jsem si ještě dost nenastudoval, proč tomu tak je a odchovávat pořádně začnu až později.

Včera jsem pozoroval maximální projev kanibalizmu. Samec z takovou razancí útočil na samici ochraňující své malé, že se mu podařilo obsadit vchod do ulitky a samici nezbylo nic jiného, než se svých prcků vzdát. Z povzdálí pozorovala, jak je samec všechny pobil a zkonzumoval. Malých mohlo být v ulitce tak 20.

Co se týče soužití s ostatními rybami, doporučoval bych rybky, které mají stejné potravní návyky. Já je krmím kvůli býložravcům výhradmě zeleným krmivem a zvykly si, ale není to úplně ideální.

Závěrem rybky jsou to agresivní a rozvážné a dělají mi opravdu radost. Už jenom to, že mě dneska ráno při údržbě akvária zase tak 15krát kously do ruky. :lol:

Až se prohloubí mé vědomosti, podělím se i s vámi.

Marek
Uživatelský avatar
Marek1115
častý přispívatel
 
Příspěvky: 245
Obrázky: 25
Registrován: 23 lis 2005, 18:45
Bydliště: Jesenice/Praha

jake rybky k ocellatum?

Příspěvekod yossarian » 08 lis 2008, 20:18

Potreboval bych poradit jake ryby bych mohl chovat spolu s ocellatkama.ktere by trochu akva ozivily. Mam pripravene 150l akva pro ocellaty,ale rad bych k nim jeste nejake, kterym vystaci 150l. Me napadaji nejake druhy neolamprologusu, asi nejvice se mi libi buescheri, ale netroufam si bez rady dat tyto dva agresivni druhy dohromady.
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod wladys » 09 lis 2008, 00:13

Altolamprologusy..buď compressáky,nebo Calvusy. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod yossarian » 09 lis 2008, 00:40

zacal jsem studovat ty compressiceps a dovedel jsem se veci ktere jsem netusil.
napr:Dospělí samečci mohou dosahovat délky maximálně patnácti centimetrů, kdežto samičky deseti.Dospělí samečci jsou také tělesně mohutnější a chlubí se větším počtem protáhlých ploutví. Pro dospělé jedince se doporučuje velikost akvária minimálně 450 litrů. a za 2.Malé ryby jako jsou cichlidy, které si dělají přístřešky z lastur, či malé nedospělé ryby by nëměly být umístěny spolu s compressicepy, neboť by se mohly stát jejich potravou. :( Vylozene varovani :Nehodí se k cichlidám , jež užívají k životu a plození úkryt škeblí. To jsem vubec netusil :shock: Vypada to ze se nehodi k ocellatum,coz bych nevidel jako problem kdybych compressicepsum nechal akva jen pro ne, ale spise prekazkou je jejich velikost v dospelosti a tim padem narok na vetsi nadrz.

Ps: ale nejsi prvni kdo mi k nim radil compy,jsem z toho jelen :(
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod wladys » 09 lis 2008, 01:24

U compressáků existuje i ulitová forma "sumba" ,ale já bych se nebál ani třeba Gold headů.....dospělí ocelláti se umí o sebe postarat.Altíci ti budou redukovat spíše potěr,ale to snad neva....pokud to máš jen pro potěchu oka.
Calvusky jsou o kousek menší a taky by se daly dát k ocellátům.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

comp

Příspěvekod yossarian » 09 lis 2008, 10:28

Ok diky za radu :D
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod wladys » 09 lis 2008, 11:51

Zrovna dnes jsem poprvé mohl pozorovat potěr ocellátů.Už se rozplavali,samice i samec je pečlivě hlídají v ulitě.Ostatní ryby nemají nejmenší šanci se k prckům přiblížit.A to tom mám 10cm Leptosomy a leleupky a 7cm goldheady. :o Mám fakt radost,že se ti dva dali konečně do kupy..... :D
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod yossarian » 09 lis 2008, 12:59

Jeee to ti zavidim uz se tesim na ty moje potvory,ale zatim je nemuzu sehnat. Situaci mi dost ztezuje to ze nechci rybky od velkochovatelu.

PS: myslis ze by teda tem compressiceps stacilo akva 150l spolu s ocellatama nebo meleagrisama?
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod wladys » 09 lis 2008, 13:32

Pro pár compressáků+ ti oceláti to stačí.....nezapomeň,ale na to,že párové ryby by se měly vybrat z většího počtu...takže od každého druhu ber ze začátku aspoň po 6 kusech....compressáky po spárování budeš muset probrat...oceláti by mohli na dně žít i víc párů,ale musí mít teritoria vzdálená od sebe a dostatek ulit. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Další

Zpět na MyFish

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron