Tanganyika v 60 litrech?

Diskuze pouze o rodech Eretmodus, Spathodus a Tanganicodus!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod wladys » 31 pro 2008, 12:27

Brevisy mám v té 60-ce něco přes 3 měsíce a vše ok.Rozdělili si ulity zatím je tam 1 100% pár zbylé dvě ryby netuším,ale drží se od páru dále.Nějaké velké boje nepozoruju,ale může se to změnit.Jsou to párovky,takže je možné,že až se budou třít tak se nějaké potyčky objeví...pak bych samozřejmě nechal jen pár a zbylé dvě bych dal pryč. U těch meleagrisů(stappersii) to bude podobné,néli stejné,jako u ocellátů.Malé a hodně vnitrodruhově agresivní.Opět párovky a u párovek,pokud se samci samice nezamlouvá,tak ji prostě utluče.
Na tu tvou plochu bych spíše volil mulťáky..tento druh tvoří kolonie a jsou vnitrodruhově nesrovnatelně klidnější.Jinak vhodné by byli i lepidiolamprologus meeli...krásné a vcelku nekonfliktní ryby..chovám na ploše 95x40 6ks(2xsamec 4xsamice) zrovna vodí dvě samice mladé.Samci si vytvořili svá teritoria jeden má tři samice a na druhého zbyla jen jedna a je i tak spokojený.Mladé si navzájem nepožírají.... :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Karpatska » 31 pro 2008, 15:33

wladys píše:Brevisy mám v té 60-ce něco přes 3 měsíce a vše ok.Rozdělili si ulity zatím je tam 1 100% pár zbylé dvě ryby netuším,ale drží se od páru dále.Nějaké velké boje nepozoruju,ale může se to změnit.Jsou to párovky,takže je možné,že až se budou třít tak se nějaké potyčky objeví...pak bych samozřejmě nechal jen pár a zbylé dvě bych dal pryč. U těch meleagrisů(stappersii) to bude podobné,néli stejné,jako u ocellátů.Malé a hodně vnitrodruhově agresivní.Opět párovky a u párovek,pokud se samci samice nezamlouvá,tak ji prostě utluče.
Na tu tvou plochu bych spíše volil mulťáky..tento druh tvoří kolonie a jsou vnitrodruhově nesrovnatelně klidnější.Jinak vhodné by byli i lepidiolamprologus meeli...krásné a vcelku nekonfliktní ryby..chovám na ploše 95x40 6ks(2xsamec 4xsamice) zrovna vodí dvě samice mladé.Samci si vytvořili svá teritoria jeden má tři samice a na druhého zbyla jen jedna a je i tak spokojený.Mladé si navzájem nepožírají.... :o


Ja mám to akvárko teraz 140*50* 70-Výška takže miesta je dosť chcem ich dať k eretmodusom, preto som sa pýtal.

Popravde ide o to, že tie tvoje lepidiolamprologus sa mi fakt páčia :D a akva je dosť veľké podľa mňa, len neviem ako sa budú znášať 12 ks eretmodus (wild) s tým čo tam chcem dať 3ks Lamprologus stappersii idem dať naspäť do chovne, po zlej skúsenosti a preto sa pýtam, čo k eretmodusom, na hladine 20 cyprichormis mq. a 1 a zaťial 10ks paracyprichromis (malo byť 20).

(mimochodom tie eretmodusy sú dosť divoké, že teraz sa L. Starpessi až tak moc nebijú bo sa snažia strážiť si svojho fleka ale ked si tam chce eretmodus pristaviť sa pristaví a nezaujíma sa o L. Starppessi.)
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod wladys » 31 pro 2008, 17:01

S eretmodama jsem je neměl,ale plave mi v akva s eretmodama pár ocellátů a vůbec o sebe nejeví zájem.Podle mě to bude šlapat i s těma melíkama.Melíci si budou hájit prostor kolem ulit eretmody ve svém revíru rozhodně trpět nebudou. :o Jinak navzájem mezi sebou jsou v pohodě.....:D
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Ruda » 31 pro 2008, 17:52

Nechci nikoho urazit, ale 60l je jak větší láhev od okurek a nebo spojené holínky. Samozřejmě, že se tam ryby dají chovat, ale asi jim nebude nejlépe, jako kdyby nás někdo zavřel do koupelny 1,5 x 2 m. Možná několik neonek by tam šlo, ale Afrika těžko. Na www.polit.sk je dobře rozepsáno od kolika l je dobré začít podle druhů a myslím, že pod 200 l tam toho moc není.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Karpatska » 31 pro 2008, 18:25

Ruda píše:Nechci nikoho urazit, ale 60l je jak větší láhev od okurek a nebo spojené holínky. Samozřejmě, že se tam ryby dají chovat, ale asi jim nebude nejlépe, jako kdyby nás někdo zavřel do koupelny 1,5 x 2 m. Možná několik neonek by tam šlo, ale Afrika těžko. Na www.polit.sk je dobře rozepsáno od kolika l je dobré začít podle druhů a myslím, že pod 200 l tam toho moc není.


Ale predsa pre L. Multifaciatum prípadne similis fakt stačí aj menej od tých 80 L (30*90 dno chcel som sem dať cca 8 Multákov aj s doporučením, od chovateľa, že by nemal byť problém aj keď to bol plný stav), a ten, čo sa pýtal chcel len samostatku s lamprologusy.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod aaron » 31 pro 2008, 19:13

pokial mozem vstupit do debaty... mam doma L. brevis v 60l 5ks z toho jeden par a ostatok su 2 samci a 1samica. zo skusenosti mozem povedat ze im je to akva male lebo plocha dna je 50x30 par sa mi uz niekolko krat vytrel zial neodchoval som nic kvoli prisavnikom ktore nemam kde dat... v case rozmnozovania je samec velmi agresivny k prislusnikom svojho druhu a vie napadnut aj 2x vacsieho prisavnika i ked mu to nie je nic platne lebo mu i tak vsetky ikry vyzerie... :?
aaron
uživatel webu
 
Příspěvky: 99
Obrázky: 3
Registrován: 10 bře 2008, 11:39
Bydliště: Porad - Košice

Příspěvekod tommy » 31 pro 2008, 20:00

Ruda píše:Nechci nikoho urazit, ale 60l je jak větší láhev od okurek a nebo spojené holínky. Samozřejmě, že se tam ryby dají chovat, ale asi jim nebude nejlépe, jako kdyby nás někdo zavřel do koupelny 1,5 x 2 m. Možná několik neonek by tam šlo, ale Afrika těžko. Na www.polit.sk je dobře rozepsáno od kolika l je dobré začít podle druhů a myslím, že pod 200 l tam toho moc není.


Já bych to neviděl tak jednoznačně černě.
1) Jestliže se ryby množí, nedá se asi říct, že by příliš strádaly - rozmnožování je podle mého názoru komfortní chování, které přijde teprve po splnění základních životních potřeb.
2) Malí šnekáči jako N. multifasciatus mi připadají poměrně málo pohybliví, s menšími nároky na velikost teritoria; pokud bude v nádrži jeden samec, tak by to mohlo fungovat.
3) Něco jiného je chov jednoho druhu sólo a něco jiného je vytvoření nějakého společenstva několika druhů, tam 60 litrů opravdu nebude stačit.
T.
tommy
uživatel webu
 
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2008, 00:46

Příspěvekod wladys » 01 led 2009, 10:46

Rudo...nic proti,ale v 60litrech se rozhodně budou lépe cítit malí šnekáči,než velmi pohyblivé a navíc hejnové neonky.Některé malé druhy šnekáčů si stejně i na velkých plochách udržují jen třeba území 30x30cm.....takže proč ne.Jen jak sem psal ,je třeba dobře vybrat druh. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Ruda » 01 led 2009, 12:09

Jak jsem již psal, chovat se tam dají, ale 60 l není žádná sláva. Když odečtu písek, nějakou ulitu a kámen, nedej bože pozadí, tak budu rád, když zůstane 45- 50 l vody. http://www.polit.sk/Polit/index.php?opt ... &Itemid=91 Nešel bych u tohoto druhu pod 100 l.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod FontosR » 01 led 2009, 14:23

Já bych do 60l akva šel, ale pouze jak píše Wladys musí se zvolit ty správné ryby. Ruda má pravdu v tom že 60l akva na pohled nic moc takže kochání se z takového akva žádná sláva. V krátké době mi bude vracet kolega můj 60l komplet takže taky něco plánuju. Uvidíme podle peněz když jich bude dost tak to bude mořský nano reef pár nenáročných korálů asi bez ryb jen krevety atd. nebo jen sladkovodní. Samozřejmě je důležitá filtrace u tak malého akva použiju kanistr jiný filtr bych ani do tak malé nádrže nedával.
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

PředchozíDalší

Zpět na Akva Tribut Eretmodini

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron