Jaké rybky se dají kombinovat s cichlidy s malawi?

Diskuze o malawských endemických cichlidách!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jaké rybky se dají kombinovat s cichlidy s malawi?

Příspěvekod Zdenek » 05 srp 2005, 11:30

Chtěl bych se zeptat s jakými druhy rybek máte zkušenosti v kombinaci s cichlidami z malawi?
A třeba i negativní zkušenosti s rybkami, které radši nepěstovat společně s nimi.
Uživatelský avatar
Zdenek
uživatel webu
 
Příspěvky: 16
Registrován: 29 črc 2005, 16:42
Bydliště: Praha

Příspěvekod Shalibaba » 05 srp 2005, 11:34

paví očka :)) do pár minut je po nich :)))
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Martin Novák » 05 srp 2005, 11:39

Shali, :lol:

Zkobelka, tlamovci se dají kombinovat s různými rybami. Ideální jsou Ancistrusi, nenapadají se tolik a ještě pomáhají udržovat akvárium "čisté". Dále se mohou kombinovat s americkými cichlidami, ale jak už jsem tu myslím psal, není to můj styl - prostě je lepší držet se afriky. Ovšem je to můj názor, kombinaci nevylučuji. Obecně by to měli být ryby podobných nároků a velikostí. Shalim zmíněné Paví očka by vážně moc nevydrželi :-)
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Lgaspo » 05 srp 2005, 12:06

Mam podobny nazor ako Martin. Tiez by som malawky nemiesal s nicim inym, dokonca ani s cichlidami z inych africkych jazier. Jedine co mam v akva okrem malawiek su ancistrusy, na pomoc pri udrzbe akva.
Ale je to asi vec nazoru :D
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Radim Zídek » 05 srp 2005, 12:19

Zastávám názor, že když chci chovat malawi cichlidy, tak si dám do akvárka jenom ryby z Malawi a nebudu to kombinovat s rybami z jiných biotopů. Je to sice možné, ale dost nepřirozené. Vždy je dobré se držet pouze jednoho biotopu.
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Shalibaba » 05 srp 2005, 12:37

Radime stejnej názor, fakt je to krása, když se po nádrži prohání hromada hodně podobných rybek (už se zase pomalu dostáváme k našemu tématu jednodruhové akva co?) - ať už vzhledem, tak hlavně chováním. Nedovedu si mezi nima přestavit třeba závojnatku :) anebo skalára :)
Stačí když tam vprsknu nějaké "krmivo" a než je stihnou pochytat tak vypadá dost divně.
Uživatelský avatar
Shalibaba
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 721
Obrázky: 4
Registrován: 05 dub 2005, 09:25
Bydliště: okres Klatovy

Příspěvekod Grohic » 05 srp 2005, 13:07

Taky tam mam navic jenom ancistrusi, ze bych tam dal neco jinyho, tak to by se mi ani nelibilo
Uživatelský avatar
Grohic
častý přispívatel
 
Příspěvky: 249
Obrázky: 12
Registrován: 02 kvě 2005, 19:00
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod Rom » 05 srp 2005, 14:22

S tlamovci z Malawi chovám společně kromě ancistrusů ještě peřovce, neolamprologus brichardi a hemichromis lifalli. Pestřenci a perlovky se pravidelně ve společné nádrži vytírají a jejich chov se mi nejlépe osvědčil právě s tlamovci.
Uživatelský avatar
Rom
uživatel webu
 
Příspěvky: 9
Registrován: 01 srp 2005, 13:34
Bydliště: Hrádek ( Znojmo)

Příspěvekod jip » 12 srp 2005, 09:12

Souhlasím s Radimem a Martinem. V mém akváriu mám kromě malawijek pouze ancistrusy na údržbu dna a Crossocheilus siamensis (SAE) pro ostraňování řas. Myslím si, že v Malawi je taková pestrost druhů jak co do velikosti, tak zbarvení, způsobu chování a potravních nároků, že není potřeba přidávat nic odjinud. Ale samozřejmě to závisí na rozhodnutí každého akvaristy :).
Uživatelský avatar
jip
uživatel webu
 
Příspěvky: 86
Obrázky: 23
Registrován: 21 črc 2005, 10:41
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Greg » 12 srp 2005, 12:31

Já měl prvně vícedruhové akvárko, pak jsem se shlidl v Malawi a koupil cca 10 kousků.... Ty mě během týdne zlikvidovali 1/2 osazenstva akvária... Teď mi tam zbyli pancéřníčci, acistrusy a dokonce jedna tetra měděná, která musím říct je občas ty menší taky prožene... :lol:
Uživatelský avatar
Greg
častý přispívatel
 
Příspěvky: 292
Obrázky: 31
Registrován: 06 srp 2005, 21:27
Bydliště: Rosice u Brna

Další

Zpět na Akva Tlamovci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků