Řídící systém akvária

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod FichtL2 » 03 srp 2008, 12:46

jo ty neony by šli přes řízení mikroprocesorem a pwm ,moná pwm zvlášt...waldik a kde máš ty výkonové spínací výstupy?ty usb konektory?(jestli dobře vidím)
a ty smd budou pájeny ručně bo budou klasický součástky
FichtL2
uživatel webu
 
Příspěvky: 47
Obrázky: 3
Registrován: 10 bře 2008, 20:18

Příspěvekod Waldik » 12 srp 2008, 09:53

Přes USB konektory budou připojeny výstupy, stejně jako programátor, teplotní čidlo, stmívač osvětlení atp. Konektory budou dvojité, takže celkem 8xUSB (jen na obrázku jsou jednoduché USB).
DPS jsem nechal vyrobit, budou koncem měsíce. Pájet to budu na vlně tady v práci.
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Hantronix » 19 srp 2008, 08:32

Ještě mě napadla jedna věc.
Bylo by dobrý, kdyby se vedle teploty zobrazovala šipka nahoru-dolů, podle toho, jestli teplota stoupá nebo klesá. Hned by bylo poznat na první pohled změnu teploty.
Něco jako má tento teploměr.
Myslím, že by to neměl být takový problém softwarově.
Uživatelský avatar
Hantronix
uživatel webu
 
Příspěvky: 3
Registrován: 17 kvě 2008, 21:24

Příspěvekod Waldik » 20 srp 2008, 14:12

Hm... zajívamé, ale moc praktičnosti v tom nevidím. V čem Ti tento údaj pomůže u akvária? Udělat to SW není problém, jen nevím, zda je to k něčemu dobré. Přes den se teplota mění dle nastavené jen lehce a v létě, když je venku 40°C, tak je jasné, že teplota půjde nahoru i když máš nastaveno třeba 25°C.
Ale díky za nápad! :o
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Waldik » 23 říj 2008, 16:57

Takže po HW i SW stránce je systém hotov, teď to jen budu dávat do krabičky - s tím je trochu problém, který vypadá, že už má řešení. Krabičky se budou frézovat na požadované součásti - display, informační led diody, tlačítka. Dále se mi podařilo dohodnout se s firmou Sensit s.r.o. na dodávce teplotních snímačů v nových krabičkách (zatím nemůžu přidat foto, jde o novinku, kterou si patentově chrání a zatím se nové fotky nesmí uveřejňovat). Takže to vypadá velmi slušně a dost profi, předtím jsem to měl jen tak "samodomo" a to nebylo ono.
Dále se trochu chci zaměřit na propagaci ASTY, takže pro ty, co mají zájem, určitě sem přidám čerstvé informace.
Bohužel má tneto projekt stále velmi nízkou prioritu, neboť je dělán jakožto neziskový a jiné, ziskové projekty jsou pro mě více důležité, to snad pochopíte. Nicméně to nechci jen tak nechat v šuplíku a rád bych to dokončil.

Díky za přízeň.
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Jaricok » 18 led 2009, 22:04

Waldik paci sa mi system ako taky,prevedenie atd.ale v zaciatkoch tejto temi si pisal aj nieco o kontrole funkcnosti filtra,kontrola hladiny vody v akvariu a podla popisu funkcii ASTA to tam nikde nevidim.
Mal by som tiez zaujem o takyto system ale chcel by som sa opytat ci by bol problem dohodit tam minimalne kontrolu hladiny. U mna by to vlastne zaroven sluzilo ako kontrola filtracie pretoze planujem urobit ext.filter s pomalym prietokom. Pretoze akva nema vrtany otvor na prepad,tak to riesim systemom spojenych nadob. Pri pusteni cerpadielka sa znizi hladina vo filtri a ak sa upcha pritok alebo pokazi cerpadlo zvysenie hladiny mi bude signalizovat problem s filtraciou.
Druha vec co by ma zaujimalo je moznost merania pH s nasledujucou regulaciou CO2.
Na druhu stranu je pre mna zbytocnost vypinanie a zapinanie vzduchovania lebo to nepouzivam.
Neviem nakolko je system flexibilny na prisposobenie sa poziadavkam zaujemcu.
Uživatelský avatar
Jaricok
uživatel webu
 
Příspěvky: 54
Obrázky: 29
Registrován: 04 čer 2005, 00:34
Bydliště: Levice SLOVAKIA

Příspěvekod dejvid30 » 19 led 2009, 16:55

já na to chtěl mrknout ale nenačte se mi stránka škoda :(
Uživatelský avatar
dejvid30
uživatel webu
 
Příspěvky: 38
Obrázky: 15
Registrován: 06 bře 2008, 18:57
Bydliště: hlubočky

Příspěvekod Waldik » 19 led 2009, 18:27

Jaricok: Vše co požaduješ, je realizovatelné, ale já bych do toho nešel. Hlavním důvodem je cena. Podle toho co jsi napsal by cena takového systému byla např. 20.000kč (800e) a to by nikdo kromě Tebe nechtěl. Podívej se kolik stojí rozumná pH sonda, kapacitní snímač hladiny vody atp. I když snímání hladiny není zase tak velký cenový problém.

Dejvid30: Záleží kam jsi se díval. Koukni na www.rsa.ic.cz

Současná situace je taková, že systém běží na mojem akváriu (zatím bez problémů). Zkusím přidat nějakou fotku, bohužel mi teď zdechl foťák.
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Konečně...

Příspěvekod Waldik » 04 kvě 2009, 14:11

Tadááá, chce se mi zakřičet :o
Systém je nyní ke koupi přes stránky http://asta.tym.cz kde si můžete přečíst další informace a prohlédnout fotky i ceny jednotlivých částí systému.

Co říci závěrem k tomuto tématu? Konečně... Nečekal jsem, že mi výroba systému bude trvat tak dlouho, ale když máte dvě zaměstnání a zálibu v jízdě na kole, volného času na takový neziskový projekt je velmi málo. I když jsem za poslední rok na systému jen vylaďoval kosmetické detaily, nechtěl jsem systém nabízet k prodeji předčasně. Nyní mohu říci, že systém je plně funkční a spolehlivý. A to je přesně to, co jsem chtěl.

Takže neváhejte a navštivte http://asta.tym.cz

Díky za přízeň, Waldik.
Uživatelský avatar
Waldik
častý přispívatel
 
Příspěvky: 364
Obrázky: 68
Registrován: 21 pro 2005, 10:27
Bydliště: Zlín
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mareks » 04 kvě 2009, 14:58

SUPER!!! bohužel se ti na webu nezobrazují ceny
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

PředchozíDalší

Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků