Zajímavé ryby z bahnitých částí jezera

Diskuze o jiných rybách jezera Tanganyika!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod kolarr1 » 25 čer 2009, 10:28

Hele nevim zda ma rodice dovoz ale jinak ma normalne odchovy musel bych se zeptat.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Karlos » 25 čer 2009, 21:00

zencakd píše:Gratuluji k odchovu! V jak velké nádrži a v jak velké skupině je chováte? Díky za odpověď,

David

Díky, po utvoření páru ve 150ti litrech a žádné jiné ryby. Ve skupině se dají chovat, ale asi ne množit poněvadž se jedná o biparentální tlamovce s určitým nárokem na své teritorium(i potravu) a vypouštění potěru. Pokud máte další dotazy k tomoto druhu, zkusím zodpověďět.
Uživatelský avatar
Karlos
uživatel webu
 
Příspěvky: 31
Obrázky: 1
Registrován: 20 led 2009, 22:52
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvekod Karlos » 25 čer 2009, 21:05

kolarr1 píše:Hele nevim zda ma rodice dovoz ale jinak ma normalne odchovy musel bych se zeptat.


Pokud by to šlo vzal bych si kontakt na toho akvaristu co množí R.caliurus, jedná se o obtížně množitelný druh v akvarijních podmínkách, ale opět asi záleží na prostředí, které jim nastavíme.
Uživatelský avatar
Karlos
uživatel webu
 
Příspěvky: 31
Obrázky: 1
Registrován: 20 led 2009, 22:52
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvekod zencakd » 26 čer 2009, 23:43

také mě ztajímá kontakt. Je to určitě úspěch! Nechová tu někdo Gnathochromis permaxillaris? Viděl jsem je jen u Dařbujána... Díky,

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod wladys » 27 čer 2009, 09:34

Karlos.....Mám na tebe pár dotazů ohledně Triglachromis otostigma.

Jakou velikost nádrže doporučujueš pro skupinku...řekněme 6ks?Dají se chovat ve společnosti cyprichromisů,ocellátů a compressáků?Chápu,že odchov by byl v takové společnosti skoro nemožný,ale teď mě zajímá spíše sociální chování těchto druhů navzájem.Na YouTube jsem zhlédl pár nádherných videí,ale vesměs to vše byly samostatné odchovné nádrže.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod kolarr1 » 29 čer 2009, 15:17

Karlos píše:
kolarr1 píše:Hele nevim zda ma rodice dovoz ale jinak ma normalne odchovy musel bych se zeptat.


Pokud by to šlo vzal bych si kontakt na toho akvaristu co množí R.caliurus, jedná se o obtížně množitelný druh v akvarijních podmínkách, ale opět asi záleží na prostředí, které jim nastavíme.
Ahoj tak jsem konecne sehnal kamarada valel se mimo CR nekde na dovolene pul roku jsem snim jiz nemluvil a bohuzel pry tyto ryby uz nema a nedela ptal jsem se proc ale pry maly zajem a nikdo to moc nezna.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Karlos » 01 črc 2009, 18:44

wladys píše:Karlos.....Mám na tebe pár dotazů ohledně Triglachromis otostigma.

Jakou velikost nádrže doporučujueš pro skupinku...řekněme 6ks?Dají se chovat ve společnosti cyprichromisů,ocellátů a compressáků?Chápu,že odchov by byl v takové společnosti skoro nemožný,ale teď mě zajímá spíše sociální chování těchto druhů navzájem.Na YouTube jsem zhlédl pár nádherných videí,ale vesměs to vše byly samostatné odchovné nádrže.


Myslím, že by mohlo stačit okolo 300litrů či o něco víc. Jeden pár co mi zbyl mám spolu s velkými Cyprichromisy a v pohodě.
Uživatelský avatar
Karlos
uživatel webu
 
Příspěvky: 31
Obrázky: 1
Registrován: 20 led 2009, 22:52
Bydliště: Č.Budějovice

Triglachromis otostigma

Příspěvekod Karlos » 05 črc 2009, 11:21

Ještě bych dodal, že tyto ryby ač jsou ze skupiny benthophelagických druhů, určitě bych vynechal z krmné diety červené komáří larvy-patentky! Triglachromisy mají totiž něco mezi krátkým a dlouhým střevem a tento typ krmení by jim způsobil ucpání travicího traktu následně úhyn.
Uživatelský avatar
Karlos
uživatel webu
 
Příspěvky: 31
Obrázky: 1
Registrován: 20 led 2009, 22:52
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvekod wladys » 05 črc 2009, 11:36

díky za informace....červené larvy pakomára,stejně tak i nítěnky,jsem pro jistotu zavrhnul pro všechny ryby.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Triglachromis otostigma

Příspěvekod Karlos » 19 črc 2009, 12:52

Zde je jedna fotka chovného páru s potěrem. Dnes mají tyto mladé okolo 3cm a pár nosí další výtěr.
Přílohy
Triglachromis otostigma.jpg
Triglachromis otostigma.jpg (227.71 KiB) Zobrazeno 3501 krát
Uživatelský avatar
Karlos
uživatel webu
 
Příspěvky: 31
Obrázky: 1
Registrován: 20 led 2009, 22:52
Bydliště: Č.Budějovice

Předchozí

Zpět na Ostatní tanganyické ryby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník