Malawijský bloat

Podskupina článků pojednávající o rybách, chovu, odchovu a jiné!

Moderátor: Team AkvaMalawi

HODNOCENÍ ČLÁNKU

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod kolarr1 » 23 črc 2009, 08:27

Ahoj Pietro a Alenko ja vam sem dam jenom par veci ale i ostatnim.Jen takove rozdeleni nemoci ryb.NEMOCI ZPUSOBENE RASNATYMI PARAZITY-ichthyophthirius multifillis,cryptocarion irritans,brooklynella hostilis,glossatella,trichodina,tetrahymena,chilodonella.NEMOCI ZPUSOBENE BICIKOVCI-oodinium,costia,strevni bicikovci.NEMOCI ZPUSOBENE RUZNYMI DRUHY CERVU-gyrodactylidea,dactylogyridea,pijavice rybi.VIROVA ONEMOCNENI-lymphocystis,kapri nestovice,jarni viremie,brisni vodnatelnost kapru.BAKTERIALNI ONEMOCNENI-depigmentace kuze,bakterialni rozpat ploutvi,bakterialni hniloba zaber,columnaris,krvave zanety kuze,brisni vodnatelnost AQ ryb,erythrodermatitis.KORYSI-lernaea,kaprivec,ergasilus.NEMOCI Z NEDOSTATKU-nemoci z nedostatku mineralu,derova nemoc,jatra poskozena ztucnenim,nedostatek jodu,osmoticky sok. Snad jsem na nic nezapomel mohl bych jsem napsat clanek priznaky a leceni ale je toho strasne moc a ted je malo casu vim ze to slibil Pietro tak to snad bude brzo...
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod kolarr1 » 23 črc 2009, 08:46

DEROVA NEMOC-nemoc poskodi vnitrnosti a tim je narusen travici proces v dusledku poskozeni traviciho traktu ryby trpi akutnim nedostatkem vitaminu a mineralu protoze je nejsou schopne stravit.Akutni nedostatek techto latek se ryby snazi kompenzovat rozkladem chrupavcite tkane na sve hlave,ktere vyuziji k doplneni chybejicich latek.Kuze v postizene oblasti se trha praska objevuji se bile otevrene rany chrupavka se rozklada a mizi na hlave zustavaji hluboke dulky o rozmeru mezi 1mm az 2cm.Stava se to prevazne u cichlid a nejvice u discu.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod kolarr1 » 23 črc 2009, 09:01

BRISNI VODNATELNOST-delsi obdobi stresu oslabi imunitni system ryb natolik ze umozni bakteriim proniknout do organismu nemoc zacina bakterialni infekci streva ktera se projevi tim ze vykaly jsou potazeny slizem,ryby prijimaji mene potravy v dusledku nemoci odumiraji strevni sliznice.U ritniho otvoru visi dlouhe opalizujici vlaknite bile svetle vykaly.Vnitrni organy se zmensuji a neplni svou funkci v tom stadiu ryby znacne trpi.V konecnem stadiu se telni dutina naplni vodou v dusledku nefunkcnosti ledvin,infekce mocovych cest i ostatnich organu.Prebytecne tekutiny nashromazdene v telni dutine rybu nafouknou supiny odstavaji a ryba ma vypoukle oci.
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod PIETRO » 23 črc 2009, 13:18

Oprava je to Hexamita :shock: to jsem se zase uklikl :o .Práci tu vložím ale včera nám vypadla internetová síť :roll:
Tak mi to je už jasné jak jsi to popsala, ale neveřím tomu že zatím to není prazitologicky probádáno, to je dosti divné.
No uvidíme snad to jednou bvyřešíme mi dva :lol:
měj se fajn.
Naposledy upravil PIETRO dne 24 črc 2009, 08:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod A+I » 23 črc 2009, 23:03

Konecne jsem happy, Pietro, ze se vyjasnilo co je co :D . Taky se mej a uzij si vikend! :o
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod kolarr1 » 17 zář 2009, 11:32

Ahoj kamarade Pietro!Kdy pak budou hotove stranky o nemocech atd???Ja jenom abych neco neprosvihl...
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod PIETRO » 17 zář 2009, 14:40

Zdravím tě kamaráde,.
Doufám,že snad během nového měsíce to pofachčí, vše mám uděláno jen můj web admin je mimo čr.
Hned jak dorazí tak to spustíme.
Taky mě to čekání nebaví :(
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod PIETRO » 17 zář 2009, 20:32

Tak zde je odkaz na mé stránky zatím není hotovo, budou vypadat jinak.Je to zatím provizorium :o
http://viktoria-jezero.cz/
Uživatelský avatar
PIETRO
častý přispívatel
 
Příspěvky: 347
Obrázky: 0
Registrován: 14 bře 2008, 13:12
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod richard » 18 zář 2009, 07:48

Petro - tímto odkazem jsi si ušetřil další dotaz na nové stránky. Díky.
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod kolarr1 » 18 zář 2009, 09:35

Ahoj P. tak jsem na to kouknul ale jeste jsem nemel cas to precist ale pustim se do toho to jsi delal cele sam nebo neco nekde z prekladu?Vypada to zatim dobre az to proctu dam vedet mej se cus...
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na O rybách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron