čím krmíte?

Diskuze pouze o rybách rodu Cyphotilapia!

Moderátor: Team AkvaMalawi

čím krmíte?

Příspěvekod Kamil » 12 lis 2009, 14:10

Měl bych dotaz pro majitele těchto ryb, čím krmíte a co se vám naopak neosvědčilo? Díky za rady! Kromě mražené a sušené stravy, může se jídelníček spestřit třeba daniama?
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod wladys » 12 lis 2009, 14:16

Kterých ryb Kamile? Na obrázku máš chameleona. :o Né vážně. Je třeba napsat o jaké přesně druhy ryb jde.Potravní nároky ryb jsou různé.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Metys » 12 lis 2009, 14:20

Wladysi, kdyz je to v sekci Akva Frontosa & Gibberosa, tak predpokladam ze se pta na krmeni techto ryb :lol: :lol: :lol: :o ,on ten podzim pusobi i ne me podobne :lol: :o
Metys
přispívatel
 
Příspěvky: 184
Obrázky: 10
Registrován: 05 bře 2008, 10:31

Příspěvekod brova » 12 lis 2009, 14:23

Pokud máš na mysli Gibberosy a Frontosy, tak se mi neosvědčili mouční červi. Naopak, co mají rádi, tak to jsou ryby a krevety, v jakémkoliv stavu. :lol: (živé i mražené) :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod Kamil » 12 lis 2009, 14:23

No nepovažoval jsem to opravdu za nutný :) ale jde o gibberosy

Brova: takže s výběrem rybek si asi nelámat hlavu že?

A může se krmit čistě mraženým a živým nebo je lepší střídat i s nějakejma granulema třeba od Hikari?
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod brova » 12 lis 2009, 14:41

Chce to střídat. :o Já gibberosy krmím mraženým 3x týdně, pokud mám živé, tak krmím 2x týdně mraženým a 1x týdně živým.....neustále to střídám - ryby, krevety, artemie, koretry a krill. Jinak krmím vločkama 1x týdně( to je tzv.dieta), ale hlavní přísun dávám granule - SAK 55,Energy,Spirulina a Green. Hikari - Staple a Gold, Nutrafin Basic a Tropical Cichlid and Arowana. :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod brova » 12 lis 2009, 14:47

Ještě jsem zapomněl, že mi taky žerou krmení pro krunýřovce.....ale to mi docela vadí. Protože, o to méně zbyde pak pro sumce. :( ...mražené Loricaria special.
Jinak krmím, 6dní v týdnu (den mají hladovku) a max. 2x denně. :o

S výběrem rybek si hlavu lámat nemusíš, hlavně aby byly zdravé a nebyly větší než gibberosy :lol: . Já jsem si pro ně odchovával, Endlerky a Paví očka, navíc je v AQ dost potěru, a má drahá polovička chovala krevetky....ty mi ale moc dávat nechtěla. :(
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod Skol » 12 lis 2009, 16:35

Tak moje berušky živé rybky většinou neberou, taky si v práci vychováváme paví očka, ale doma je většinou pochytají rychlejší leleupi. Ale rybí mražené maso prakticky jakékoliv - grundle, pstruha, kapra, pangase, lososa... Krevetky a velkej krill, pak koretry, mysis, dospělá artémka, i patentkama Jumbo nepohrdnou - všechno od p.Kučery (f. Aquamaster). Sušenou mají Seru granured a granugreen a od P. Čuhela vločky O.S.I. No a úplně největší lahůdka jsou žížaly, takové ty mladé, hubené, to se můžou zbláznit, ani se mi v bedýnce nestačí pro ně množit, nemají je tak často, tak možná proto po nich tak prahnou.
Uživatelský avatar
Skol
uživatel webu
 
Příspěvky: 49
Obrázky: 6
Registrován: 15 pro 2005, 19:28
Bydliště: Pejškov u Tišnova

Příspěvekod Kamil » 12 lis 2009, 18:38

supr, děkuju moc...příští týden bych měl mít fešandy doma, tak se už nemůžu dočkat :)
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod wladys » 12 lis 2009, 21:07

Metys píše:Wladysi, kdyz je to v sekci Akva Frontosa & Gibberosa, tak predpokladam ze se pta na krmeni techto ryb :lol: :lol: :lol: :o ,on ten podzim pusobi i ne me podobne :lol: :o


...jůůjda vidíš.Já vůbec na sekci nekoukal. :lol: :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Další

Zpět na Akva Frontosa & Gibberosa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron