čím krmíte?

Diskuze pouze o rybách rodu Cyphotilapia!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 13 lis 2009, 01:15

Skol - to rybi maso jim davate syrove nebo to nejak upravujete? Ja jsem tuhle prisla domu a doma to "vonelo" jak na rybarske barce. Manzel koupil v potravinach drobne shrimpy a chtel je zkusit dat maso-bylozravym rybam. Mel strach aby v tom nebyli nejaci mikrobi a bakterie, tak je napred uvaril... :oops: Geophagove ani ostatni ryby se na to nijak stastne netvarili...

Hanko, prosimte, mohla by jsi mi napsat cim vsim krmite tu vasi prepychovou Amazonii? Muzes to klidne napsat pod tu posledni fotku, co mame v nasi Galerii, tady je to pro Frontiky :D . Dik strasne moc predem.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Skol » 13 lis 2009, 08:09

Maso dáváme syrové, jelikož máme ryby rádi, jsou u nás poměrně často na jídelníčku, tak frontózy ochutnaly kdeco a šmakuje jim prakticky všechno, nejvíc ale dostávají nasekané grundle. Taky se přiznám, že se nám v jezírkách přemnožili karásci a jeseni a když se nám nějaký chytne do skimeru, mají ho naporcovaného moby k večeři.
Nemyslím si, že by naše Amazonka byla zvlášť přepychová, ale díky. Ryby dostávají krmení jako frontózy, sušenou i mraženou,i to syrové jakékoliv rybí maso. Asi mne tu budou kamenovat, ale dostanou i nastrouhané hovězí srdce, sice se o něm tvrdí všelicos, ale dávali jsme je velkým cichlidám vždycky a vždycky ho brali a nikdy nebyl problém, co zůstane na zemi, určitě zlikvidují sumci.
Z malého krmení navíc dáváme cyklop a dafnii - jsou tam tetřičky a ty to malé krmení vychytají. Mám jeden box v mrazáku vyhražen pro rybí krmení, je plný pytlíků se zamraženýma naporcovanýma kostkama (beru všechno mražené ve velkém balení, takže si hned nadělám odpovídající velikost na jednu dávku), vždycka sáhnu tak do 3-4 sáčků, dám na sítko, nechám rozmrazit, propláchnu a šup s tím do nádrže. Takže na každé várce je něco pro malé i velké ryby, většinou přidám pár spirulinových tablet pro "pozemní" a na kamínek cukýnu pro sumce a najedí se všichni. Nic se nám nikde nekazí, ryby rostou a vypadají spokojeně, tak snad to děláme dobře.
Uživatelský avatar
Skol
uživatel webu
 
Příspěvky: 49
Obrázky: 6
Registrován: 15 pro 2005, 19:28
Bydliště: Pejškov u Tišnova

Příspěvekod A+I » 13 lis 2009, 12:07

Dekuji za vycerpavajici odpoved. Nejvetsi strach mame krmit zivym a taky mrazenym, abysme s tim do akva neco nedonesli. Nejradsi bych to lihla doma. Zerou ty zizaly i Geophagove? Jestli jo, tak mi, prosimte, rovnou napis, o tech zizalach jak je lihnete. :lol:
Tu vasi Amazonku jsem nazivo nevidela, ale na te fotce vypada opravdu super!
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Skol » 13 lis 2009, 13:12

Žížaly stačí taktak občas pro moby, takže na ostatní nezbyde. Ale nevidím nejmenší důvod, proč by mladé žížalky nevzali perleťovky, určitě jim v domovině spadne do vody ze stromů kdejaká housenka a ryby jima rozhodně nepohrdnou.
To mi připomíná, že když bylo léto a já zjistila, že mi nějaké centimetrové zelené potvůrky ožírají japonské vrbičky na zahradě, muž nelenil, housenky sesbíral a přes můj protest je po troškách dal rybám. Jen se po nich zaprášilo, v nádrži to jen vřelo.
Jak chovat žížaly se dá určitě dohledat na internetu, třeba tady http://www.ireceptar.cz/zahrada/okrasna ... hrade/#mh2, já je mám v bedýnce, co je zahrabaná v zeleninové zahrádce u kompostéru, když je nějaký organický odpad a já ho vynáším na kompost, pár kousků hodím žížalám. Taky jim občas donesu třeba namočené vločky nebo rohlík v mléce, když je horko, jdu je při zalívání zahrádky pokropit. Na zimu je většinou nenecháváme, na jaře si založíme nové.
Uživatelský avatar
Skol
uživatel webu
 
Příspěvky: 49
Obrázky: 6
Registrován: 15 pro 2005, 19:28
Bydliště: Pejškov u Tišnova

Příspěvekod brova » 13 lis 2009, 13:17

A+I píše:Manzel koupil v potravinach drobne shrimpy a chtel je zkusit dat maso-bylozravym rybam. Mel strach aby v tom nebyli nejaci mikrobi a bakterie, tak je napred uvaril... :oops: Geophagove ani ostatni ryby se na to nijak stastne netvarili...


:lol: ...to se ani nedivím, mne by s tím ryby hnaly svinským krokem. :8: ......koupím, mražené krevety. Rozmrazím, nakrájím, hodím a vaří se mi voda až to stříká na podlahu. :lol:
Naposledy upravil brova dne 13 lis 2009, 13:26, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod yossarian » 13 lis 2009, 13:21

:lol: :lol: jsem si ted predstavil jak te ryby zenou svinskym krokem :lol: Ale vim ze to u tebe nehrozi :o potom co si mi ukazal sklad potravin pro vase rybky. Mam pocit ze by sis mohl otevrit zverimex :lol:
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod brova » 13 lis 2009, 13:24

yossarian píše::lol: :lol: jsem si ted predstavil jak te ryby zenou svinskym krokem :lol: Ale vim ze to u tebe nehrozi :o potom co si mi ukazal sklad potravin pro vase rybky. Mam pocit ze by sis mohl otevrit zverimex :lol:


:lol: :lol: ...Už to došlo tak daleko, že jeden šuplík v mrazáku, je už jen pro ně. :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod yossarian » 13 lis 2009, 13:29

Koukam ze zachvilku bude byt patrit rybam a vy budete platit jen najem :lol:
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Aqua

Příspěvekod Matthes » 26 říj 2011, 18:37

Zdravím všechny, krmíte někdo Moby granulema popř. jakou značkou.
Můžu mít za dobrý peníz granule od JBL díky za odpověď :o
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Kamil » 26 říj 2011, 20:04

Snažím se spíš mraženým, jinak granule mám teď SAK energy, ale ryby mi bez problémů berou jakoukoliv značku. Jen je dobrý, aby se to ihned potápělo a nic nezůstávalo na hladině.

Mám poznámku k mraženýmu - jeden chovatel mi radil, ať rybám nic nekrájím (že to v přírodě taky nikdo nedělá) a tak jsem rybám házel velký kusy ryb a větší grundle. Jenže ryby se snaží do sebe nahrnout co to jde a měl jsem z toho důvodu 3 úhyny, proto radím raději menší kusy..
Uživatelský avatar
Kamil
přispívatel
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 5
Registrován: 23 říj 2005, 13:04
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Akva Frontosa & Gibberosa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků