Emergency Room

Diskuze o životě s rybami a nejen s africkými!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod wladys » 23 lis 2009, 22:11

U mě v nádrži se leleupky,taky zrovna nechovají jako beránci.S tím pravidelným třením je to podobně jak píše Broňa.Teď zrovna opět mají úrodu mladých.Kupodivu vždy hlídá potěr samec.Samice se fláká. :lol:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod brova » 24 lis 2009, 08:12

wladys píše:U mě v nádrži se leleupky,taky zrovna nechovají jako beránci.S tím pravidelným třením je to podobně jak píše Broňa.Teď zrovna opět mají úrodu mladých.Kupodivu vždy hlídá potěr samec.Samice se fláká. :lol:


:lol: U mne Wlado hlídaly samice jikry, a potěr taky samec. On byl třeba vytřený se dvěmi samicemi najednou, a pak lítal po celém AQ jako pošuk, když se mu rozplavali oboje pinďulata. :lol: :lol: :lol: On........byla taková chůva......to už měl tolik dětí, že hlídal potěr i cylindrikům. :lol: :lol: :lol:

Jinak Marku, to vybavení je proto, protože jsou leleupi dobří horníci a pořád někde kutají. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod yossarian » 24 lis 2009, 10:13

:lol: :lol: koukam ze s leleupama je sranda. Zrovna vcera mne vydesili kdyz jsem je videl plavat pri sarvatce podivnym zpusobem. Plavali vertikalne jeden hlavou dolu a druhy hlavou nahoru u toho byli prohli do tvaru S, takze celkove to vypadalo jako ss :shock: nevim kde tohle okoukali :lol:
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod A+I » 01 pro 2009, 10:36

wladys píše:V tom případě budu těm tvým adolfíkům fandit ať se to povede. :lol: :P

Wladys, delej si misto v Amazonce, povedlo se! :P :P :P :P :lol:

Vcera vecer jsme usoudili, ze prelovime vsechny sumecky z karanteny "domu". Prelovili jsme je vsechny do velke misky a meli jit na prohlidku pod lupu 8) . Protoze v karantennim akvarku mame kus Java moss, byly i v misce z toho kousky a manzel to zacal vytahovat. Chtel vytahnout taky jakesi dva drobky na dne a ja jsem ho v posledni chvili zastavila at na to nesaha, ze to vypada jako jikry. Tak jsme to lzickou vylovili a Ivik rika, ze kde jsou dve jikry, muze jich byt vic a sel prozkoumat prazdne akvarko, zatimco ja jsem zkoumala sumecky pod lupou :D . Nasbiral tech jiker celkem 14.
Tak a co dal, ze? Dat sumecky do velkeho akvarka a nebo zkusit prcky? Ja byla za akvaro, manzel byl za prcky. Presvedcil mne. Tak jsme dali jikry do plastove porodnicky zpet do karantenniho akvaria i se vsemi Adolfoi. Ty jikry jsou samozrejme od odchytovych Adolfoi, maji uz "velikost", zatimco Sterbai jsou jeste moc mali a tak sli do velkeho akvarka. Dnes rano pribyly v karantennim dalsi 4 jikry na korenu :D .
Nevime proc (svadeli jsme to jeden na druheho :? ), ale minuly tyden vytopilo topitko to karantenni akvarko na necelych 33'C. Nastesti se sumecci neuvarili, ale tim, jak se teplota vratila zpet na 26'C, jim asi pripadlo ze zacala destova sezona a zacali se trit. :3:
Wladys, neboj, tak horky to ale nebude :D . I kdyz jsme porodnicku umistili do vysky, ze se po narozeni muzou jit prckove hned nadechnout na hladinu a i kdyby se opravdu z jiker vyklubali, tak jsme se docetli, ze zrovna druh Adolfoi je obtizne jen tak mnozit, protoze ti prckove potrebuji mit kolem sebe o trosku starsi prcky, kteri uz umi sami bastit a od nich se to vlastne nauci. Pry sami od sebe se neumi najist :shock: .
Budu dale informovat, jak to dopadlo.
Jestli mate nekdo zkusenost s mnozenim sumecku, piste, prosim :) .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod wladys » 01 pro 2009, 20:58

tak to je super..budu držet pěsti ať to výjde.S množením pancíků zkušenosti moc nemám...Vždy jsem zatím dospěl jen do stádia jiker... :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod yossarian » 01 pro 2009, 22:33

Me se podarilo odchovat jednoho pandu tak pred 3 mesici. :lol:
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod brova » 01 pro 2009, 22:57

Gratulace Álo :24: ...já také nemám moc zkušeností s vytíráním pancíků. Sice se nám vytírali Schultzei, Panda, Paleatus a ještě jeden druh pidi midi, ale ve společné nádrži s cichlidami, tak z jiker nikdy nic nezbylo. :(
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 01 pro 2009, 23:14

Marku, to pochlubeni, ze se Ti ho povedlo odchovat mne moc nepomohlo. JAK jsi ho odchoval :?: :?: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod yossarian » 01 pro 2009, 23:39

No trosku jsem se chlubil v tomhle pripade cizi supinou, protoze jsem do toho vubec nezasahl. Jednoho dne vyplaval malej pandik mel asi 2cm a byl naprosto samostatnej. Koukal jsem jak blazen :lol:
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod A+I » 01 pro 2009, 23:45

Ahaaaa :lol: :lol: :lol: . Takze to mne neporadis jak je mame kojit :lol: .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Akva Příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron