Uviznuta rybka v krku jine ryby

Diskuze o akvarijních nemocech!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod brova » 23 lis 2009, 12:58

A+I píše:Broviku, ja totiz na ty shrimpy nemam silnou povahu. Ja uz jsem se tolikrat zbytecne vydesila, ze tam jsou zas nejaky chciply a to byly jenom jejich svleceny saticky :lol: :lol: . Mne to neni zapotrebi porad se tak lekat! :12: 8)


:lol: :lol: :lol: Na to si také vzpomínám Álo, když Katy tenkrát s krevetkama začínala, tak plašila, že jí chcípají. A ony to byly svlečky. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 24 lis 2009, 10:39

Dnes jsem poradne zkoumala ten kulickovy substrat. Ivik to ma uz asi tyden na zkousku ve shrimpovem akvarku v malem kelimku a v tom rostlinu. Zustava to v kulickovem stavu porad a nedela se z toho zadne blato (jak jsem si myslela :oops: ). Pry je to rozemleta lava s necim smichana a pak specena dohromady (jako kdyz se pekly cihly). Kulicky maji cca 2-3 mm a silou se daji rozdrtit. Pisou tam, ze pul roku se nemusi rostlinam pridavat zadne hnojivo a tak mame strach, jestli to neobsahuje neco, co by mohlo shrimpam skodit.
Ale uz mame prvni osadniky do naseho mini. :D Ivik si dnes koupil 20 sumecku Corydoras pygmaeus. To jsou takovi zakrslici a myslime si, ze se tam budou dobre hodit. Ted maji sotva 2 cm a o moc vetsi uz nebudou. Jsou hrozne roztomili. K nim pak budeme zkouset jeste ty shrimpy a par nejakych malickych rybek, bud ty Galaxy nebo Endler Gupies nebo se uvidi. :o
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 24 lis 2009, 11:07

A+I píše:Ale uz mame prvni osadniky do naseho mini. :D Ivik si dnes koupil 20 sumecku Corydoras pygmaeus. To jsou takovi zakrslici a myslime si, ze se tam budou dobre hodit. Ted maji sotva 2 cm a o moc vetsi uz nebudou. Jsou hrozne roztomili. K nim pak budeme zkouset jeste ty shrimpy a par nejakych malickych rybek, bud ty Galaxy nebo Endler Gupies nebo se uvidi. :o


Raději si tam dejte Álo, ty Galaxy. Endlerky se množí, jak králící. :lol: Já je měl, a po pár měsících jich v AQ bylo víc, jak piskořek. :roll: Corydoras pygmaeus jsou naprosto úžasní, to jsou mini pidi pancíci. A máš pravdu, že jsou velmi roztomilí. :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 21 říj 2010, 11:10

Ten kulickovy substrat, o kterem jsme se tu bavili, neni nic moc. Po case to dost zmeklo a pri odkalovani se porad nabiral do zvonu z toho prach. Zjistili jsme, ze nez substrat, je dulezitejsi pro rostliny spravne svetlo.

K puvodnimu tematu: Volala nam ted v pondeli dcera cela nestastna, ze krmila ryby vecer vlockama a mlady sumecek Corydoras vystrelil k hladine se nadechnout zrovna ve chvilce, kdy si ho jedna asi 10 cm Goldfish v te rychlosti spletla zrejme s vlockou a najednou byl sumecek v jejim krku. Dcera ty svoje ryby tak miluje, sumecka obrecela a sla spat, myslela si, ze ho ryba za chvilii spolkne. Nam volala az po 24 hodinach, po navratu ze skoly, protoze ho nejenze nespolkla, ale vsimla si, ze rybe pod zabrama na kazde strane trci sumekovy dosiroka rozevrene savle a zaclo ji byt jasne, ze je tam zasprajcovany natrvalo. Rekli jsme ji, ze bude muset jednu rybu obetovat a ona rikala, ze sumecek uz stejne nezije, ze se nehybe. Tak jsme ji poradili, ze musi odstrihnout ty savle a pinzetou ho vytahnout ven. Tak dcera odstrihla zvenku sumeckovy predni ploutve, ktere trcely z ryby ven a pinzetou se ji ho podarilo vytahnout. Ale byla pak dost vydesena, protoze jeste zil. Tomu jsem nemohla verit ani ja. Jenze chudacek lezel jen na boku, rychle dychal a asi za 2 hodiny umrel. Goldfish mela pry otekly "krk", ale za dva dny jsme tam jeli na 2denni navstevu a uz byla fit. Toho sumecka je mne ale strasne lito, pres leto jsme meli doma to jeji akva na 3 mesice na opatrovani a ti 3 sumecci byli takovi roztomili... :cry:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 25 říj 2010, 09:56

:cry: I mne je sumečka líto. To se někdy, tak nešťastně semele a člověk s tím nic nenadělá. :(
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 06 zář 2011, 11:00

Dnes se nam, bohuzel, opakovalo po 2 letech uplne to stejne jako v prvnim prispevku tohoto vlakna. Zase Geophagus altifrons a zase Corydoras adolfoi. Tentokrat ale musel Ivik sumecka vyoperovat, protoze ani po celem dni nedoslo k zadne zmene k lepsimu. Sumecek mel v Geophagovym krku roztazenou jednu predni savli. Geophagus i vecer, asi po 2 hodinach po zakroku, porad dost rychle dychal a ma pusu porad nejakou pootevrenou, snad jen proto, ze ho to boli v krku a bude zase OK.
Chudak Sumecek, byl to jeden z tech vetsich a to je nam zahadou ... :cry: . Ja nevim, jestli si vezme ponauceni, ten Geosak :( .
Přílohy
DSCF3522 s.JPG
Dva trpitele ...
DSCF3522 s.JPG (126.43 KiB) Zobrazeno 2902 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod A+I » 28 zář 2011, 12:29

Je neponaucitelnej. Dnes, po 3 tydnech zase. Toto uz neni samo sebou ... :cry:
Na fotce je videt, jak ma tvaricku dole propichnutou sumeckovou savli, ktera mu trci ven. Zase byl dnes z umyvadla operacni sal.
C s tim? Cory byl dospelej.
Přílohy
DSCF4270 s.JPG
Fotka nic moc, nechtel se fotit.
DSCF4270 s.JPG (157.46 KiB) Zobrazeno 2757 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod wladys » 29 zář 2011, 00:45

Dát pryč Corydorasy. Pohybují se po dně a on ho klidně může zhltnout i nechtěně, když nabírá do tlamy písek. Popřípadě zvolit větší druh, který mu nevejde do tlamy. :lol: :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 15 říj 2011, 02:15

Wladys, nepamatujes si nahodou, kdo mi radil sumecky tenkrat pri zakladani akva s Geos? Nejaci dva mi doporucovali cim vic Corys, tim lip, protoze 30 prej by bylo jako kdyz plivne do Stromovky :lol: :lol: .
No, kazdopadne dik za doporuceni. Zatim jsem udelala prvni opatreni a to, ze zbytek Corys 35 kusu, ktere jsme odchovali a ktere jsme jeste nepridali ke Geophagum - byli nachystani do akva s Geosaky az dorostou, jsem uz ted dala rovnou do akva "Rainforest River", tam jim snad bude lepe bez Geophagu - nebudu riskovat jejich zivoty. Ke Geos uz jsme jich pridali dost, takze ted mame Adolfoi ve dvou akvariich. :D
Přílohy
DSC01823 s.JPG
Nasi odchovanci Corydoras adolfoi
DSC01823 s.JPG (146.13 KiB) Zobrazeno 2503 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Brky » 15 říj 2011, 09:28

co takto skusit misto corydorasov nejake hejno pimelodusov ?? :o
Brky
častý přispívatel
 
Příspěvky: 365
Obrázky: 16
Registrován: 16 bře 2006, 15:40
Bydliště: Jilemnickeho 869/3

PředchozíDalší

Zpět na Akva Choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron