Julidochromis /ornatus, transcriptus/

Diskuze o jiných rybách jezera Tanganyika!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Julidochromis /ornatus, transcriptus/

Příspěvekod Karpatska » 23 pro 2009, 09:26

Chcel by som poprosiť o skúsenostiach s odchovom týchto dvoch druhov alebo inými Julidochromisami. Hlavne by ma zaujímalo vytváranie páru u tohto krásneho druhu.


Chcem doplniť Julidochromis Transcriptus /pár/ k 60*43 plocha k 4 l. meleagris
a 90*30 k 18ks multákov /2 dospelé páry + 14 ks 1,5-3cm/ a 7 ks Julidochromis ornatus, kde čakám na pár.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod Karlos » 23 pro 2009, 13:54

V chovu mám několik forem Julidochromisů. Jsou to atraktivě zabarvené a zajímavé rybky. Chovný pár lze po přirozeném výběru přelovit do odchovné nádže a tam je nechat obsadit skalku z plochých kamenů kde později kladou jikry a vodí potěr. Zpočátku se jedná o malé množství mladých, ale později může výtěr čítat i 200ks! Tolik jsem napočítal ryb z jednoho tření u J.marlieri.
Např u J.transcriptus známe několik forem podle výskytu v jezeře. Velmi interes jsou J.transcriptus Gombi(příčné pruhy), Bemba(tmavé zbarvení), ale i další jako třebaJ.dickfeldi, regani, ornatus a nově popsaná forma J.sp. Korosha.
Uživatelský avatar
Karlos
uživatel webu
 
Příspěvky: 31
Obrázky: 1
Registrován: 20 led 2009, 22:52
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvekod LaciP » 23 pro 2009, 16:05

Ahoj Karpatska
už sme spolu niečo na túto tému prebrali. Tak len napíšem posledné postrehy. Včera večer som si sadol k akvárku a dobrú pol hodinku som sledoval tie moje transcriptusi, čiže aktuálny stav. Mám vytvorený jeden pár...stabilný vyzerá tak ...pod kameňmi si vytvorili jaskynku, (normálne som dospelú julidku videl prenášať piesok v papulke, skoro som odpadol - nikde som nečítal že julidki bagrujú). Ale je to tak. Samička si vybrala k sebe toho najmenšieho samčeka (ak to nebolo naopak) stále sa jeden alebo druhý schovávajú v jaskynke, akoby tam už mali nakladené ikry, dnu nie je vidirť lebo vchod je otočený presne k pozadiu a je riadne zamaskovaný (jaskynka je pod takým plochým kameňom, na ktorom sú uložené iné atd.) Dve ďalšie julidky sa presťahovali asi o 20 cm ďalej k druhej kope kameňov. Vyzerá to tak, že tie ostávajúce sú buď dva samčeky alebo samičky majú teraz úplne rovnakú veľkosť a rovnako sú bucľaté. Takže budem pozorovať. Zároveň sa zvýšila agresivita vytvoreného páru a tak cca 5-6 cm k jaskynke nikoho nepustia, včera som videl ako sa pobili s dominantným samčekom L.ocellatus. Dostal na frak (jediný ktorý mi v akva koriguje stav drobných multíkov) Teraz len budem dúfať aby z toho naozaj niečo bolo a budem potom rozdávať julidky :lol:
Uživatelský avatar
LaciP
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 18
Registrován: 25 lis 2008, 14:15
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Karpatska » 23 pro 2009, 17:16

To je super laci držím palce.

U mňa je tiež aktívne a už 3 rybky sú viac menej vytláčané. Skôr ide o to, že sú tam ešte 4 ks z ktorých sa podľa mňa vybere pár.

Otázočka mám zaťial tie 3 utlačené kusy preloviť do veľkého/spoločenského/ akva kde chcem vytvoriť z nich ešte jeden pár, či ako?

Samozrejme dík za odpísanie.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod aaron » 23 pro 2009, 18:01

jednoznacne ich prelov.. zbytocne ich v tom akvariu budes stresovat.. inak pekne sviatky prajem :o
aaron
uživatel webu
 
Příspěvky: 99
Obrázky: 3
Registrován: 10 bře 2008, 11:39
Bydliště: Porad - Košice

Příspěvekod LaciP » 23 pro 2009, 21:57

Tiež sa prikláňam za prelovenie. V novom akva sa možno skôr utrasie nový pár ako v akva kde sú neustále v strehu pred dominantným párom.
Uživatelský avatar
LaciP
uživatel webu
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 18
Registrován: 25 lis 2008, 14:15
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Karpatska » 24 pro 2009, 18:39

Samozrejme ďakujem za názor a prelovím ale stále nie som si istý, že presne koho odvoliť, lebo pár nieje vybratý ale skôr to vyzerá, že najväčší kus odháňa 2 rybky a ďalší odháňa 1 ks, takže ešte počká ako sa to vyvinie.

Pridám aj krátke video a pár foto pomedzi sviatky.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Příspěvekod M.A.T.Y.S.E.K. » 28 pro 2009, 13:10

Já bych nic neodlovoval a nechal je ať se vymlátí. Je to jistější než odlovit špatnou rybu.. :wink:
Uživatelský avatar
M.A.T.Y.S.E.K.
uživatel webu
 
Příspěvky: 51
Obrázky: 11
Registrován: 19 zář 2006, 08:40
Bydliště: Ledeč n. S.

Příspěvekod wladys » 28 pro 2009, 14:22

M.A.T.Y.S.E.K. píše:Já bych nic neodlovoval a nechal je ať se vymlátí. Je to jistější než odlovit špatnou rybu.. :wink:


Nechávat ,je ať se vymlátí je zbytečné.Dominantní pár či trio(můj případ) zbylé ryby vytlačí z teritoria a pokud je odlovíme včas mohou se poté odlovit a dělat parádu někomu jinému v akva. :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Karpatska » 29 pro 2009, 10:32

Určite ich nechcem nechať vybiť ale vybrať ten pár alebo ako vravíš Wladys trio si neviem predstaviť zaťiaľ vydržím ako sa to bude vyvíjať. Predsa len majú menšiu plochu, čo to dúfam urýchli. Poinformujem ako sa to bude vyvíjať. dik za tipy.

A možno odobraté rybky by som mohol presunuť do druhého akva a skúsiť vytvoriť aj druhý pár.
Karpatska
častý přispívatel
 
Příspěvky: 348
Obrázky: 39
Registrován: 23 črc 2008, 20:05
Bydliště: Martin

Další

Zpět na Ostatní tanganyické ryby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron