Emergency Room

Diskuze o životě s rybami a nejen s africkými!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod yossarian » 02 pro 2009, 00:01

To vubec nevim :lol: :lol: Ted Vladka(moje pritelkyne) podotkla ze bych mel zduraznit ze jsem vubec, ale vubec nic neudelal a to vcetne udrzby akvaria. Tou dobou jsem byl 3 tydny pryc a o nadrz krom krmeni se nikdo nestaral. Takze moje rada: hod jikry zpet do nadrze a 3 tydny se o nic nestarej :lol: :lol:
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod wladys » 02 pro 2009, 00:42

Vylíhlí pancíci se krmí vířníky a nálevníky.S jejich růstem zvětšovat potravu. Více informací lze o sumcovitých rybách nalézt třeba na stránkách Catfish :o
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 05 led 2010, 11:33

Z tech jiker tenkrat nic nebylo, zacaly se postupne rozpadat a trochu plesnivet ci co. Adolfici dalsi nesnesly a tak jsme je dali ke Geosakum. Jenze pak jsme priobjednali dalsich 14, protoze jste meli pravdu a bylo jich v tom velkem akva stale jako kdyz plivne do Stromovky :D .
Ty nove prichozi Adolfoi, opet divoke, jsme dali zase do karanteny a ti, asi po 10 dnech, zacali snaset jikry. Sice jich nebylo do nuse, ale posbirali jsme jich behem 4 dnu asi 20. Prvnich 6 jsme dali jen tak na dno a pak Ivik zjistil, ze krasne drzi na stene, tak tech dalsich 14 nabiral spejli a vyskladal je mistrne na stenu porodnicky, jako mamina Coryska :lol: . Na te stene je to lepsi, protoze nezavazi pri uklidu dna. Na Vanoce se vylihlo tech prvnich 6 a pak jsme odjeli na 3 dny navstivit Ivikovy rodice. Zuzka nam podavala informace 8) . Kdyz jsme se vratili, byli skoro vsichni vyklubani. Neprezili to sice vsichni, ale k dnesnimu dni jich mame 13. Krmime je micro cerviky.
Dnes jsem slysela doma z dalky jakesi hlasite pocitani a zastavilo se to na twenty three. Ptala jsem se manzela co pocita. Jikry! Tak uz jsou zase prilepene na stene porodnicky. :D
Nevim porad, jestli z tech prditek neco bude. Prvni 4 dny se nemaji krmit, protoze musi nejdriv stravit ten zloutek z jikry. A my nevime, jestli jsou nejaci zivi i z te prvni varky a zerou a nebo jestli nehynou hlady.
Davam sem fotku, na ktere neni skoro nic videt, ale je to ta nejkrasnejsi ze vsech 10, co jsem se snazila vyfotit :oops: .
Přílohy
Corydoras adolfoi.jpg
Narozeni Corydoras adolfoi
Corydoras adolfoi.jpg (32.29 KiB) Zobrazeno 2802 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 05 led 2010, 13:00

Álo a Iviku, velká gratulace :24: :16: ....rybí babičko a dědo. :lol: To jsou úžasný pinďulata. :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 05 led 2010, 13:31

Dik Broviku, rybi vnoucata .... :lol: .
Zapomnela jsem napsat mozna dulezitou informaci. Poprve jsme nechali porodnicku s jikrami v akvarku s rodici pri teplote 26'C a jikry se rozpadly. Ale mozna treba nebyly oplodnene, nemohu rict. Ted jsme ale porodnicku umistili do jineho akvarka, kde jsou pidici Galaxy a je tam i nizsi teplota. A jikry se vyvinuly, ze by to bylo tou teplotou? :|
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 05 led 2010, 13:36

To je docela možné a dokonce velmi pravděpodobné. :24: Já mám třeba Cor. zygatus a ty musí mít teplotu kolem 18°C. :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod yossarian » 05 led 2010, 13:52

18 stupnu :shock: To bych mohl dat tak do jezirka na zahradu :lol: V byte i pres zimu mam v akva 25 stupnu a to nepouzivam topitko. Jinak Alo gratulace k tem pancikum sou super :o
yossarian
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 914
Obrázky: 21
Registrován: 31 říj 2008, 02:00
Bydliště: Cajzl-Most

Příspěvekod brova » 05 led 2010, 14:07

:lol: 18°C, když je chceš vytřít. Jinak já je mám ve 24°C a proto je nevytírám, navíc bych jim musel udělat i období dešťů a bouřku. :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 07 led 2010, 12:34

brova píše: ... navíc bych jim musel udělat i období dešťů a bouřku. :lol:

Broviku, to snad neni takovej problem udelat bourku, ne? :lol:

Marku, od Tebe to tedy sedi .... :lol: Ty, ze mas doma pres zimu 25'C ?? Stacilo by, kdybys dal akvarko s Panciky vedle Tvych Tropheusu ... +7'C... :lol: :lol: :lol:

Zpravy:
Z porodnicky vcera zmizeli 4 malicci Adolfici. S lupou jsme zjistili, ze jeden tam lezel napul rozpadly a ti dalsi 3 se asi rozpadli nez jsme si vsimli.
Dnes jsme zase posbirali 22 novych jiker prilepenych na predni stene v akvariu s Adolfoi, tak jsme je premistili na stenu porodnicky :D . Ale reknu vam, ze lupa je vynalez! :lol: Ivik s ni dneska zkoumal, jestli se nevali na dne u tech Galaxy nesnezene zradlo a objevil tam na pisku 3 pohresovane uprchle vezne - zive a zdrave :22: . Uz vim, proc maji takove strakate zbarveni, uplne totiz splyvaji se zrnicky pisku :D . Nechapem, kudy se dostali z te porodnicky ven. Jsou tam jen uzoucke sterbiny na proudeni vody a tam by se urcite neprotahli. Asi prochazi zdi jako Bila Pani 8) .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 07 led 2010, 13:59

A+I píše:
brova píše: ... navíc bych jim musel udělat i období dešťů a bouřku. :lol:

Broviku, to snad neni takovej problem udelat bourku, ne? :lol:


To není Álo, pustím Dimmu Borgir a bouřka proběhne i v Tanganyice, i blesky bych navodil foťákem, ale upouštět a pak následně napouštět vodu roztřikovačem..........to tedy fakt dělat nebudu. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Akva Příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron