Přehled krmiv

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod bedna » 04 úno 2010, 12:25

kolarr1 píše:
bedna píše:No, toto jsou moje kulicky, nabobtnana vs. nenabobtnana a pod tim zadani zkouskove pisemky, kterou jsem nedal :-) Kulicky jsem meril a je to 8mm vs. 5mm (cca ovsem)

Jedna se o Hikari Cichlid Excel medium pellet. Na obalu je taky tropheus, duboisak http://www.troph3us.wz.cz/index/foto_soubory/13.jpg
Ahoj Jakube,
to je škoda že jsi nedal zkoušku,tak příště!
Doufám,že těmito granulemi nekrmíš své ryby?!
Měl by jsi jim dávat mini pelet,ty jsou mnohem menší než medium-to je na ně ještě moc veliké a zbytečné. :o


Ano, krmim, kazdou peletku beru z te petriho misky pinzetou, rozmackam ji, aby neplavala, skoro na kasicku. V zadnem pripade nikdy nedlubou do cele kulicky, mam to jako predstaveni pro sebe, ne jak s florou, ze se tam nasype a muzes jit na zachod. Stejne to delam i s patentkami a lamprologus multifasciatus, taky si je rucne krmim a uzivam si tech torped. :o
Uživatelský avatar
bedna
častý přispívatel
 
Příspěvky: 383
Obrázky: 59
Registrován: 27 kvě 2009, 21:00

Příspěvekod A+I » 04 úno 2010, 12:29

Mauve píše:Díky. A na forech v USA lidé píší, zda to namačejí? Na obalu je i tropheus koukám.
Jsou nějaké ohlasy od těch, co to podávají a nenamočili, že by jim odešly ryby?
Resp. měla by to být zásadní informace pro kupujícího, kdyby to bylo nutné.

Tady spis zduraznuji, aby krmivo pro bylozrave ryby melo bilkovin pod 40% , melo co nejmin tuku a co nejvic vlakniny.
Na Cichlid-forum napsal jednou Marc Elieson clanek o krmeni africkych cichlid (preklad je i tady na Akvamalawi http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=2254 ), kde rika, ze: " Některé granule se poté co jsou ponořeny do vody trochu zvětší; proto je dobré je chvíli před krmením namočit do vody. Je totiž nežádoucí aby se granule zvětšily v břiše rych, protože to může vyvolat zvětšený, podrážděný a zacpaný zažívací trakt."
Tady je to podobne jako na Akvamalawi - nekdo se tim ridi, nekdo ne. Ale treba na granulich, ktere kupujeme my, vyslovene poukazuji na to, aby se nenamacely a to kvuli nezadoucimu rozpusteni vitaminove slupky. Ale je to specialni technologie asi jenom te jedne firmy.
Nectem zdaleka vsechno, ale nepamatuju si, ze by si nekdo stezoval, ze jeho ryby dostaly bloat, protoze nenamacel granule. Ale vim, ze obcas nekdo na forum napsal, ze mely jeho bylozrave ryby problemy (bloat) z krmiva NLS. My osobne NLS bylozravcum vubec nedavame.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod kolarr1 » 04 úno 2010, 12:31

bedna píše:
kolarr1 píše:
bedna píše:No, toto jsou moje kulicky, nabobtnana vs. nenabobtnana a pod tim zadani zkouskove pisemky, kterou jsem nedal :-) Kulicky jsem meril a je to 8mm vs. 5mm (cca ovsem)

Jedna se o Hikari Cichlid Excel medium pellet. Na obalu je taky tropheus, duboisak http://www.troph3us.wz.cz/index/foto_soubory/13.jpg
Ahoj Jakube,
to je škoda že jsi nedal zkoušku,tak příště!
Doufám,že těmito granulemi nekrmíš své ryby?!
Měl by jsi jim dávat mini pelet,ty jsou mnohem menší než medium-to je na ně ještě moc veliké a zbytečné. :o


Ano, krmim, kazdou peletku beru z te petriho misky pinzetou, rozmackam ji, aby neplavala, skoro na kasicku. V zadnem pripade nikdy nedlubou do cele kulicky, mam to jako predstaveni pro sebe, ne jak s florou, ze se tam nasype a muzes jit na zachod. Stejne to delam i s patentkami a lamprologus multifasciatus, taky si je rucne krmim a uzivam si tech torped. :o
Tak to potom jo,
jen je krm z ruky pak ti budou skákat do dlaně a chovat se,mě to tak s nimi fungovalo,
to bylo srandy,přetlačovali se jak blázni že málem vyzkočili z AQ :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod A+I » 04 úno 2010, 13:18

kolarr1 píše:
macha píše:Zakoupil jsem na váhu 500g krmiva (vločky) od firmy Ocean nutrition "spirulina flakes",takže uvidíme. Zatím to rybám chutí.
Ahoj,
toto krmivo používám již dlouho a myslím,že je jedno z nejlepších co se kvality týče! ...

Ja teda nevim, kluci, ale v te tabulce je napsany, ze toto krmivo ma strasnych 48% proteinu, takze to musi mit vic masa nez spiruliny. To bych nasim Trofikum ani Malawikum v zivote nedala, protoze ne ze jim to neprocisti streva (spirulina), ale prave naopak.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Mauve » 04 úno 2010, 13:23

To bobtnání tablet ve střevech už přešlo pomalu v mýtus. Netvrdím nic, ale pokud si někdo
chce vybrat, zda namáčet, či ne - tak by určitě prospělo, kdyby to našlo seriózní obhajobu od někoho,
kdo přišel prokazatelně vlivem granulí o ryby.
Uživatelský avatar
Mauve
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1148
Obrázky: 43
Registrován: 06 kvě 2005, 09:51
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod A+I » 04 úno 2010, 14:04

Cetla jsem na foru (uz nevim jestli tady nebo na Tlamovcich), aby se rybam predmacely dokonce i vlocky :? .
Mne se nelibi na tech Hikari to, ze vyrabi ty granule tak obrovske. I ty "mini" jsou moc velike. Kdybych to mela davat nasim Tropheusum nebo mbunam, tak je nebudu namacet, ale lehce je nadrtim, aby byly mensi.
O tom bobtnani se pokusim neco blizsiho vypatrat. Nekdo to totiz taky oduvodnuje tim, ze kdyz jsou granule male, ryby jich vic sezerou a pak, jak nabobtnaji v jejich vnitrnostech, jsou vlastne prezrane. Ale nevim, jaky je rozdil, jestli granule nabobtna hned a nebo az v rybe. Pokud rybam sypeme primerene davky krmeni, tak toho nemuzou sezrat vic, protoze proste vic neni. To neni jako ja, kdyz si sednu k velkymu sacku malych krizal a zjistim az pozde, ze uz mam davno dost :lol: .
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod mára » 04 úno 2010, 18:44

Ahoj všem,
já už tomu vůbec nerozumím :D

V několika debatách o vhodném krmení pro Trofíky se vždy uzavřela diskuze, že krmením Sera Flora je osvědčené krmení.
Snad každý tady toto krmení používá.
Já si ho tedy taky koupil a myslel jsem, že je to OK.

Jenže teď jsem se v Hrochově tabulce dočetl, že má toto krmení nevhodné složení.

Flora Sera protein 46,2 tuky 6,1 vláknina 2,9

Tzn., že má hodně bílkovin a tuku a málo vlákniny.

Čím já ty potvory teda budu krmit :?
Uživatelský avatar
mára
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Registrován: 11 črc 2009, 19:14

Příspěvekod Moliro » 04 úno 2010, 21:55

Ja krmim taky SeraFlorou :) (mimo jine)
Dospel jsem k ni metodou pokusu a omylu. Zakladní slozeni uvadene vyrobcem je jedna vec, asi bude take zalezet na pouzitych surovinach, technologii vyroby, zpusobu baleni a skladovani, ... Tim nechci rict, ze jsem vyzkousel vsechna krmiva a Sera je nejlepsi. Ale proste mam pocit , ze po ni jsou ryby v poradku, nechcipaj a mnozi se. Univerzalni navod neexistuje, kazdy si musi nalezt to, co jemu a jeho rybam vyhovuje. A to se netyka jen krmeni.
Uživatelský avatar
Moliro
častý přispívatel
 
Příspěvky: 346
Obrázky: 24
Registrován: 13 lis 2005, 12:25
Bydliště: Most
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod kolarr1 » 05 úno 2010, 08:40

A+I píše:
kolarr1 píše:
macha píše:Zakoupil jsem na váhu 500g krmiva (vločky) od firmy Ocean nutrition "spirulina flakes",takže uvidíme. Zatím to rybám chutí.
Ahoj,
toto krmivo používám již dlouho a myslím,že je jedno z nejlepších co se kvality týče! ...

Ja teda nevim, kluci, ale v te tabulce je napsany, ze toto krmivo ma strasnych 48% proteinu, takze to musi mit vic masa nez spiruliny. To bych nasim Trofikum ani Malawikum v zivote nedala, protoze ne ze jim to neprocisti streva (spirulina), ale prave naopak.
Alo,
jenom si srovnej s tímto krmivem sera-floru,skoro uplně stejné hodnoty,tak nevím,proč tu píšeš že by jsi tím v životě
své ryby nekrmila,když tak hodně vychvaluješ floru!Já s ní krmím a nemám s tím problém,ale ani s ocean nutrition-spirulina. :o
Uživatelský avatar
kolarr1
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 636
Obrázky: 21
Registrován: 10 bře 2009, 15:36
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod A+I » 05 úno 2010, 09:12

Romane, jak to muzes napsat??? Prosimte, najdi mne jeden jediny prispevek, kde ja vychvaluju Seru floru!!!!! Krmivo znacky Sera VUBEC neznam a nikdy jsem to nevidela. Tady u nas to neprodavaji a teprve dnes, jak napsal Mara prispevek, ze to ma nevhodne slozeni, tak jsem se sla na to podivat do tabulky. Ja tu tabulku vubec nezkoumam, protoze z toho zradla co tam je, je tady u nas k dostani jenom Hikari a to stejne nepouzivame, a jeste NLS. Takze mne ta tabulka v podstate na nic neni. Kdyz ted vim slozeni Sery flory, tak bych s tim bylozravce nekrmila, hlavne ne Tropheusy, Demasoni a vubec bylozrave mbuny, protoze jim nechci ublizit. A ta Spirulina, co ma skoro 50% proteinu, to je des. Proc si nekoupite Spirulinu od nejake jine firmy, ktera ma co nejvic obsahu spiruliny a ne rybiho masa a tuku? V te tabulce nahore je tolik vhodneho krmiva!
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

PředchozíDalší

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník