Náhrada za OSI Spirulina

Diskuze výhradně o krmení akvarijních ryb!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Náhrada za OSI Spirulina

Příspěvekod zencakd » 03 říj 2005, 13:37

Ahoj všem, do teď jsem krmil Tropheusy výhradně vločkama OSI Spirulina, jenomže ty už se u nás nedají prakticky sehnat. Teď jsem se vrátil od jediného distrubutora v ČR - firma Fauna Import-Export a už od června mi slibují, že další vločky dorazí, ale pořád nic a staré zásoby mi dochází. Co se týká žrádla a tropheusů, jsem asi trochu přecitlivělý a nerad riskuju. Rád bych znal názor někoho, kdo chová tropehusy delší dobu, zda:

1) sehnat OSI Spirulinu jinde (nevím jak, objednávat přímo z USA se mi nechce, navíc na webu nemají ani e-mail)

2) přejít na jiný druh vloček se spirulinou (SERA...) - jaké?

3) přejít na mražené krmivo - jaké?

4) přejít kompletně na NLS - četl jsem všechny příspěvky na cichlid-forum.com i zde a líbí se mi možnost krmit jedním žrádlem ryby, které vyžadují rostlinou i masitou stravu. Zajistí někdo pravidelnou distribuci??? Ax???


Díky moc,

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod Radim Zídek » 03 říj 2005, 13:48

nemyslím si, že je vhodné krmit Tropheusy stále jedním druhem krmiva. Já krmím: sera flora, NLS, spirulínové tablety a občas sak green. Z mraženýho dávám, artemii, buchanky a dafnie
Uživatelský avatar
Radim Zídek
moderátor
moderátor
 
Příspěvky: 1068
Obrázky: 249
Registrován: 19 bře 2005, 19:11
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod zencakd » 03 říj 2005, 15:14

Díky za info, mám trochu strach z onemocnění trávicího traktu ("bloat") při přechodu na jiné krmivo a tak jsem zůstal u OSI, které když jsem kdysi hledal na internetu, doporučovala spousta chovatelů na zahraničních webech ve Státech i v Evropě. Dnes je situace jiná, hodně se mluví o NLS... Zkusím postupně přidávat SERA flora a uvidíme. Díky,

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod canart » 03 říj 2005, 18:32

Tiez sa priklanam k Radimovi.
- Sera Flora + Sera San alebo Sera San + Tropical Spirulina 36%.
- Mrazene nie.
- NLS....uvidime, onedlho vyskusam, ale tiez myslim, ze nebudem krmit vyhradne s NLS. Vsetko bude zavisiet na tom, ako budu ryby prosperovat. Ale urcite sem-tam doplnim aj inym krmivom.
Uživatelský avatar
canart
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 918
Obrázky: 72
Registrován: 04 dub 2005, 22:28
Bydliště: Nitra - SR

Příspěvekod ax » 05 říj 2005, 00:37

No, na primou otazku prima odpoved. Ja to puvodne hanil, pak jsem si rekl, ze clovek nema kecat a tak to testnul a ted mam byt bran primo za dodavatele?
Pokud neco chces, urcite se to nejde, nebo v nejake historicky kratke dobe poridi (vetsinou rozdam vse co tu mam a musim zase objednat), ale obchodovat s tim nehodlam. Zaco koupim, zato prodam, ale zato chci nebyt povazovan za obchodnika. Klidne dodam kontakt, nech si to poslat ze statu neni problem, pokud chces nekoho pravidelneho. Ale jesli nemas pestirnu, tak ti to 2,2 kg na chvili vystaci...
ax
častý přispívatel
 
Příspěvky: 216
Registrován: 13 črc 2005, 01:39
Bydliště: Mořina (pod Velkou Amerikou)

Příspěvekod zencakd » 05 říj 2005, 09:08

To AX: omlouvám se, nechtěl jsem nikomu nic vnucovat. Byla to spíše řečnická otázka do fóra. Myslím, že by nebylo špatné, kdyby se distribuce někdo ujal, ideálně někdo s kamenným obchodem nebo alespoň e-shopem. S OSI Spirulina mám jen ty nejlepší zkušenosti, zatím jsem nepřišel díky žrádlu ani o jednoho tropheuse (nemám jich zase tolik), ale když s distribucí do ČR jsou dost problémy, nedá se nic dělat.

Jestli je to možné, mohu poprosit poslat e-mail, zda ještě NLS máte (kolik), případně jestli je nějaké na cestě k vám? Rád bych tak půl kila zkusil... Díky moc,

David
Uživatelský avatar
zencakd
častý přispívatel
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 27
Registrován: 12 srp 2005, 09:59
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvekod ax » 05 říj 2005, 09:41

Neni treba se omlouvat, ja jsem ti nic nevycital. Jen jsem rikal, ze nebudu distributor (i kdyz ted tak vypadam a na mistni poste si mysli ze dealuju skrze balicky...). Doufam, ze se toho nekdo ujme (i kdyz pri objemech pro celou CR tomu neverim). Jinak mi posli mail, neco mam a jiste ti na test poslu.
ax
častý přispívatel
 
Příspěvky: 216
Registrován: 13 črc 2005, 01:39
Bydliště: Mořina (pod Velkou Amerikou)

Příspěvekod karin » 27 bře 2008, 23:38

Vsetkych zaujemcov o OSI krmivo chcem upozornit, ze O.S.I. krmivo pravidelne dovazame do Slovenskej republiky a nie je problem zaslat ho tiez do Ciech, kompletnu ponuku najdete na www.cichlid.sk

A spiruliny je naozaj dost:)

S O.S.I. mame skvele skusenosti, aj ked musim priznat, ze zaciatky vobec neboli lahke, niektore ryby akceptovali prechod na nove krmivo okamzite, niektore si zvykali dlhsie, dnes sme velmi radi, ze sme vydrzali pri OSI, ryby su naozaj v skvelej kondicii a farebny rozdiel je dnes uz evidentny. Pripajam foto Aulonoc. sp. fire fish, A. stuartgrandi Maleri, ktorych zakladnou potravou je tiez O.S.I./ OSI maintendance, OSI brine shrimp Artemia/, posudte sami, ci sme z nich dostali vsetko, na co maju geneticku vybavu...

Karin Fuljerova.
Přílohy
Aulonocara_fire_fish_1.jpg
Aulonocara_fire_fish_1.jpg (87.36 KiB) Zobrazeno 8436 krát
Aulonocara_stuartgranti_Maleri_1.jpg
Aulonocara_stuartgranti_Maleri_1.jpg (111.88 KiB) Zobrazeno 8436 krát
karin
uživatel webu
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 1
Registrován: 22 bře 2008, 13:53

Příspěvekod ziletka » 28 bře 2008, 00:42

Vsetky tie chvali o O.S.I. mozem potvrdit Mam vgalerii fotku trophika Niekto sa ma dokonca pita ci je to naozaj kasanga Mojim trophikom nieco bolo nechceli jest a boli trosku vychudnute Myslym ze ich postavylo na plutvi toto krmivko Mam snim velmi dobre skusenosti Inym bi som nekrmil
Uživatelský avatar
ziletka
přispívatel
 
Příspěvky: 193
Obrázky: 39
Registrován: 25 srp 2007, 19:25
Bydliště: IRSKO

Příspěvekod ziletka » 28 bře 2008, 00:44

Tie rybicky su krasne Karin
Uživatelský avatar
ziletka
přispívatel
 
Příspěvky: 193
Obrázky: 39
Registrován: 25 srp 2007, 19:25
Bydliště: IRSKO

Další

Zpět na Akva Krmení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron