Neolamprologus tretocephalus - open fish story.

Diskuze o životě s rybami a nejen s africkými!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod brova » 20 led 2010, 08:16

Tak jsem doma mrknul na video, a super tlamky. Jsou velmi zajímavé. :o
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 11 bře 2010, 00:25

Tak jim to vydrzelo jenom 2 mesice :( . Kazdy den je pozoruju a posledni tyden se mi zdalo, ze se obcas samicka snazi pred samcem schovavat, ten k ni priplave, ani se ji nedotkne a zase plave zpatky, nekolikrat po sobe. Samicka se mne zdala trochu nervozni - kolem skla nahoru dolu ... Pak behem dne zase plavou spolu po akvariu ... Vcera odpoledne jsme jim menili vodu, vypadali normalne.
Dnes rano jsem nasla samicku nahore v rohu za topitkem celou stocenou do praveho uhlu a hlavou dolu. Vubec se nehybala a zdalo se, ze ani nedycha. Ja tak nemam rada takovy situace a jak naschval jsem byla sama doma. Chtela jsem se bliz podivat co ji je a trochu se pohnula. Tak jsem sla pro prepazku, vsechny ryby krome ocek jsem zahnala na druhou stranu aby do ni nedobaly a skoro pochybuju, ze to prezije. Ani jsem ji nemohla vyklopit ze sitky, nejak se tam prichytla a vubec nebojovala. Je uplne zubozena, ma divne oci a ani se mne nezda, ze vidi. Ale nevim. Bud je v jeskyni, chvilemi brichem nahoru, a nebo se snazi plavat, ale nejde ji to, plave hlavou dolu.
To snad neni mozny, ja si myslim, ze to neprezije, vzdava to. :cry: :cry:
Přílohy
Tre1.jpg
Tre1.jpg (96.86 KiB) Zobrazeno 2841 krát
Tre2.jpg
Tre2.jpg (87.95 KiB) Zobrazeno 2841 krát
Tre3.jpg
Tre3.jpg (86.05 KiB) Zobrazeno 2841 krát
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 11 bře 2010, 00:57

:cry: :cry: :cry: To mi je tak líto, Álo. :( Je na tom velmi špatně. :cry: Ten samec je takovej mizera. :8: Velmi nerad to píšu, ale nebylo by lepší tu samičku utratit? :cry: :cry: :cry:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod wladys » 11 bře 2010, 01:38

Chjo..nevydrželo jim to dlouho,co se dá dělat.Taky si myslím,že by si jí to měla zkrátit,tohle fakt nevypadá na to,že by to ještě mohla rozdejchat.Je mi to fakt líto. :cry:
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 11 bře 2010, 10:01

Vypada to moc spatne. Nemuze plavat. Zastrcila jsem ji do jeji jeskyne a cele odpoledne tam byla brichem nahoru. K veceru nejak proklouzla ven, ale nemuze plavat, stale ji to nadnasi nahoru, myslim, ze uz nema silu drzet se dole. Dala jsem to na video. Vecer jsem musela dat do akva keramickou jeskynku a pred otvor dat kamen, aby v noci nevyplavala. Stejne si myslim, ze nedozije rana. :cry:
Ivik ma vzteka na samce, chtel ho splachnout. Ale to by neudelal, prestoze je na neho desne namichlej. Rikal, jak ten darebak presne vi, jak a kde ji ma ublizit. Musel ji davat poradne supy, protoze ji asi (podle nas) narusil plynovy mechyr. :(
Dala jsem ted na YouTube to video, abyste se mohli podivat, jak chudinka dopadla. Ja ji mam dnes uz obrecenou. :cry:

Brova a Wladys - to nemuzu udelat. Mame je pres 4 roky, jsou to jako moje decka. Treba se stane zazrak. Je to asi 3 tydny, co jsme pohresovali jednoho Eretika mezi Tropheusy. Mysleli jsme, ze je po nem. Pak jsem ho najednou objevila po asi 10 dnech ve strasnym stavu. Letela jsem pro sitku a volala na Ivika, aby sel pro neho a utratil ho. Vypadal jeste o neco hur nez Tretinka a mel poskozene, zakalene a zaplisnene oko taky jeste vic nez ona. Mel po tele svetle, tmave a bile fleky a roztrepene ploutve. Az ho Ivik nesl pryc, tak jsem na nej zavolala at pocka. Dali jsme ho do maleho akvarka, dali tam lek proti bakterialni infekci a plisni Furan2 a dostal se z toho. Zatim je porad v tom malem akvarku, ja vim, ze jeste neni vyhrany, ale uz vypada aspon normalne. Jenze rozdil byl v tom, ze mohl jakztakz plavat. Sice taky nemel silu a podepiral se mezi stenou a kamenem, ale mel v poradku ten vzduchovy mechyr, coz si myslim, ze Tretinka nema a nemyslim, ze by to slo spravit. :cry:
http://www.youtube.com/watch?v=hsu7ZAvlQiY
To video z YouTube brzo zase smazu.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod brova » 11 bře 2010, 10:37

Álo, já Ti rozumím. :( Utratit rybu, která je s tebou už mnoho let a která přiroste k srdci, je velmi těžké. :( Držím palce aby to dobře dopadlo, ale moc tomu nevěřím. Video si pustit nemohu, v práci máme Youtube blokovaný, ale abych řekl pravdu......a vím, že se na mne zlobit nebudeš,....ani nechci. Takové drastické záběry mají na mne špatný vliv. :cry:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod A+I » 11 bře 2010, 11:15

Ty jses stejnej jako ja, mne takovy veci taky delaji zle a nemuzu se na to divat. Jenze ted to mam, bohuzel, doma nazivo. Neboj, nezlobim se. Akorat Te muzu ujistit, ze na tom videu neni nic horsiho nez na tech 3 fotkach tady nahore. Je tam jenom videt, ze nemuze plavat a o to mi slo, jestli by nekdo podle toho mohl poznat, zda ma poskozeny plavaci mechyr a nebo jen nema silu plavat. :cry:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod melanochromis1975 » 11 bře 2010, 15:43

Ahoj Alo, ja te chapu moc dobre. To same se mi deje opet s hrbohlavci, ale samice je v poho (zatim). Samec si ji porad dobira. Nemohl jsem to vydrzet jak ji dava kapky, tak jsem ho vylovil a dostal poradne po cume :P , aby se probral s soku, ale po chvilce zase delal svaly na ni :cry: . Ivika chapu uplne, ten je to sami jak ja.
Myslel jsem si, ze uz se ti ty Tvy udobrily a ono tohle.
Nechci nic privolavat, ale kdyby zustal jen on, tak co s nim budes delat ? Neposles ho do rybiho pekla ? Ten by si to zaslouzil, hajzl. Stve me to, protoze vim, jak dlouho ses o ne starala a porad doufala. Je mi to moc lito.
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod Olda » 11 bře 2010, 19:09

Já bych počkal - neutracuj ji. Dej jí alespoň dva dny.
Věřím, že se z toho dostane.
... a když nás bude víc ...
Uživatelský avatar
Olda
přispívatel
 
Příspěvky: 173
Obrázky: 0
Registrován: 02 lis 2009, 13:54
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod FontosR » 11 bře 2010, 19:49

Ten jí teda dal :( opravdu nevím jestli má větší šance, ale doufám že ano :)
Uživatelský avatar
FontosR
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1454
Obrázky: 34
Registrován: 03 říj 2006, 12:51
Bydliště: KADAŇ

PředchozíDalší

Zpět na Akva Příběhy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron