Ryby a dovolenka

Obecná diskuze o malawi akvaristice!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod Lgaspo » 28 bře 2010, 15:02

Podla mna je automaticke krmitko na zaklade mojich doterajsich skusenosti zbytocna a dost nespolahliva vec.
Nedavkuje rovnomerne, krmivo v nom moze zvlhnut a hrozi zaplesnenie potravy. Jednoducho sa nan neda spolahnut.

Pokial som prec do 7 dni tak ryby hladuju.
Pokial som prec povedzme na 14 dni, tak susedovi prichystam presnu davku, ktoru rybam da na 7 den. Nic viac. Ryby to v pohode preziju a vyluxuju akvarko.

Robim to takto uz x rokov a ziadny problem.

Trochu ine je to pokial mate mlade ryby. Vtedy je dobre im zabezpecit aspom kazdy 2 - 3 den potravu. Opat je tu sused, ktoremu nachystam presne davky na kazdy den krmenia a hotovo.

Funguje to spolahlivo :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Pecan » 28 bře 2010, 20:55

...tak ho naklonuj :wink:
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Re: Ryby a dovolenka

Příspěvekod St. » 12 led 2013, 14:56

Za mě taky 7-10 dní vpoho a je lepší nechat ryby bez péče než se domluvit na krmení s někým kdo ty "hladové" rybky překrmuje. Pes v péči tchýně nebo babičky ztloustne a zase o tolik nejde, rybám se zhorší kvalita vody a je velký problém na světě. Moje zkušenost je: krmení raději rovnou příležitostným hlídačům zakázat a vlastní děti varovat aby se během párty ve vaší nepřítomnosti obloukem všichni AQ vyhýbali:)
Uživatelský avatar
St.
uživatel webu
 
Příspěvky: 11
Obrázky: 1
Registrován: 11 srp 2012, 07:46
Kolik let děláte akvaristiku?: 12

Re: Ryby a dovolenka

Příspěvekod Pecan » 12 led 2013, 20:20

Ahoj. Jsem zpět , vrátili jsme se s rodinou z pobytu v Německu. To je vedlejší , ale jde o to , že přes rok a půl se o krmení akvárka staral pan Krmítko Eheim DUO (TWIN). Můžete si ověřit , že to fakt není reklama. Ale po tu dobu jsem byl doma tak jednou za měsíc , mezi tím občas dosypal granule kamarád , tak jednou za 3 týdny , jinak za tu dobu jsem v něm pouze jednou vyměnil baterie. Nesmí se do něj dát vločkové krmivo...pak nefunguje , ale s vločkama nefunguje žádné autom. krmítko. S granulemi naprosto spolehlivé. Za tu dobu se mě sice ryby poněkud začaly bát , ale zato se asi 3x namnožily.....takže rozhoděn nestrádaly. Vodu jsem měnil , přirozeně , jen pokud jsem byl doma. Vřele doporučuju a pro ty , kdo potřebují jen na dovolenou , nabízím, že krmítko za vratnou zálohu pošlu. Zálohu pak zašlu zpět , až mi dotyčný krmítko vrátí. Je to fakt špičkový spolehlivý výárobek a tak je škoda , že se mi válí teď ve skříňce ....mohl by ho někdo používat. Tak kdyby někdo potřeboval, napiště soukr. zprávu. Ušetříte tisícovku za krmítko, které použijetedvakrát do roka....
Pecan
častý přispívatel
 
Příspěvky: 289
Obrázky: 16
Registrován: 16 zář 2008, 10:53

Předchozí

Zpět na Akva Malawi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron