Frotosy kolik do aqaria poraďte....

Diskuze pouze o rybách rodu Cyphotilapia!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Příspěvekod A+I » 18 dub 2010, 09:28

Schejby píše:Jo, já si to myslel. :D Ne, jak říkám, nerad bych je omezoval.

Ahoj, cenim si na Tobe, zes to uznal :) . Nemuzes si poridit to akva vetsi?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Schejby » 18 dub 2010, 20:56

A+I píše:
Schejby píše:Jo, já si to myslel. :D Ne, jak říkám, nerad bych je omezoval.

Ahoj, cenim si na Tobe, zes to uznal :) . Nemuzes si poridit to akva vetsi?

Ne, to bohužel nemůžu, jsem rozměrově limitovanej. Už takhle to budu mít na centimetry. Jen jsem se chtěl zeptat, když tady někdo mluvil o 400 litrový nádrži. Blýsklo světýlko naděje. :) Ale né, od začátku jsem počítal s osazením 4 druhů "klasických" rybek malawi. Jak jsem psal, nechci je mačkat. Ryby jsou to nádherné a vznešené. Třeba někdy ve vzdálené budoucnosti.
Uživatelský avatar
Schejby
uživatel webu
 
Příspěvky: 78
Obrázky: 15
Registrován: 24 led 2006, 15:30
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod A+I » 19 dub 2010, 08:46

Nezapomen, ze Frontosy a Gibberosy jsou hejnove ryby. Jak velke hejno bys mohl dat do 360 litru?
Ve 360 litrech nemusis mit zrovna Malawi, co treba Trofici? :o Jake to ma rozmery?
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Schejby » 19 dub 2010, 22:34

A+I píše:Nezapomen, ze Frontosy a Gibberosy jsou hejnove ryby. Jak velke hejno bys mohl dat do 360 litru?
Ve 360 litrech nemusis mit zrovna Malawi, co treba Trofici? :o Jake to ma rozmery?
Akvárium má rozměry 120x50x60. Tropheusy nevím, asi jsem k nim ještě "nedospěl". Před cca. 3 lety, když jsem začínal číst toto fórum, většina měla malawi. Pak byla chvilku doba, kdy spousta Malawistů začali přecházet z Malawi na Tanganiku. Poté jsem se na dlouho odmlčel a až teď, když je na cestě pořádná nádrž, začínám opět pročítat staré a nové příspěvky abych byl v obraze a neudělal žádnou botu. Nikde jsem ale nenašel pořádné odůvodnění, v čem je tanganika jiná než malawi. Připadá mě, že spíše jsou tam méně vybarvené ryby.. :D Je to těmi souboji, nebo jsou Tanganické ryby jaksi "chytřejší" :D
Uživatelský avatar
Schejby
uživatel webu
 
Příspěvky: 78
Obrázky: 15
Registrován: 24 led 2006, 15:30
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod melanochromis1975 » 19 dub 2010, 23:40

Schejby píše:
A+I píše:Nezapomen, ze Frontosy a Gibberosy jsou hejnove ryby. Jak velke hejno bys mohl dat do 360 litru?
Ve 360 litrech nemusis mit zrovna Malawi, co treba Trofici? :o Jake to ma rozmery?
Akvárium má rozměry 120x50x60. Tropheusy nevím, asi jsem k nim ještě "nedospěl". Před cca. 3 lety, když jsem začínal číst toto fórum, většina měla malawi. Pak byla chvilku doba, kdy spousta Malawistů začali přecházet z Malawi na Tanganiku. Poté jsem se na dlouho odmlčel a až teď, když je na cestě pořádná nádrž, začínám opět pročítat staré a nové příspěvky abych byl v obraze a neudělal žádnou botu. Nikde jsem ale nenašel pořádné odůvodnění, v čem je tanganika jiná než malawi. Připadá mě, že spíše jsou tam méně vybarvené ryby.. :D Je to těmi souboji, nebo jsou Tanganické ryby jaksi "chytřejší" :D


Jde spis o to, ze tropheusy a frontosy jsou s Tanganyiky. Jinak u mne Malawi vyhrava na cely care. :)
Ovsem nerikam, ze si trophiky nikdy neporidim :D
Uživatelský avatar
melanochromis1975
častý přispívatel
 
Příspěvky: 261
Obrázky: 23
Registrován: 23 dub 2009, 18:43
Bydliště: London
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 20 dub 2010, 01:11

No vidis, a u nas vyhrava na cele care Tanganyika. Mame oboji, ale tanganyicke cichlidy maji mnohem zajimavejsi chovani a je porad na co koukat. Zdaji se byt opravdu inteligentnejsi nez ryby z Malawi, nechci se nikoho dotknout, ale rozhodne to tak vidim. :)

Schejby - my osobne bysme Tropheusy do kratsiho akva nez 150 cm nedavali. Asi to bude opravdu nejlepsi pro Malawi, prestoze to nebude pro ne kdovijake terno. Ale jestli muzu doporucit, libily by se mi tam Cyrtocara moorii, cervene Aulonocary a Yellows. Potravne by to slo dohromady a mel bys tam 4 barvy - modra, cervena, hneda a zluta. Od kazdeho druhu tak 15 ks. Jsou to celkem klidne ryby a to akva by jim mohlo stacit.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Schejby » 20 dub 2010, 23:02

A+I píše:...libily by se mi tam Cyrtocara moorii, cervene Aulonocary a Yellows. Potravne by to slo dohromady a mel bys tam 4 barvy - modra, cervena, hneda a zluta. Od kazdeho druhu tak 15 ks. Jsou to celkem klidne ryby a to akva by jim mohlo stacit.
No to ještě uvidím co tam dám za ryby. Zatím jsem ve stádiu intenzivního studia a hledání. :) Než v novém akva poplují nové ryby tak to chvilku potrvá. Není 45 ryb na 360 litrů hodně? Mně se to zdá celkem dost. Moori tam ale nebudou, protože se nelíbí přítelkyni. Už jsem jí na ně taky lákal. :D Rád bych tam měl spíše méně ryb, ale vetších velikostí, tak řekněmě něco mezi 10-15 cm. Na to ještě je čas a až přijde ta správná doba, tak se určitě poradím. Zatím moc díky.
Uživatelský avatar
Schejby
uživatel webu
 
Příspěvky: 78
Obrázky: 15
Registrován: 24 led 2006, 15:30
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Ruda » 21 dub 2010, 09:42

Do toho bych u 360 l nešel. Docela bych viděl pěkné hejno trofíků tak 25 ks a nebo něco jiného.
Uživatelský avatar
Ruda
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 992
Obrázky: 84
Registrován: 19 pro 2006, 20:14
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvekod Schejby » 21 dub 2010, 14:39

Ruda píše:Do toho bych u 360 l nešel. Docela bych viděl pěkné hejno trofíků tak 25 ks a nebo něco jiného.
Do čeho by jsi nešel? Do Frontos nebo do větších ryb?
Uživatelský avatar
Schejby
uživatel webu
 
Příspěvky: 78
Obrázky: 15
Registrován: 24 led 2006, 15:30
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod brova » 22 dub 2010, 16:58

A+I píše:No vidis, a u nas vyhrava na cele care Tanganyika. Mame oboji, ale tanganyicke cichlidy maji mnohem zajimavejsi chovani a je porad na co koukat. Zdaji se byt opravdu inteligentnejsi nez ryby z Malawi, nechci se nikoho dotknout, ale rozhodne to tak vidim. :)


:lol: Vidím to stejně, akorát jsou Malawi tlamky barevnější a možná hezčí. :lol:

Jinak u mne stejně vyhrává, Jižní Amerika. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
brova
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 1816
Obrázky: 101
Registrován: 22 srp 2007, 17:59
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Akva Frontosa & Gibberosa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron