Malawi 2 500 l

Prezentace vašich akvárií včetně fotografií a hlasovací ankety. Možnost přidat i vlastní prezentaci.

Moderátor: Team AkvaMalawi

Jak se vám líbí toto akvárium?

Můžete označit 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Příspěvekod Lgaspo » 09 črc 2010, 10:15

A+I píše:To pozadi jsi delal sam a nebo Bob ? :lol:


...pozadie robil majster Zidek
...a urobil ho sakra pekne, mne sa velmi paci


...a ten roh krbu a akvarka nafotim :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod wladys » 09 črc 2010, 10:43

Nádhera!
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod mareks » 09 črc 2010, 10:52

vypadá to super, osobně bych vyhodil kořen, pozadí udělal přes celou zadní stěnu , udělal pár převisů , nechal jenom hapky, ale ... :P každý má jiné představy (díky bohu!) dávám za jedna jen kvúli odvaze do toho jít a věnovat na to ty nekřesťanský peníze a hodiny času a dřiny každý týden při údržbě to už musí pro člověka akvaristika hodně veklej kůň, ať se daří a dělá ti radost!!!!
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod A+I » 09 črc 2010, 11:19

Lgaspo píše:...a ten roh krbu a akvarka nafotim :wink:

To budes vazne fotit jen ty rohy :?: :?: :shock: :shock:

Mareks - mne se zase libi, ze to pozadi neni pres celou stenu. Proc by vlastne melo byt? Akvaria prece nejsou uniformy. Mne se vic libi otevreny prostor s utesy. Zrovna jako kdyz se divam na video z jezera!
Lgaspo to ma uplne presne podle myho vkusu, uz jsem to psala. :24:
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11

Příspěvekod Lgaspo » 09 črc 2010, 11:21

mareks píše:vypadá to super, osobně bych vyhodil kořen, pozadí udělal přes celou zadní stěnu , udělal pár převisů , nechal jenom hapky, ale ... :P každý má jiné představy (díky bohu!) dávám za jedna jen kvúli odvaze do toho jít a věnovat na to ty nekřesťanský peníze a hodiny času a dřiny každý týden při údržbě to už musí pro člověka akvaristika hodně veklej kůň, ať se daří a dělá ti radost!!!!


...to akva mam uz vyse roka
...koren tam nebol, pozadie bolo cez celu zadnu stenu a boli tam dva previsy
...a boli tam prevazne hapky (70 % ryb)
...a nepacilo sa mi to :wink:

...po prerabke som spokojny a paci sa mi to takto

...ano stalo to nekrestanske prachy, ale co clovek neurobi pre konicka :lol:

...no a co sa tyka udrzby jedine co robim raz za mesiac poutieram skla od rias - to je vsetko
...no sice esta cca raz za 6-7 mesiacov cistim filtre, aby som neklamal
...za tie nekrestanske prachy tam mam totiz nainstalovanu automenicku vody, ktora kazdy den meni urcite percento vody
...a cele akva bolo navrhnute tak, aby filtre stihali zbierat detrit (cerpadla, prudenie vody, prepadova komora, prepady, usporiadanie dekoracie,...) - takze ani neodkalujem lebo nemusim
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod Lgaspo » 09 črc 2010, 11:28

A+I píše:
Mareks - mne se zase libi, ze to pozadi neni pres celou stenu. Proc by vlastne melo byt? Akvaria prece nejsou uniformy. Mne se vic libi otevreny prostor s utesy. Zrovna jako kdyz se divam na video z jezera!
Lgaspo to ma uplne presne podle myho vkusu, uz jsem to psala. :24:



...mne sa jednoducho k tym velkym rybam pytal volnejsi priestor
...komplexny skalnaty utes mi skor pasuje k mbunam

...ale je to vec vkusu a je spravne, ze kazdemu vyhovuje nieco ine :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

Příspěvekod mareks » 09 črc 2010, 11:31

A+I píše:
Lgaspo píše:...a ten roh krbu a akvarka nafotim :wink:

To budes vazne fotit jen ty rohy :?: :?: :shock: :shock:

Mareks - mne se zase libi, ze to pozadi neni pres celou stenu. Proc by vlastne melo byt? Akvaria prece nejsou uniformy. Mne se vic libi otevreny prostor s utesy. Zrovna jako kdyz se divam na video z jezera!
Lgaspo to ma uplne presne podle myho vkusu, uz jsem to psala. :24:


hele klídek napsal jsem jen svůj názor ne že to tak mám být, to je rozdíl, jen nejsem příznivec modré tapety, někdo zase není příznivec toho co mám v akva já, celkový dojem co na mě tohle akvárko dělá je na 1*, ale Luboš asi nechce abych nad akvárkem jenom žasnul (i když žasnu :lol: ) ale aby mu ostatní sdělili své názory a připomínky popř. aby jim mohl vysvětlit proč co a jak udělal, já se taky tetelím blahem když čtu kladné ohlasy na moje akva ale velice si vážím těch kde mi např. nějaký uživatel A+I ( :o ) radí co a jak by bylo lepší a mě to nutí přmýšlet jestli něco nezměnit a taky si u hodně věcí stojím za svým názorem a estetickým cítěním a jsem rád že to tak každý respektuje jako já repsektuju je.

no škoda že už tu není Fabrikaa nebo jak se jmenoval ten by ti jistě napsal zasvěcený a věcný článek o tom jak se to Lubošovi povedlo (ne to byl černej humor :lol: )
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod richard » 09 črc 2010, 11:46

Také jsem chtěl dát do svého akva kombinaci pozadí a modré tapety. Ale měl jsem strach z té hrozné módré barvy, co je tapeta standartně dostupná.

Lgaspo, to máš standartní modrou tapetu, nebo je to nějaký spešl odstín? U tebe to vypadá naprosto přirozeně. možná to souvisí s hloubkou akva těch 110 cm musí být v reále úchvatné.

Když budeš fotit rohy, nafoť mi i ten přepad a vlastně celou výměnu vody a filtrů. moc by mě zajímalo jak to máš řešené. Sbírá přepad vodu zespodu nebo z vrchu, případně kombinace obojího? Přijde mi to zajímávé a počítám, že nehrozí přetečení externího skleněného filtru. To napojení na automatickou výměn uvody taktéž. Zkus to nafotit a popsat postup, případně udělat návod jak postupovat aco k tomu potřeba. Určitě by se hodil. Až budu dělat větší nádrž (prostor tak na 1200) chtěl bych taktéž automatizovat výměnu vody a skleněný filtr.

předem díky.
Naposledy upravil richard dne 09 črc 2010, 11:53, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
richard
častý přispívatel
 
Příspěvky: 421
Obrázky: 83
Registrován: 02 říj 2006, 14:58
Bydliště: Kroměříž

Příspěvekod mareks » 09 črc 2010, 11:48

to: Lgaspo

no Luboši tak to máš vymazlený a vychytaný, já strávím nad akva min. 2h o víkendu, máš vodu z vodovodu, nebo ze studně?

jinka chápu jak to myslíš s tím prostorem taky bych radši jenom písek pár obřích šutrů a hloubku 1,5m 8) tak snad příští akva

ten pohyb 25cm ryb zleva doprava na tý mojí hloubce 60cm není moc přirozenej
Uživatelský avatar
mareks
častý přispívatel
 
Příspěvky: 404
Obrázky: 38
Registrován: 03 kvě 2006, 10:50
Bydliště: Hudlice okr. Beroun

Příspěvekod Lgaspo » 09 črc 2010, 12:26

To richard: ok, skusim nieco nafotit a hodim to sem

To mareks:

presne ako pises, kazdy ma svoj vkus a v niektorych veciach si stoji za svojim, a urcite si vazim aj nazory odlisne od mojich. Ved to je vlastne podstata fora - vymena nazorov.

voda je studnova a teda len studena
trochu je problem v zime ked mam vykurovanie domu nastavene na 22 stupnov a teplota vody v akva je cca 23
riesim to tak, ze automenicku na zimu prestavim aby menila vodu raz za tyzden a taktiez ju trochu priskrtim nech meni mensi objem vody, nech mi ryby "neprechladnu"
v lete je to zasa vyhoda lebo aj ked je v dome 30 stupnov, v akva je max 26

do buducnosti to mozno este vylepsim doinstalovanim snimaca teploty vody, ktory pusti automenicku vody len vtedy, ked je teplota vody v akva povedzme nad 23 stupnov
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10

PředchozíDalší

Zpět na Vaše nádrže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron