PROBLEM S FILTRACI

Diskuze o akvaristické technice, příslušenství a veškerém zařízení!

Moderátor: Team AkvaMalawi

PROBLEM S FILTRACI

Příspěvekod Phill » 06 lis 2005, 15:54

Ahoj lidi, pred 2 tydny jsem zaradil novy filtr EHEIM 2213, ma asi 3L filtrace, podle vyrobce pouzitelny do 250L.Ja vlastnim 190L nadrz.Nalil jsem tam na zacatku skoro 2 lahvicky BIOFILTRU od DAJANAPet.Je to 14 dni, ale ve vode porad dusitany 0,1-0,15 mg/l.Je pravda ze dusicnany se zacaly zvysovat cca 40mg/l a na zacatku tam nebyly zadny, takze nejakou funkci filtr asi vykonava.Menim tretinu vody kazdej treti den presne podle navodu vyrobce filtru, ale druhy den zase dusitany.Opravdu to trva az mesic nez se vytvori ty bakterie ve filtru?Maji nejaky smysl ty kameny v tom filtru?(poslali mi to i s filtrem a udajne je to jejich perfektni biofiltrace)nebo je lepsi ho celej nacpat tim modrym biomolitanem?A co ty keramicky valecky?Nejsou tam na nic?Co mate ve filtru Vy?Dekuji za odpovedi.Filip
Phill
uživatel webu
 
Příspěvky: 37
Obrázky: 6
Registrován: 28 zář 2005, 09:17
Bydliště: Brno

Příspěvekod wladys » 06 lis 2005, 16:49

Podle mě je zbytečné tam lít nějaké urychlovače....nejlepší je přilít trochu vody ze zaběhnutého fungujícího filtru.
Já mám 280l akva,filtruji Fluvalem 304 a mám tam odspodu keramiku a ve zbývajících dvou košíčkách biomolitan....čistím(properu v odpuštěné akvarijní vodě) asi po 3-4 měsících.
Uživatelský avatar
wladys
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 3419
Obrázky: 198
Registrován: 02 kvě 2005, 15:01
Bydliště: Opava
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Re: PROBLEM S FILTRACI

Příspěvekod Martin Novák » 06 lis 2005, 17:28

Phill píše:Nalil jsem tam na zacatku skoro 2 lahvicky BIOFILTRU od DAJANAPet.Je to 14 dni, ale ve vode porad dusitany 0,1-0,15 mg/l.Je pravda ze dusicnany se zacaly zvysovat cca 40mg/l a na zacatku tam nebyly zadny, takze nejakou funkci filtr asi vykonava. Opravdu to trva az mesic nez se vytvori ty bakterie ve filtru?Dekuji za odpovedi.Filip

Také si myslím, že není potřeba dolévat tyto kultury. Jednou jsem tomu také neodolal a neshledal jsem žádné urychlení nebo zlepšení biofiltrace. 0,1 mb/l dusitanů je poměrně hodně! 14 dnů u nového filtru je celkem ještě málo. Až bude trochu zanesený a měsíc v neustálém provozu, tak možná pojede na 100%.

Phill píše:Menim tretinu vody kazdej treti den presne podle navodu vyrobce filtru

Proč doporučuje výrobce filtru výměnu vody? To trochu nechápu. Ovšem, jestliže má takto vysoké dusíkaté látky je to celkem vhodné, ale oboje je velkým stresorem pro ryby!

Phill píše:Maji nejaky smysl ty kameny v tom filtru?(poslali mi to i s filtrem a udajne je to jejich perfektni biofiltrace)nebo je lepsi ho celej nacpat tim modrym biomolitanem?

Nevím o jaké kameny se jedná, ale vhodná je i modrá biopěna.

Phill píše:A co ty keramicky valecky?Nejsou tam na nic?Co mate ve filtru Vy?

O keramických válečkách si myslím své. Myslím, že za to není nutné platit. Už jsem to tu několikrát psal, že stačí nasekat (nakrájet) zahradnickou hadici a máš defakto to samé. Ikdyž u keramiky v návodu píšou, že nějak blahodárně ovlivňuje vodu, ale ... :7:
Uživatelský avatar
Martin Novák
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 1501
Obrázky: 93
Registrován: 19 bře 2005, 16:49
Bydliště: Písek
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Příspěvekod Lgaspo » 06 lis 2005, 20:45

Podla mna (a nie len podla mna) je asi najlepsi biomolitan.
Na kultury sa urcite nespoliehaj. Vo vacsine pripadov su to len reklamne tahy vyrobcov. A navyse nikdy nevies ako dlho to bolo na sklade a tie bakterie co maju byt v kulture dlho nevydrzia.
Najlepsie je pouzit vodu z ineho akva, alebo aj piesok resp. filtracnu hmotu z ineho akva. Ak takuto moznost nemas trochu zakrm naprazdno akva a cakaj. Ja som moje akva zabiehal tak, ze som zakrmil, po dvoch tyzdnoch som pridal troch ancistrusov a o dalsie dva tyzdne bolo akva pripravene pre cichlidky. :wink:
Uživatelský avatar
Lgaspo
technická podpora
technická podpora
 
Příspěvky: 1510
Obrázky: 52
Registrován: 05 kvě 2005, 14:38
Bydliště: Bratislava - SR
Kolik let děláte akvaristiku?: 10


Zpět na Akva Technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron