Tropheus duboisi

Diskuze o jiných rybách jezera Tanganyika!

Moderátor: Team AkvaMalawi

Tropheus duboisi

Příspěvekod Doktor » 29 pro 2010, 20:34

Ahoj. Po mnoha letech se vracím k tlamovcům. Už dříve mě fascinovaly tyto ryby a proto jsem se rozhodl pro jejich chov. Moje představa byla krásné akvárko, (tak 300l. min.) s 3D pozadím a osázeným dnem krásnými velkými kameny, ale po prostudování informací co tyto rybky potřebují jsem zjistil, že mnoho chovatelů nedoporučuje 3D pozadí. Do dnešního dne jsem se nikde nedočetl proč. Tím to bych vás chtěl poprosit, jestli by se tady někdo nenašel kdo by mě tento fakt osvětlil. Děkuji moc.
Uživatelský avatar
Doktor
uživatel webu
 
Příspěvky: 75
Obrázky: 14
Registrován: 22 čer 2005, 10:46
Bydliště: Svitavy

Příspěvekod Troph3us » 29 pro 2010, 21:03

Jedine minus to ma, ze to sezere nejaky ten litrik z akva a hur se odlovuji ryby, jinak nic proti ja neznam
Uživatelský avatar
Troph3us
častý přispívatel
 
Příspěvky: 302
Obrázky: 29
Registrován: 27 zář 2008, 10:02
Bydliště: Děčín
Kolik let děláte akvaristiku?: 22

Aqua

Příspěvekod Matthes » 29 pro 2010, 21:52

Za mě, některá 3D pozadí se mi líbí, já osobně ho nemám :lol: , protože jsem chtěl využít maximálně objem akva. Jinak by mě třeba zajímalo jakou má 3D pozadí životnost ...
Uživatelský avatar
Matthes
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 735
Obrázky: 104
Registrován: 17 úno 2009, 18:55
Bydliště: Havířov
Kolik let děláte akvaristiku?: 0

Příspěvekod A+I » 30 pro 2010, 14:15

Velke minus pozadi v akva je to, ze za nim nemuze proudit voda, takze to tam snadno zahniva a muze se tam vytvorit rejdiste pro nejake bakterie.
Proto si myslim, ze nez pozadi "poradne" prilepit, je asi lepsi nechat tam pro vodu nejake misto. Stejne at se to lepi sebedukladneji, se vetsinou nejaka skulina pro vodu najde a kdyz to tam pak stoji, neni to dobry.
Uživatelský avatar
A+I
akvamalawi člen
 
Příspěvky: 2910
Obrázky: 58
Registrován: 07 dub 2007, 22:11


Zpět na Ostatní tanganyické ryby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron